Моторне масло long life: у чому його особливість і як часто потрібно його міняти?

86

Однак же внесемо свою лепту і спробуємо уточнити сенс деяких розхожих «масляних» термінів. Почнемо з» довгограючих ” масел.

Термін long life (дослівно-довге життя) в основному має маркетингову забарвлення, хоча на бмв longlife – частина специфікації, тобто офіційна назва допуску. Сенс назви, в общем-то, хитрий: адже інтервал заміни масла визначає виробник автомобіля, а зовсім не нафтовик. Тому власник автомобіля просто не має права самостійно позбавляти свій мотор чергової порції масла лише тому, що на каністрі з’явився напис long life.

Виробник масла може посилатися на застосовану ним нову технологію, що дозволяє збільшити інтервал обслуговування машини, проте вирішальне слово – не за ним. На практиці такі терміни зазвичай говорять про те, що дане масло добре підходить для рекомендованих автовиробниками гнучких міжсервісних інтервалів.

Іншими словами, бортовий комп’ютер автомобіля, оцінивши кількість холодних пусків мотора, а також тривалість його роботи на мінімальних обертах холостого ходу і середню швидкість, може «дозволити» проїздити на такому маслі 30 і більше тисяч кілометрів. Але він же має право скоротити інтервал заміни масла, якщо йому щось не сподобається. Здебільшого все це має сенс для постгарантійних машин, якщо на офіційному сервісі в період гарантії нічого подібного власнику не пропонували.