Навіщо досвідчені автовласники заливають “дизельне” моторне масло в бензиновий двигун

78

Відомо, що моторні масла для дизельних і бензинових агрегатів розрізняються за своїм складом, що, власне, логічно. І зараз мова піде про маловідомий аспект застосування спеціалізованих масел. Для початку слід нагадати, що дизпаливо, особливо в росії, відрізняється від бензину ще й підвищеним вмістом сірки.

З одного боку, вона покращує змащувальну здатність солярки, що корисно для роботи паливної апаратури автомобіля. А з іншого боку, сірка, згораючи в моторі разом з дизпаливом, окислюється, вступає в реакцію з водяною парою, який також є одним з продуктів горіння вуглеводнів, і перетворюється в кислоту. Остання, в кінцевому рахунку, потрапляє в моторне масло. Якими проблемами загрожує деталям двигуна присутність сильної кислоти в мастилі пояснювати, вважаємо, не потрібно.

Щоб уникнути такого розвитку подій, в «дизельний» лубрикант додають підвищену кількість лужних присадок. Вони покликані нейтралізувати утворюється кислоту. Крім того, в процесі роботи дизельного двигуна утворюється підвищена кількість сажі. Вона може осідати на поверхнях камери згоряння. А потрапивши в масло, створювати відкладення і на інших поверхнях всередині мотора. Щоб уникнути цього,» дизельну ” мастило постачають збільшеною дозою присадок, що підвищують її миючі властивості.