Безпілотні вантажівки в росії: недосконалість техніки або бюрократична перестраховка

80

Справа в тому, що до легкових автомобілів, таксі і вантажної техніки пред’являються різні вимоги. Обладнання, що робить транспортний засіб безпілотним, коштує сотні тисяч доларів. А якщо мова йде про дослідні зразки, то ці суми можуть обчислюватися мільйонами доларів. На сьогоднішній день жодне безпілотне таксі і жоден безпілотний легковий автомобіль загального користування окупитися за термін своєї експлуатації не зможуть.

Інша справа вантажні автомобілі. І нехай оснащення для повної автоматизації збільшить ціну вантажівки вдвічі, інвестиції все одно встигнуть окупитися. До того ж одноманітна дорожня обстановка, від якої водій швидко втомлюється (його увага притупляється), для автомата не є проблемою.

Те, що безпілотні автомобілі і звичайні авто насилу уживаються на дорогах загального користування, вирішується виділенням спеціальних смуг або доріг для безпілотників. Вишикувавшись один за одним, безпілотні вантажівки зможуть бездоганно тримати лад, економлячи таким чином паливо або ресурс акумуляторної батареї. Помітно знизиться і час доставки вантажів, а весь процес логістики стане більш автоматизованим.

Загальна хода науково-технічного прогресу з кожним роком здешевлює датчики, лідари та інші системи для безпілотних авто. І якщо зарубіжні розробники більше орієнтуються на активну (випромінює) модель, що використовує інфраструктуру розумного міста, дорожні знаки і розмітку, то у російських розробників в пріоритеті пасивні системи комп’ютерного зору.

Вони спираються на інформацію, отриману від відеокамер точно так само, як людина отримує інформацію від органів зору. Алгоритми виділяють для обробки з високою якістю тільки ті дані, які важливі для безпеки дорожнього руху.