Блог ім. Facerti → 1000 доріг які потрібно проїхати.

62

добрий час доби, дорогий читачу, не знаю що мене содвинуло зробити переклад даної книги, але в 2018 році я придбав на відомому майданчику еб.й книгу. І вирішив її перевести по країнах, сам люблю подорожувати на мотоциклі, їздив поки трохи, 3 рази в крим, 1 раз в грузі і 1 раз в мурманськ в цьому році, в планах був іран, але пандемія вирішила все за мене. Природно, першою країною стала росія, а точніше її європейська частина. По-другій частині планую перевести дороги азіатської частини нашої країни, далі країни південного кавказу, центральної азії, країни на заході кордонів рф і вже потім фінляндія, швеція і норвегія (як родзинка), а там вже як піде, якщо буде відгук, то продовжу переводити і вносити свої коментаря до даної книги. Ну що приступимо. (переклад максимально наближений до оригіналу спеціально не погоджував пропозиції, подивимося, що з цього вийде)перша дорога в росії — це, природно, транссибірська магістраль. старт — санкт-петербургефиниш — владивосток. Дистанція -10994 кмтип дороги-пригода.являє собою скоріше мережу федеральних доріг, ніж одну спеціально побудовану автостраду, транссибірська магістраль охоплює вісім часових поясів, була побудована в основному ув’язненими і політичними в’язнями незліченних гулагів і проходить на одне з найбільш негостинних місць на землі.покриття являє собою чергується суміш бетону, асфальту і (в деяких місцях все ще) гравію. Як правило, чим далі на схід ви їдете, тим гірше стає шосе. Це одна довга поїздка, яка потребує величезної кількості часу і ретельного планування маршруту — і переконайтеся, що ви починаєте і закінчуєте свою поїздку в період з червня по вересень, інакше пурга, хуртовини і ожеледь приведуть вас до передчасного завершення цієї поїздки, яка трапляться раз у житті.весь маршрут починається в санкт-петербурзі, звідки ви їдете по трасі м10 або м11 в москву, по трасі м5 в челябінськ, по трасі м55 в читу і, нарешті, по трасі м60 у владивосток. Уральські гори, короткий занурення на південь казахстану, озеро байкал і неосяжний тайговий ліс — величезна кількість і різноманітність пейзажів можуть бути приголомшливими.шосе, однак, не позбавлене своїх критиків. Навіть президент росії володимир путін, який проїхав 350-кілометровий (218 миль) ділянку між читою і хабаровськом в 2010 році на жовтій «ладі калині», пізніше описав її як «сучасну фермерська дорога, але не автобан».ось саме так сухо описана дана дорога в цій “книзі”. Розмовляючи з багатьма мото -, авто-мандрівниками, можна зробити неоднозначний висновок, європейці кажуть, що дорога нудна, довга і безглузда, що нічого не можна подивитися, але вони часто нікуди і не згортають. А “наші” мандрівники, кажуть, що обов’язково проїдуть даний маршрут ще раз. Особисто знаю, близько 10 чоловік, який 2 рази проїжджали про «трансібу» і не шкодували про це. Тому дивно, що в даному розділі немає ніде згадка про алтайському краї і чуйському тракті, які лежать в межах даної дороги.

друга дорога, присвячена центральній росії-золоте кільце. початок-володимирфініш-сергієв посад.протяжність 499 кмтип поїздки-культура. Якщо ви зможете успішно подолати запаморочливу плутанину руху, яка регулярно забиває виїзні дороги москви, вас чекає щось чудове. Задовго до того, як з’явився радянський союз, російська православна церква панувала над релігійним народом, чия віра пережила теорії марксизму-ленінізму. Кільце з восьми міст навколо москви-володимир, суздаль, іваново, кострома, ярославль, ростов, переславль-залеський і сергієв посад — є домом для однієї з найбільших в росії концентрацій монастирів, соборів і храмів.безліч цибулинних куполів і монастирів, ці будівлі і навколишні їх сільські громади, обтяжені традиціями, є причиною будівництва в 1960-х роках дороги, яка приведе вас до всіх цих місць, занурюючи вас в барвисте, багате серце дорадянської росії — знамените золоте кільце.поїздку можна здійснити на поїзді або автобусі, і у багатьох туристичних компаній є чотириденні маршрути для огляду основних визначних пам’яток, але в даний час легко орендувати автомобіль в москві і сісти за кермо самостійно. Рухаючись проти годинникової стрілки, ви прямуєте по м7 з москви до володимира і повертаєтеся з сергієва посада по трасі м8. Маршрути добре позначені всюди і, на додаток до церковних пам’яток, включають в себе деякі з кращих музеїв європи під відкритим небом.тут додати те й нічого, один з основних туристично-пізнавальних турів в росії. Єдине порадив би почати даний тур-маршрут не з м7 володимир, а з м5 коломна.

