11 невдачливих автомобілів: чому вони «не зайшли»

63

amc pacer

Колись великий — четвертий за розміром концерн сша — american motors corporation (amc) в гонитві за конкурентами неодноразово намагався здивувати покупців незвичайними творіннями. У 1975 — му стартував компактний (за американськими мірками) автомобіль з символічною назвою pacer-іноходець.

резерви радянської міліції: 11 іномарок з мигалками і гербами

Трьохдверний хетчбек здивував незвичайним дизайном, величезною площею скління і тим, що праві двері були довшими лівої. Досить короткий (4364 мм) pacer виглядав дивно ще й тому, що в ширину (1963 мм) був практично таким же, як повнорозмірні американські седани.

Покупцям запропонували економічні (знову ж таки за мірками сша) мотори — шестициліндрові об’ємом 3,6 л і 4,2 л.за перший рік продали 145 тисяч машин, що було непогано. Але потім попит на незвичайний (а журналісти в америці і в європі зарахували його навіть до найпотворніших) автомобіль став катастрофічно падати. Не врятували положення ні версія в кузові універсал, ні установка мотора v8.

Pacer випускали лише до 1979 року. А через чотири роки і сам концерн фактично втратив самостійність.

Volvo p1900: шведський промах

volvo p1900

дерево, клей, вода! з чого зробили цю малолітражку

На створення спортивного родстера зі склопластиковим кузовом шведську компанію підштовхнув успіх заокеанського chevrolet corvette. Перша версія машини з 70-сильним двигуном не мала ні даху, ні навіть бічних стекол. Чи не самий практичний варіант для швеції. Та й дизайн захвату не викликав.

Проте, в 1956-му його запустили у виробництво. Однак за рік покупців знайшли всього … 67 родстерів. Volvo р1900 швидко зняли з виробництва.

Але шведи не зневірилися і в 1961-му випустили купе volvo p1800, яке виявилося успішніше. У тому числі і у вигляді універсалу, який виробляли до 1973 року.

Mercedes-benz н: не бути тобі фольксвагеном

mercedes-benz 170h

Найбільш шановані і імениті фірми теж помилялися. Задньомоторний mercedes-benz 130н зробили під впливом ідей фердинанда порше, тріумфально втілених потім у volkswagen kaefer (пробну партію жуків, до речі, зібрали на мерседесівському заводі).

У серійне виробництво mercedes, схожий на volkswagen, запустили вже в 1934 році. Інтерес неординарна модель викликала. Але для традиційних клієнтів фірми задньомоторні машини з двигунами 26 к.с. (на модернізованій версії 170 н — 38 к. С.) виглядали несолідно. А для народного автомобіля mercedes серії н, на відміну від фольксвагена, був дуже дорогий.

Крім того, водії скаржилися на посередню керованість машини з перевантаженою кормою і легким передком. До 1940 року виготовили всього 6830 машин двох версій.

У 1990-х провалом мало не обернувся і перший передньопривідний mercedes-benz a-класу, керованість якого визнали небезпечною. Але в цьому випадку концерн швидко і успішно допрацював новинку.

Tucker torpedo: скандал в американському сімействі

tucker torpedo

Про престона такера — сміливого інженера і відчайдушного фантазера — написана сила-силенна сторінок. А в америці знятий навіть художній фільм. Після другої світової такер заснував власну компанію і створив седан з неординарною зовнішністю, 6-циліндровим опозитним мотором в 160 к. С., розташованим ззаду, автоматичною коробкою передач і передовими для 1948 року опціями, включаючи ремені безпеки!

Tucker torpedo з помпою представили в чикаго. Але зовсім скоро вибухнув скандал. Такера звинуватили в шахрайстві. Він нібито вводив в оману акціонерів, показуючи світу нежиттєздатну машину.

Багато говорили, що за лаштунками скандалу стояли потужні детройтські автоконцерни, які не бажали отримати небезпечного конкурента. Однак такий незвичайний автомобіль навряд чи став би в штатах успішним.

Суд не знайшов у діях такера складу злочину. Але компанія, позбувшись кредитів, загинула, виготовивши всього 51 автомобіль. Кожен зберігся – на вагу золота.

Edsel: це-непристойно!

edsel corsair

Найсмішніша історія провалу, пов’язана з ім’ям edsel, що з’явився в 1958-му в модельній лінійці концерні ford. Названу ім’ям сина засновника концерну марку задумали як окрему – за типом mercury і lincoln.

