Новий снігохід за мінімальний бюджет: що можна купити до 400 тисяч рублів

90

Російський ринок снігоходів широкий і пропонує безліч варіантів на будь-який смак і гаманець. Утилітарні, туристичні, спортивні та гірські – заплутатися можна вже на етапі вибору класу. Але ж і всередині сегментів є маса відмінностей-не рідко одна і також модель доступна з декількома варіантами двигунів і довжини гусениці.

Дорогі снігоходи, вартість яких перевищує мільйон рублів, потрібні не всім – їх купують для бізнесу або штурму гірських вершин, а для деяких це і зовсім засіб пересування на кожен день, повністю замінює автомобіль. Наприклад, у фінляндії не рідко можна зустріти батьків, які везуть дітей в школу в сідлі снігохода.

Але жителям центральної росії дорогий і потужний снігохід потрібен не завжди. Для покатушек навколо дачного будинку підійде і куди більш простий апарат. Навряд чи такому “дачному” снігоходу коли-небудь доведеться тягнути 700-кілограммовие сани або штурмувати гірські схили.

Навпаки, швидше за все більшу частину часу снігохід буде стояти в очікуванні сезону, який може виявитися коротше очікуваного – не кожна зима буває сніжною. Саме тому в цій статті ми подивимося на самі бюджетні, але вже дорослі апарати, які підходять для тих, хто збирається купити перший снігохід.

Перше, що спадає на думку – «буран». Легендарний снігохід, впізнаваний завдяки одній лижі і круглої фарі, в нинішньому році відзначив піввіковий ювілей на конвеєрі. У цього апарату багато фанатів, та й ціна, в залежності від конфігурації коливається в діапазоні від 300 до 360 тис.

Але все ж конструктивно він застарів так само, як і його аналог від компанії stels. Снігохід» мороз ” трохи дорожче і сучасніше, але все ж такі снігоходи більше підходять для суворих умов півночі і роботи в лісах, де єдину лижу складніше пошкодити при ударах об дерева. Для звичайних покатушек краще вибрати модель посучасніше.

Куди послушней і комфортніше виявиться снігохід, побудований за традиційною сьогодні схемою з двома лижами. За 375 тис.можна розглянути такі снігоходи як «тайга варяг 550» від «російської механіки» і stels «ставр», який оцінюється в 416 тисяч. Потенціалу цих апаратів буде достатньо як для розваг, так і для буксирування саней.

Їх грізний конкурент-китайський снігохід irbis tungus 600l.його головна відмінність – важільна підвіска, атрибут дорогих туристичних і спортивних моделей. Прості і утилітарні снігоходи зазвичай комплектуються телескопічними стійками, які трохи гірше відпрацьовують нерівності, зате краще переносять удари об дерева і камені.

Крім дорослих, утилітарних машин, вартість яких коливається в районі 300-400 тисяч рублів, є і більш бюджетні варіанти. Але якщо снігоходи з двигунами, об’ємом 500-600 см3 можна вважати повноцінними і досить універсальними, то їх менш «кубатурні» побратими підійдуть для куди більш вузького кола завдань.

Наприклад, для підлітка, який тільки вчиться їздити на снігоході, а також для зовсім коротких покатушек неподалік від дачної ділянки – навантажити їх дровами або привезти трофей з полювання буде вже важко, на таку роботу маленькі снігоходи найчастіше не розраховані.

У числі таких «малюків» – рм «тіксі 250», який вважається перехідною моделлю між дитячим і дорослим снігоходом, коштує він 250 тис.рублів. Його конкурентом міг би стати stels “капітан 150”, вартість якого не перевищувала 200 тис. Модель користувалася попитом, але зараз виробництво згорнуто, stels готує наступника з більш кубатурним мотором.

Зате компанія irbis пропонує дуже схожий снігохід sf200l, з 180-кубовим одноциліндровим мотором. Такий апарат оцінюється в 240 тис., але і це не найдешевший квиток у світ снігоходів. На ринку представлено безліч мотобуксировщиков, та й вибір старих снігоходів величезний – про них розповімо в наступних статтях.

(поки оцінок немає)