третя дорога присвячена кавказу і передкавказзі, а саме — кавказька рів’єра.

Початок шляху-сочіфініш-новоросійськ.

Тип подорожі – (scenic) я, б переклав, як насолоду пейзажем.відразу обмовлюся, т. К. Жив у новоросійську майже 14 років, і маючи досвід подорожі до криму на мотоциклі і машині з 2014 року, то дану дорогу я б закінчив не в новоросійську, а на мисі тарханкут в криму, з обов’язковим проїздом юбх по серпантину. Ну а тепер продовжимо.ця дорога перетинає прибережну околицю регіону, відомого стародавнім грекам як колхіда, який був місцем призначення аргонавтів і країною багатств, що перевершують мрії жадібних людей. Реальність трохи більш прозаїчна, але не менш дивна для тих, хто представляє росію країною «вічної зими»: ця ділянка узбережжя чорного моря має вологий субтропічний клімат, який в 1896 році надихнув на створення сочі, який з тих пір залишається популярним місцем відпочинку. Цілорічне тепло міста і близькість до кавказького хребта надихнули його на вибір в якості місця проведення зимових олімпійських і паралімпійських ігор 2014 року. Змагання з гірських лиж, слалом проходили на прилеглому гірськолижному курорті червона поляна, в 68 км (42 милях) вглиб країни.прямуючи на північний захід по шосе а147, сочі представляє з себе низку, оздоровчих курортів та інших зручностей для відпочинку — простягається майже на 150км (90 миль). За межами цієї ділянки узбережжя чисте, і їхати досить легко до геленджика — курортного міста з піщаними пляжами.новоросійськ-великий торговий і військово-морський порт, велике виробництво цементу і нафтопровідний термінал. Але нехай це вас не бентежить: це просторе і привабливо сплановане місто.

чегемський каньйон і водоспади. старт – нальчикфиниш – чегемский каньондистанция 46 км (28.6 миль)тип дороги – насолода. Нальчик-столиця кавказького регіону кабардино-балкарії на південному заході росії, недалеко від кордону з грузією. Заснований як фортеця на початку 19 століття, в даний час це важливе промислове місто і популярний курорт, який позиціонує себе як центр скелелазіння і спа-центр.ця подорож по вузькій, звивистій і слизькій дорозі веде вгору по березі річки чегем через глибокі і звивисті каньйони, повз села гушто-сирт до водоспадів чегема, які спускаються з 300-метрової скелі в високогірну річку.місцева назва водоспаду-су-аузу, що місцевою балкарською мовою означає «вода з горла». Це відповідний термін для потоку, який, здається, викидається з нізвідки і видає гучні булькаючі звуки, коли він кидається в прірву. Залежно від часу року водоспади мають ширину 30-50 м (100-150 футів) в самій верхній частині. Гуркіт і краплі каскаду відбивається від виступаючих скель, створюючи красиві веселки в сонячну погоду і замерзаючи взимку в крижані скульптур стовпів і дуг.археологічні дослідження показують, що долина була заселена людьми з доісторичних часів. В даний час вона популярна завдяки своїм мінеральним водам. Навколо водоспаду розташовано безліч кафе і сувенірних магазинів.

наступна дорога називається цой-педе. (шукав на картах яндекса, називається так само, для не знає людини…) північний кавказ. Старт – грозныйфиниш – цой-педерасстояние 111 км (69 миль)тип дороги – пригода.це небезпечна подорож у віддалене місто мертвих. І є явний ризик, що ви можете приєднатися до них, настільки небезпечний цей маршрут. По-перше, пункт призначення: цой-педе-стародавній некрополь, розташований на ізольованому схилі гори в чечні, недалеко від кордону з грузією. Історичний пам’ятник-є одним з найбільших середньовічних кладовищ на кавказі. Оточений стіною і сторожовою вежею некрополь складається з 40 стародавніх похоронних склепів. Це самотнє, сумне місце, далеко від усього. Треба сказати, що, якщо ви не археолог, важко побачити цю пам’ятку. А ще є сам маршрут, для якого вам знадобиться транспортний засіб з позашляховими можливостями. Він починається досить легко, прямуючи на південь від столиці регіону грозного. Однак після перехрестя наПеретині з е50 на трасі краснодар — баку ситуація значно погіршується. Поверхня дороги стає пухкою, і в міру того, як траса петляє по крутому аргунскому ущелині, з’являються незахищені стрімкі обриви, які недавно забрали життя мандрівників. Тут є пам’ятники, частково присвячений деяким з цих жертв. Це подорож, яка, здається, триває вічно-90 км (55 миль) по не асфальтованій дорозі, перш ніж ви дістанетеся до місця призначення. Крім того, в даний час це країна поза законом, і існує ризик засідки. (книгу писали кілька років, і обстановка була тоді не стабільною).