Яке ж було здивування керівництва фірми, коли дилерів ford стали осаджувати не на жарт розлючені феміністки, які порахували, що стилістика передка автомобіля принижує жіночу гідність.

До судів справа не дійшла, але скандали репутацію підірвали. Марка edsel існувала всього два роки. Продали, правда, 110 тисяч машин, але це була лише п’ята частина запланованого обсягу.

Старт: фальстарт соцромантизму

старт

мікроавтобус старт: соціалістичний романтизм

Український мікроавтобус старт з’явився завдяки хрущовським економічним реформам, раднаргоспам і більшої самостійності місцевих підприємств. Автомобіль з оригінальним склопластиковим кузовом і на агрегатах волги газ-21 створили в 1963-му на авторемонтній базі в сєвєродонецьку.

Мікроавтобус з американською стилістикою і виступаючим, немов у легкового автомобіля, багажником виглядав оригінально. Але склопластик для повноцінного виробництва виявився нетехнологічний, а агрегати серійної волги були дефіцитом.

Серійне виробництво розгорнути було просто неможливо. Та й по компонуванню старт вийшов менш раціональним, ніж прямий конкурент раф-977.

Близько ста машин зробили-таки в сєвєродонецьку, ще кілька десятків пізніше-в луганську і донецьку під ім’ям донбас.

Aston martin cygnet: думати ж треба!

aston martin cygnet

Смілива ідея прикрасити японський суперкомпакт toyota iq знаменитою британською емблемою, що асоціюється зі спортивними автомобілями (сам джеймс бонд їздив на aston martin!), в серцях навіть найсміливіших покупців відкликання не знайшла. Адже і коштувало це диво зовсім не дешево.

Iq маркетологів, які планували продавати по 4000 таких автомобілів на рік, явно був не на висоті. У 2011-му реалізували 143 машини. До таких завіральних проектів фірма більше не поверталася.

Saab 9–4x: хто не встиг, той запізнився

saab 9-4x

Останньою відчайдушною спробою утримати на плаву колись шановану і навіть улюблену шведську марку saab став в 2011-му кросовер на платформі cadillac srx.

Автомобіль, на який ставили v-подібні 6-циліндрові двигуни в 265 і 300 к.с., і виглядав непогано, і навіть їздив (за відгуками експертів) пристойно. Але сталося все це занадто пізно. Покривати постійні багаторічні збитки компанії ніхто вже не хотів. Продали всього 573 кросовера. А сам saab шкода!

Nsu wankel spider і… 14 запасних моторів

nsu wankel spider

«генеральська “волга: повна історія газ-3102

Німецькі журналісти стверджують, що саркастичні газетні оголошення «” продаю nsu wankel spider і 14 запасних моторів ” були в 1960-х реальністю!

Але ж 50 сил з робочого об’єму всього 0,5 л для 1964-го-прекрасний показник! але перший в історії серійний роторний двигун nsu масла витрачав майже стільки, скільки бензину, та й довговічністю не відрізнявся.

Симпатичну машину зняли з виробництва в 1967-му, продавши всього 2275 примірників. Але фірма nsu на цьому не заспокоїлася. І незабаром з’явився витончений седан nsu rо80 з більш потужним ротором. Ця модель, хоч і стала автомобілем року, остаточно погубила фірму, що перейшла під контроль audi.

Газ-3111 волга: не час і не місце

газ – 3111 волга

В срср невдалих з точки зору продажів автомобілів бути не могло — купували всі. Але нова гучна волга газ-3111 народилася вже в іншу епоху — в 1998-м. В 2001-му автомобіль з’явився у дилерів за ціною цілком пристойної іномарки.

Кому-то машина подобалася, але черги за нею не вишикувалися. Ентузіазму нова волга не викликала навіть у держструктурах. Уповільнене виробництво, виготовивши трохи більше 400 машин, згорнули в 2004-му.

Jensen ff: перший кваттро комом

jensen ff

Красиве елегантне британське спортивне купе з потужним 6,3-літровим мотором v8 зробили ще й повнопривідним — в розрахунку на більш повну реалізацію можливостей потужного мотора, а не з міркувань прохідності.

Тобто jensen — прямий попередник тріумфального audi quattro. Тільки з’явився в 1966 — му-майже на 15 років раніше!

Британський автомобіль ще й досягав швидкості 220 км / ч. Але був не тільки доріг (це йому б пробачили),Але і дуже ненадійний. До 1971 року зробили лише 320 купе. Зате який слід в історії!