6 порад, як зберегти підвіску на ” лежачих поліцейських “(половина не працює!)

99

«лежачі поліцейські ” давно стали невід’ємною частиною доріг, вони дійсно охолоджують запал лихачів, знижуючи швидкість руху на певній ділянці. Але миритися з ними доводиться і законослухняним громадянам, які і так дотримуються швидкісного режиму. А тим часом ці перешкоди псують підвіску, та й не завжди при їх установці робочі дотримуються гости, часом нагромаджуючи на дорозі гігантські валуни.

В інтернеті радять проїжджати штучні горби наступним чином:

  • на повному ходу (так машина швидше “проковтує” нерівність) – мовляв, більшою мірою деформується шина, при цьому вертикальне переміщення колеса не таке велике.
  • піддати газу перед нерівністю , розвантаживши найбільш важку передню вісь.
  • переповзати повільно. при цьому, правда, ззаду збирається» хвіст ” автомобілів, і є ймовірність щось хтось вдарить вашу машину в задній бампер, не встигнувши загальмувати.
  • одним колесом з’їхати на узбіччя.
  • направляти машину навскоси, забезпечуючи почерговий проїзд кожним колесом дорожньої перешкоди.
  • пригальмувати заздалегідь, а потім проїхати перешкоду на рівній швидкості, не натискаючи на педаль гальма. занадто повільно їхати сенсу немає, 15-20 км/год — оптимальний швидкісний режим.

Якщо ж на шляху виникає “поліцейський” з вирваними з асфальту фрагментами, радять направляти одну сторону машини через такий прогал, щоб знизити навантаження.

Отже, якому ж з цих порад вірити?

Думка фахівця

олексій ревін, експерт «за кермом»:

— оптимальна швидкість — не більше 15-20 км/ч. Спроба подолати штучні нерівності на великій швидкості може пошкодити елементи підвіски, а при слизькому дорожньому покритті водій ризикує на час втратити контроль над автомобілем.

Долати «лежачого поліцейського» дійсно краще не під прямим кутом, а трохи навскіс. тут діє елементарна фізика. Маса автомобіля, що припадає, наприклад, на передню вісь, піднімається спочатку одним колесом, а потім іншим, тобто процес трохи розтягується в часі, а це аналогічно тому, що ми проїжджаємо перешкоду на більш низькій швидкості. Є сенс використовувати і недоліки в укладанні перешкод: вирвані блоки , наприклад. Однак в обох випадках важливо пам’ятати, що ви не одні на дорозі: не можна при цьому виїжджати за межі смуги і вже тим більше на узбіччя. І, звичайно, стежте за тим, щоб бічний інтервал до інших учасників руху залишався безпечним.

вплив “лежачого поліцейського” на автомобіль залежить від його висоти і ширини. Перша величина гостірована і становить 60 мм для пластмасових (закріплених болтами) елементів і 70 мм для виконаних з асфальту або бетону. Перешкоди невеликої ширини (до півметра) найбільш згубні для підвіски.

Існує і динамічний спосіб перестрибування «лежачого поліцейського». Для цього потрібно пригальмувати перед самою перешкодою, при цьому пружини передньої підвіски стиснуться. відпустивши гальмо, ми змусимо розтискаються пружини трохи підняти передок автомобіля, і це дозволить йому легко здолати перешкоду. Спосіб вимагає стійких навичок і не завжди виходить навіть у досвідчених водіїв. Простіше проїхати трохи під кутом.

Майте на увазі: якщо висота штучної нерівності вище покладеної і це викликало пошкодження автомобіля, слід викликати гибдд, зафіксувати аварійне пошкодження і вимагати відшкодування збитку від дорожніх служб. Те ж саме слід робити, якщо перешкода встановлено з порушеннями. Так, швидкісний ліміт на даній ділянці не повинен перевищувати 40 км/год, повинні бути попереджувальний і розпорядчий знаки, а сама перешкода виділено кольором.