Новий tucson і японські кросовери-великий тест

82

Останнім часом намалювалася погана тенденція: кожна нова машина помітно дорожче попередньої. Тестовий hyundai tucson в багатій комплектації prestige оцінений в два з половиною мільйони рублів! і це машина з базовим дволітровим атмосферником майже в 150 к. С. І шестиступінчастим автоматом.

Але якщо на секунду забути про гроші, то яка машина краще-новий tucson або перевірений x‑trail? а може, доплатити за тойоту rav4?

На чому заощадили?

Ціни зростають, а якість немає. Hyundai tucson вдався на обличчя і виглядає зухвало. Однак зовні його пофарбували, а всередині не дуже. В отворі багажника фарби майже немає, а на днище антикор ледь помітний. В інтер’єрі м’який пластик треба пошукати. І за такі гроші хотілося б вентиляцію сидінь отримати.

Rav4 теж “облили” тільки зверху. Пластик в багажнику дряпається навіть від погляду. Nissan пофарбували краще, але і він не блищить фарбуванням всіх прихованих поверхонь. Акціонери заробили статок на зекономлених грамах фарби?

nissan x-trail

інтер’єр ніссана здавався застарілим ще в момент дебюту. Вік відчувається і по відсутності нормальної майданчики під смартфон, і по дизайну. Життя трохи оживляє світло-бежевий пластик.

клімат-контролю не вистачає ефективності в жарку погоду, а на випадок морозів є обігрів лобового скла і керма.

міжосьову муфту можна примусово заблокувати-наприклад, щоб рушити без пробуксовки.

подібні клавіші я зустрічав ще в 90-х на праворульних «японцях». Але тут-машина за 2,5 мільйона…

З практичної точки зору rav4 і x‑trail — молодці. У салоні місця вистачає, і багажний відсік тіснотою не страждає. А ось в hyundai багажник помітно менше.

Заощадили і на «шумці». Тільки x-trail не дратує вуха. У ньому завжди досить тихо-і коли він стоїть на місці з заведеним двигуном, і в русі. Шуму вітру в вигинах кузова майже не чути, мотор ненав’язливий. Тільки розділити радість з пасажирами не так просто: задній ряд найтісніший і незручний.

toyota rav4

приладова панель-комбінація цифри і аналогових приладів. Якщо намагалися догодити всім, то вийшло. Користуватися зручно.

основні функції продубльовані кнопками-це зручно. А ось дозвіл екрану на рівні телевізора “юність” – провал для машини ціною під три мільйони.

салон тойоти-уособлення теорії відносності. Щодо попередника дуже стильно. Щодо конкурентів-нудно і понуро. Пластик здебільшого жорсткий.гумовий “протектор” на регуляторах температури — стильне і зручне рішення. Клімат-контроль працює непогано, але обігріву лобового скла взимку буде не вистачати.муфта в тойоті вручну не блокується. Крім дорожніх і снігового режимів руху, є два позашляхових (бруд/пісок і камені/грунт). Асистент спуску з гори працює краще за всіх.

На кожен новий корейський автомобіль виробники додаткової шумоізоляції повинні молитися. Стильний кузов hyundai виявився тихим-аеродинаміка опрацьована на совість. Але решта… Як тільки обороти перевищують 4000, двигун безпардонно вривається в салон. А про ізоляцію днища і колісних арок інженери ніби забули — гул від шин тисне на будь-якій швидкості.

В тойоті ззаду просторо (як в туссані), а багажник — величезний. Господарська машина. Однак будь-який камінчик, що прилітає в повітря, не залишиться непоміченим. Як і те, що асфальт змінює свою зернистість. З моторним відсіком ще гірше: дволітровий двигун чути завжди і приємним його не назвеш — ниє нудно і монотонно.

інтер’єр вийшов стильним, але охайним він буде тільки день-два. Сенсорні екрани і лакований пластик миттєво покриваються пилом і відбитками пальців.

