Несправності кондиціонера автомобіля

930

Кондиціонер являє собою кліматичну систему, яка забезпечує охолодження повітря в салоні автомобіля. Він функціонує завдяки хладогенту, який циркулює по замкнутій системі кондиціонера. Незалежно від марки автомобіля та його вартості, конструкція кондиціонера єдина і відрізняється лише деякими конструктивними елементами. Але принцип роботи завжди один.

Незважаючи на технологічне досконалість і простоту самого кондиціонера, вони все ж ламаються. Найбільш часті несправності кондиціонера автомобіля тут ми і розглянемо.

Несправності кондиціонера автомобіля

Компресор кондиціонера

Несправності кондиціонера автомобіля

Терморегулюючий вентиль кондиціонера

Основні несправності кондиціонера:

  • Несправність компресора. Основними факторами, за якими можна визначити, що він зламався – це поява відчутного шуму компресора і явні масляні патьоки на поверхні компресора. Такі проблеми виникають при розгерметизації і витоку холодоагенту. Це трапляється із-за тріщин на корпусі, зношеної прокладки або поломки самої магістралі. Також можлива така несправність через знос і ослаблення натягу приводного ременя, знос сальника вала або потрапила в систему бруду, а так само порушення електричних ланцюгів.
  • Несправність конденсора. Його функція – охолодження холодоагенту, який в свою чергу охолоджує повітря, що надходить в автомобіль. І якщо він сильно забруднюється, то його охолодження буде не достатнім, в слідстві чого клімат контроль починає довільно відключаться. Потрібно терміново чистити радіатор кондиціонера, оскільки в результаті перегріву підвищується тиск в системі.
  • Несправність випарника. Якщо ви спостерігаєте зниження ефективності роботи агрегату, незрозуміло звідки постала воду в салоні і неприємний запах, то швидше за все проблема у випарнику кондиціонера. Причини досить прості – корозія внаслідок забруднення і закупорка трубки зливу вологи.
  • Несправність ресивера-осушувача. Фільтр-осушувач служить для видалення з системи вологи і очищає холодоагент від продуктів зносу компресора. Може виходити з ладу із-за неправильної технології заправки кондиціонера або ремонту системи кондиціонера спричинило за собою сильне забруднення системи. Симптомами такої несправності може бути, обмерзання шлангів, мимовільне вимикання агрегату.
    Несправності кондиціонера автомобіля
  • Несправність терморегулюючого вентиля (ТРВ). Розширювальний клапан виконує функцію контролю і регулює подачу холодоагенту в залежності від його температури і тиску в системі. На несправність ТРВ вказують такі чинники, як: циклічність роботи кондиціонера, надходження охолодженого повітря не постійно, а з перебоями, обмерзання шлангів випарника, мимовільне відключення агрегату.

    Причиною нестабільної роботи вентеля може бути:

    • механічне пошкодження расширительноого клапана;
    • неправильне регулювання;
    • забруднення системи зсередини;
    • також може виникати при наявності в системі води або повітря.

    Несправності кондиціонера автомобіля

    Пошук витоку холодоагенту

    Несправності кондиціонера автомобіля

    Ресивер-осушувача

  • Несправність вентилятора. Вентилятор конденсера служить для додаткового охолодження хладогена і встановлюється не на всіх типах кондиціонерів. Тому з такою проблемою можна і не зіткнутися. Основна диагностируемая причина поломки вентилятора це — високий шум від роботи або відсутність обертання взагалі. Трапляється така поломка внаслідок изношеного підшипника, порушення електричних ланцюгів (реле, щітки, контакти, запобіжники) або ж механічного пошкодження.
  • Несправність датчика тиску. Його функція вимикати систему при критичних показниках тиску хладогенту. До поломки датчика може призвести несправність електроніки (запобіжник, контакти реле) так і механічне (в основному забруднення). Діагностується нестабільною роботою і мимовільним відключенням агрегату.
    Несправності кондиціонера автомобіля

    Випарник кондиціонера

    Несправності кондиціонера автомобіля

    Датчика тиску кондиціонера автомобіля

  • Для забезпечення тривалої і стабільної роботи кондиціонера і вберегти себе від елементарних несправностей кондиціонера свого автомобіля, варто дотримуватися декількох рекомендацій і порад:

  • У холодну пору року, коли немає необхідності використовувати кондиціонер, в профілактичних цілях потрібно включати клімат-контроль на режим охолодження один-два рази на тиждень на 10-15 хв. для того, щоб ущільнення вала компресора, прокладки та кільця смазивались і масло не рассыхалось від бездіяльності.
  • При зимовому запуску кондиціонера дотримуйтесь просте правило – включати кондиціонер потрібно тільки після повного прогріву салону – «торпедо» не повинна бути крижаний на дотик. Тільки тоді датчики кондиціонера і вся система починають працювати коректно.
  • При митті автомобіля потрібно промивати і продувати конденсатор кондиціонера (але дуже акуратно, щоб не погнути тонкі ребра його осередків).
  • Заправку хладогенту бажано здійснювати в спеціалізованому автосервісі, де є кваліфіковані спеціалісти та необхідне обладнання. Оскільки потрібно чітко дотримуватися технологію заправки, використовувати якісний фреон і знати заправні ємності фреону, так і масла в компресор.
  • Автор: Іван Матієшин