дорога через ущелину річки аргун. дорога через кричущу ущелину до блакитних озер.старт-бабугентфініш-верхня балкаріярасстояніе – 21 км (13 миль)тип дороги – пригода.для багатьох захоплених водіїв і мандрівників болісно, що деякі з найбільш приголомшливих місць на землі доступні тільки по дорогах, які загрожують вбити їх при будь-якій можливості. Дорога в кричуще ущелині в росії-одна з таких небезпечних доріг.ущелина, розташована в передгір’ях кавказьких гір, приголомшливо красиво. Вона йде вздовж хребта безенгі, хребет довжиною 12 км (7 миль), круглий рік, покритий снігом і льодом. Внизу, в долині, є пишний ліс, величезні водоспади і блакитне озеро — одне з найглибших в світі, з максимальною глибиною 258 м (850 футів). Воно живиться підземними водами, а саме озеро живить одну річку, долина річки рясніє життям.так далеко, але так красиво. Поїздка туди-це абсолютний кошмар. Дорога в кричущу ущелину вирізана в скелястих горах-більша частина її шляху нагадує тунель з віддаленою однією стороною. Тут немає стоків, тільки скелі з одного боку і свіже повітря з іншого. Місцями є кам’яні бар’єри, але вони не дуже високі і нададуть лише символічний опір, перш ніж ви опинитеся у вільному падінні вниз ущелини.проїжджаючі місця мізерні, тому вам потрібно бути знайомим з передачею заднього ходу, а коли погода похмура, стає ще гірше. В цілому-дане місце варте того, щоб проїхати по дорозі пекла.остання дорога, присвячена дорогам європейської частини росії» військово-грузинська дорога ” (дуже красива, коли її проїжджав захопленню було море) старт – владикавказ.фініш-тбілісі (грузія)дистанція 198 км (123 милі) близько 3-5 годин шляху.тип дороги-пригода (цілком підходить для дорожніх мотоциклів і турингів)як частина торгового шляху військово-грузинська дорога джаварської частини в південній частині кавказьких гір існувала ще з 1 століття, однак, активна робота росії в кінці 1700 років дозволила перетворити дану дорогу в велике шосе. Військово-грузинська дорога, що входить до складу е117, являє собою широку, плавну, добре покриту трасу на початку шляху з владикавказа, але суворий гірський клімат перетворив деякі частини дороги на перевалі в вузьку гравійну доріжку. Незважаючи на часті каменепади, просадки доріг і випадкові лавини, дорога залишається відкритою більшу частину року. Вона залишається жвавою артерією між двох країн, де щорічно кордон перетинають три мільйони автомобілів.піднімаючись на висоту 2379 м (7815 футів) через долину річки терек, дорога проходить поруч з троїцькою церквою гергеті 14 століття (цікавий короткий об’їзд на захід) до перевалу джварі, зазначеного великим червоним кам’яним хрестом біля вершини. Звідти відкриваються приголомшливі види на кавказький хребет, від яких просто захоплює дух, але краще не затримуватися тут — це одна з найвищих асфальтованих доріг в європі, і існує потенційний ризик висотної хвороби.коли шосе було побудовано вперше, воно вважалося інженерним шедевром. Сьогодні військово-грузинська дорога здається химерною і застарілою, але вона пропонує виклик і пригоди. Маленька дорога для зв’язку грузії і росії.

На цьому в книзі закінчуються дороги по європейській частині росії.

Дуже шкода, що в не включені такі дороги як «балтійська коса – куршська коса», траса «кола» (дуже красива дорога, види просто приголомшливі, із задоволенням проїду по цій дорозі ще раз, коли з’явиться можливість в’їхати в норвегію)фото моє — це найпівнічніша швидкісна траса в росії і в європі, і вона пролягає через карелію. Якщо дозволяє час, обов’язково загляньте в сортавалу і приділіть час мармурового каньйону в рускеале.по дорозі зробіть зупинку в кемі (не раджу, якщо не збираєтеся на соловки; сфотографуйтеся зі знаком ” північне полярне коло “(тільки в росії і канаді є стели, в сша і норвегії тільки ” камені-таблички»)

І відвідайте геологічний музей в апатитах. У мурманську шляхи розійдуться: на схід-в теріберку (не особливо сподобалося, через 30 км пекла), де знімали «левіафана», на захід-до норвегії.

Кабардино-балкарія. Траса а-158 теж заслуговує на увагу, особливо дорога до підніжжя ельбрусу.

На цьому огляд доріг європейської частини рф закінчимо, звичайно не всі дороги включені, але це найвідоміші, не місцевого призначення дороги, продовження слід.