клімат-контроль ефективний у спеку, проте сенсорне управління — не найзручніше.є можливість блокування міжосьової муфти і асистент спуску з гори. Останній працює дуже грубо.

Динаміка і витрата

Часом тільки по шуму і можна зрозуміти, що в тойоті взагалі є мотор. У живому потоці у “рафіка «тільки два положення педалі газу — » вкл «і»викл”. Півтори сотні коней йому явно не вистачає. Витрата в змішаному режимі місто / траса-близько дев’яти літрів.

Tucson в тих же умовах бере на пару літрів більше. Звідки такий голод, якщо під капотом ті ж два літри і 150 сил, та й маса схожа? вся справа в коробці. Шестиступінчастий автомат не тільки збільшує витрату, але і з’їдає дорогоцінні секунди в динаміці.

Варіатор тойоти дуже вміло і вчасно змінює передавальне число, рятуючи від перевантаження слабке серце. А гідромеханіка hyundai випинає недолік сил. Спортивний режим трохи оживляє характер, але автомат довго зависає на нижчих передачах, коли того вже не потрібно.

задні сидіння ніссана регулюються в поздовжньому напрямку і по нахилу спинки. Через панорамний дах гостро не вистачає місця по висоті – навіть людям середнього зросту.

nissan порадував об’ємом багажника. Ми намірили 432 літри. Рівень підлоги можна міняти, а докатку замінити повноцінним колесом — місця вистачить.

На цьому тлі “хитрила” – справжній живчик. Зайві п’ятсот кубиків обсягу дали тільки пару десятків конячок-але вони відчуваються! при обгонах на ніссані не потрібно обливатися холодним потом, коли за кілометр з’явився зустрічний автомобіль. Розгін впевнений і навіть є якийсь запас під педаллю. При цьому x-trail з легкістю укладається в ті ж “змішані” дев’ять літрів на сотню, що і rav4.

Nissan і гальмує краще. Hyundai осаджується так само ефективно, але до педалі потрібно звикати. На самому початку ходу уповільнення надмірно завзяте. У тойоті такої проблеми ми не відчули. Дозувати зусилля так само приємно, як і в ніссані, але ефективність нижче, а гальмівний шлях — довше.

toyota rav4

похмурі на вигляд сидіння виявилися гостинними. Особливо сподобалася виражена опора в плечах.

задні сидіння тойоти регулюються тільки по куту нахилу спинки. Місця вистачає в усіх напрямках.

ємність багажника тойоти-чесні 436 літрів, що для середньорозмірного паркетника гідно. Під підлогою-тільки докатка, без варіантів.

Як їдуть?

Кожна нова модель з кореї привчала до прогресу в їздових дисциплінах. Можливо, справа в зайвих очікуваннях, але в цей раз hyundai не вистачило благородства в їздових манерах. На різкі дії кермом tucson реагує оперативно і правильно, не забуваючи забезпечувати кермо виразним зворотним зв’язком. Але на довгій швидкісній дузі доводиться коригувати курс.

У тойоті таких маніпуляцій не потрібно. Rav4 гідно стоїть що у віражі, що на автостраді. А ось різкі перестановки “рафіку” даються важко: в наявності запізнювання на дії кермом і неприємні підігравання кормою.

спинки задніх сидінь в hyundai можна регулювати за кутом нахилу, і робити це зручніше, ніж в тойоті. За запасом простору-паритет з тойотою.

багажник туссана майже на 100 літрів менше суперників — 364 літри за нашими вимірами. Добре, що є ємне підпілля і повноцінна запаска на легкосплавному колесі.

Nissan x-trail-золота середина між тойотою і hyundai. Незважаючи на» довгий «кермо, він виконує переставку впевненіше» рафіка”, а на дузі вимагає менше корекцій, ніж tucson. Але в середньому по лікарні результат той же-непогано з натяжкою.

