Автопідсилювач для колонок в машину

4-24-2020
Зачем нужен автоусилитель звука? ― 130.com.ua

Грамотний підбір акустики підсилювач, як відомо, важлива складова правильного вибору аудіосистеми для свого автомобіля. Підсилювач – це не другорядне ланка у всій акустичної системі, професійні установники це знають.
Співвідношення потужності акустики підсилювача має завжди дотримуватися в нормі. Придбання занадто слабкого або навпаки потужного в порівнянні з динаміками елемента призводить до різних проблем, про що ми і дізнаємося в нашій статті. Також хочемо вам порекомендувати купить автоусилитель для колонок в машину
Загальний погляд
Співвідношення потужності підсилювача і акустики
У минулі часи від потужності підсилювача залежало багато і покупці ґрунтувалися саме на цьому параметрі, роблячи свій вибір. Від потужності підсилювача (см.як підключити до автомагнітоли підсилювач і сабвуфер: сам собі майстер), його якості залежала і ціна на акустику.
Технології стали розвиватися і потужність згодом перестала бути основним критерієм. На перше місце виходить якість відтворення.

Примітка. Сьогодні, якщо порівняти, наприклад, ціни Hi-End підсилювачів «A» класу з потужністю 3 Вт і транзисторні 2-контактні підсилювачі класу «АВ» з потужністю 2000 Вт, то вони практично нічим не відрізняються.

Навіщо потрібна потужність
Співвідношення підсилювача і акустики



Нижче наведена інформація, яку буде корисно знати кожному цінителю хорошого звуку:

Потужність підсилювача безпосередньо позначається на гучності, але і не тільки. Сам апарат і його потужність не можуть прямо впливати на гучність звуку, випромінюваного динаміків.
А залежить ця складова від співвідношення акустики і підсилювача.
Всім відома сьогодні акустична складова, під назвою «чутливість», вимірюється в децибелах і свідчить про те, яке звуковий тиск може розвивати певна акустична система (на відстані 1 метра від неї).
Звичайна чутливість сучасних акустичних систем коливається в межах 83-105 децибел. Людина, під час тихої розмови випускає звук в 60 дБ, гучна рок-музика – 110 дБ, а ось 120 дБ і більше вже створюють реальну ситуацію повної втрати людиною слуху.

Примітка. Одним словом, гучність відтворення визначається Ніяк не потужністю апарату, а лише співвідношенням чутливості його і акустики.

Чим могутніше буде підсилювач, тим нижче чутливість повинна бути у акустичної системи, яка підбирається до нього. Якщо говорити більш точно, то кожні 3 дБ, складові до звукового тиску акустикою, стоять апарату подвійний потужності.

Примітка. Якщо, наприклад, акустика створює звуковий тиск в 85 дБ при подачі сигналу в 1 Ватт, то для створення тиску в 88 дБ, потрібно подати вже 2 Ватта і так далі. Для 91 дБ знадобиться вже 4 Ватта, а для 94 дБ – 8 Вт.

Дуже важливо проводити виміри співвідношення акустики і підсилювача на відстані одного метра, а ніяк не більше або менше.
Для прикладу, 3 Вт апарат в парі з 105 дБ акустикою буде звучати також голосно, як і 384 Вт підсилювач з акустикою чутливістю 84 дБ.
При виборі цього елемента системи потрібно пам’ятати ще одне важливе правило: він повинен завжди мати запас по потужності. Це позбавить користувача незручної ситуації, коли потрібно буває обертати крутилку гучності до максимуму, в результаті чого, на деяких підсилювачах можуть спостерігатися досить великі звукові спотворення.
Якщо уявити собі оберталку у вигляді годинника (на багатьох сучасних апаратах так і зроблено), то комфортний рівень гучності повинен досягатися при обертанні крутилки до 10-11 годин.
Всі моделі акустики можна розділити на 2 великі групи. Це група, де зібрані 4-х омні системи і група, де зібрані 8-ми омні.

Акустика 6 ом підсилювач 8 ом
Примітка. Слід пам’ятати, що чим менше Ом у акустики, тим більше складності вона представить для підсилювача. Так, 4-х омная акустична система зажадає від апарату подвійну віддачу, в той час як 8-ми омная немає.

Володарям 8-ми омной акустики співвідношення параметрів буде не особливо важливо. В цьому випадку набагато краще сконцентрувати свою увагу на звучанні.
Навпаки, тим у кого 4-х омні системи, буде резонно звернути увагу на підсилювачі, здатні подвоювати потужність при падінні Ом. Наприклад, такий апарат повинен видавати на 8 Ом 100 Вт, а на 4 Ом вже 200 Вт. При цьому також не можна забувати про якість звучання підсилювача.

Зазвичай 4-х омную акустику вибирають цінителі басовите і ритмічної музики. 8 -ми омная акустика при відтворенні НЧ, робить баси трохи розпливчастими і нечіткими.
З іншого боку, серед підсилювачів, що не подвоюється потужність, набагато більше гідних уваги апаратів за якістю збірки.
Всі типи акустик можна розділити також на прості і складні, з точки зору взаємозв’язку їх з підсилювачем. Залежить це не тільки від перерахованих вище факторів, а й від таких складових, як розмір динаміків, їх конструкція і т. Д.