Лада пріора (2007-2018): всі несправності

114

Випуск пріори почали з седана, пізніше на конвеєр поставили універсал і п’ятидверний хетчбек — в 2015 році їх зняли з виробництва. Трьохдверку випускали малими партіями.

У 2011 році був легкий рестайлінг, в 2013‑му — глибокий, з модернізацією підвіски, головної оптики, шумоізоляції, до опцій додали систему курсової стійкості.

Навесні 2017-го випустили мільйонну пріору.

лада пріора

переваги

  • дуже недорого!
  • висока ремонтопридатність, низькі ціни на обслуговування та запчастини.
  • непогане оснащення багатих комплектацій.

обсяг багажника універсала “під шторкою” не сильно більше, ніж у седана (444 проти 430 л), але його форма дає більше можливостей для перевезення габаритних вантажів. А ще у універсала на півсантиметра вище дорожній просвіт.

недоліки

  • низька якість комплектуючих і запчастин.
  • безліч різних проблем, особливо по електриці.
  • схильність до швидкої корозії.
  • швидке падіння залишкової вартості.

Мотори

Все — бензинові атмосферники 1.6. По ходу років на зміну 8-клапанному мотору 21114 (80 к.с.) і 16‑клапанному 21126 (98 к. С.) прийшли двигуни нового покоління 21116 (8 клапанів, 87 к. С.) з полегшеною шатунно-поршневою групою і 21127 (16 клапанів, 106 к. С.). Восьмиклапанні покладалися тільки початкової,» голої ” комплектації. Наймасовіший мотор 21126 розрахований на аі‑95.

Оновленим двигунам завод припускав збільшення ресурсу приблизно на 50 тисяч км. В реальності це було не особливо помітно, так як і до, і після останнє подих наступало в районі 250-300 тисяч, але потім все одно ще був можливий ремонт.

Простота і відмінна ремонтопридатність всіх моторів гармонійно поєднуються з великою кількістю несправностей, головним чином, навісного обладнання. У списку хронічних “капризуль” – термостат, котушки запалювання, стартер, генератор.

Троение і складний пуск в морози зазвичай викликані забрудненням свічок або форсунок. Після 100-150 тисяч неминуча боротьба з наростаючим чадом масла. Поширена переробка моторів: заміна штатних поршнів на» невтикові”, щоб виключити зустріч з клапанами в разі обриву ременя грм, що не рідкість.

Ціна нового мотора в зборі – від 110 тисяч рублів.

Коробки передач

П’ятиступінчаста механіка галаслива, страждає швидким зносом синхронізаторів і втулок. Впровадження тросового приводу ситуацію не сильно поліпшило. Витримує близько 150 тисяч км, лагодиться легко і недорого.

Також пріори з 2014 року оснащували смиканим роботом — вбивцею зчеплень. Але швидко від нього відмовилися через низький попит і велику кількість рекламацій. На вторинці машини з амт-майже неліквід.

Експлуатаційні болячки

  • підвіска традиційно енергоємна. Термін життя її елементів сильно залежить від характеру експлуатації. Кермові наконечники, підшипники маточин і опорні підшипники стійок, кульові опори не витримають енергійної їзди по купинах довше 30-40 тисяч км. Стійки і втулки стабілізатора — витратні матеріали. Є претензії до ресурсу шрусов.
  • список “типових інших несправностей” очолюють електрика і електроніка: склопідйомники, іммобілайзер, блок управління світлом, вентилятор обігрівача, різні датчики і реле, лампочки підсвічування, прикурювач і так далі.
  • на немолодих машинах вимагають контролю гальмівні шланги і шланги опалювальної системи.
  • протікають багажники седана і хетчбека.