А на поганій дорозі?

X-trail аналогічно поводиться і на поганій дорозі: в більшості випадків гідно, але з нюансами. Він впевнено відпрацьовує термічні стики на естакадах і з середніми ямами справляється. На відверто розбитій дорозі ходової вже не вистачає.

Tucson з великим калібром звертається делікатніше, не змушуючи ежіться на кожній ямі. Але ось дрібні стики і ямки неприємно і дзвінко віддаються по салону.

Для поганої дороги — toyota. Вона однаково успішно перетравлює як всяку дрібну капость, так і вибоїни серйозніше.

На бездоріжжі можна?

Кросовери повинні вміти їздити не тільки по твердих дорогах. Toyota rav4 пропонує аж кілька позашляхових режимів, що змінюють ступінь допустимої пробуксовки і відгук на педаль газу. Це може допомогти рівно до того моменту, поки машина не упреться в грунт днищем. Кліренс-всього 17 см, і розпоряджатися ним треба дуже акуратно: двигун прикритий кволим пластиковим пильовиком. Але ще швидше “рафік” додасться низько звисаючими бамперами. Прикро, адже електроніка непогано справляється з діагональним вивішуванням. І асистент спуску з гори працює коректно, неДопускаючи великій швидкості.

rav4 вельми цікавий. Ходова дозволяє вольності.активна їзда – не найулюбленіше заняття тойоти, але в іншому на асфальті вона прекрасна. Дошкуляє тільки гул від двигуна.

Hyundai tucson грамотною роботою електроніки похвалитися не може. На спуску тільки коли швидкість стає небезпечно великою, асистент починає грубо осаджувати машину. Діагоналка hyundai по зубах, але і тут все на трієчку. Tucson довго крутить колесами вхолосту і тільки потім розуміє, що треба їх пригальмувати. Втім, до огріхів електроніки може і не дійти. Під захистом-ті ж 17 сантиметрів, що у тойоти, але захист металевий.

дрібні нерівності детально транслюються в салон, що змушує зменшувати хід на грунтовці.

при різких маневрах hyundai виявився самим моторним, але на швидкісній дузі потрібно постійно працювати кермом.

Під сталевим щитом ніссана-пристойні 195 мм. Йому б ще адекватних електронних помічників. Асистент спуску теж допускає зайвий набір швидкості. Коли колеса буксують по діагоналі, доводиться неабияк чекати, поки “мізки” зрозуміють що до чого. Задня вісь підключається з відчутною затримкою. Добре хоч муфту можна примусово заблокувати, як на туссані. “рафік” такої можливості не дає.

електроніка надмірно різко припиняє спроби йти боком.

у далекій дорозі, якщо шосе не перетворюється на серпантин, x-trail приємний. Стабільний на прямій, тихий і економічний.

Підводимо підсумки

З мінімальним відривом hyundai tucson попереду. Але перемога галасливого і жестковатого на ходу автомобіля не виглядає переконливою-просто суперники не ідеальні. Що простора і м’яка toyota rav4, що непогано збалансований nissan x-trail. Виявися в цьому тесті volkswagen tiguan або mazda cx‑5 — і не бачити туссану перемоги, як шумоізоляції колісних арок.

новий hyundai tucson непоганий. Але навіть дрібні огріхи множаться на порядок, коли дивишся на прайс. Ця проблема стосується всіх тестових машин.

Коли віддаєш за паркетник більше 2,5 мільйонів, хочеться, щоб він був ідеальний. Але машини, на відміну від цін, залишилися колишніми. Ми потихеньку повертаємося до часів, коли просто купити новий автомобіль — вже досягнення. І це дійсно лякає.

як hyundai tucson, toyota rav4 і nissan x‑trail перенесли діагональне вивішування, скільки вони втратять в ціні через рік (і через п’ять років), а також дані виробників, експертну оцінку і технічну інформацію знайдете тут.