3 мінуса і 1 плюс нового chevrolet trailblazer

73

При настільки істотній зміні класу, мабуть, варто було б придумати нову назву для автомобіля, а не привласнювати йому знамените ім’я, що асоціюється з великими розмірами, рамою і ненажерливим двигуном. Саме це і викликало шквал критики на адресу новинки. Тому перший мінус, це…

1. Смішний розмір

Chevrolet позиціонує новинку як третє покоління trailblazer. Так, машина стала компактніше і завдяки цьому зручніше для міста (начебто плюс), але в контексті великого позашляховика втрата в розмірах — це трагедія: менш просторі салон і багажник, зниження статусу… Тепер він конкурує не з ford explorer, наприклад, а з hyundai creta, vw taos або skoda karoq, немов повернувся зі школи в дитячий сад.

Але уявімо, що новий chevrolet trailblazer отримав унікальну назву, і прокотимося на ньому, щоб з’ясувати, в чому кросовер краще своїх нових одногрупників. І другий мінус це…

2. Скромний двигун

Це 3-циліндровий двигун об’ємом 1,34 літра (а колись trailblazer асоціювався з 4,2-і 5,3 – літровими моторами). Новий же агрегат має 150 к.с. Рівно і 236 нм крутного моменту, «плато» якого розтягнулося з 1600 до 4000 оборотів в хвилину. Все в межах норми в класі субкомпактних кросоверів.

Здавалося б, при таких характеристиках chevrolet trailblazer, та ще й з 9-ступінчастим автоматом і повним приводом (передньопривідні версії оснащуються варіатором vt40), повинен їздити не гірше, наприклад, рено аркани з 150-сильним трициліндровим двигуном об’ємом 1,33 літра. Дивно, але відсутність одного циліндра відчувається. Хотілося б, щоб крутний момент мотора був більше, тоді автомобіль здавався б легше, а керувати ним було б приємніше. Але в чому справа? справа – в третьому мінусі.

3. Зайва вага

Chevrolet trailblazer розганяється до 100 км/год середньо — менш ніж за 11 секунд, і на трасі особливих проблем з обгонами немає. Тобто потужність «в нормі», розгін «в нормі», а толку немає, тому що кросовер важить майже 1,5 тонни, тоді як згадані вище конкуренти легше його на значні 100-150 кг

Тому кросовер і здається важче, що, можливо, цілком в’яжеться з образом попереднього покоління trailblazer. Але прив’язка ця не з приємних.

Один величезний плюс і маленький бонус

Плюсом кросовера, безумовно, стала його зовнішність. Справа не тільки в тому, що вона яскрава і непересічна. Великими тиражами кросовер продаватися через свою високу ціну не буде (від майже 2 млн рублів), а значить його унікальність на дорозі гарантована.

Бонусом стане наявність автомобіля на складах дилерів і відсутність істотних накруток до цінника, що сьогодні активно практикується.

Про інші особливості третього покоління chevrolet trailblazer, його плюси і мінуси читайте в жовтневому номері журналу» за кермом ” — скоро у продажу.

Матеріал підготовлений за мотивами статті олександра виноградова» радість грети«, опублікованої в номері 10.2021 журналу»за кермом”.