Особливості експлуатації автомобілів в США

2-27-2020

На тему експлуатації автомобілів в США існує безліч міфів. Складно сказати, чим вони викликані. Ймовірно тим, що у нас сформувався певний стереотип мислення, побічно пов’язаний зі способом життя американців. Розвіємо найбільш поширені міфи, попутно описавши особливості експлуатації авто в США. Доставка машин из США хочемо порекомендувати замовити на сайті .

Міф 1-ий. Американські автомобілі завжди продаються в багатій комплектації.

США-країна великих можливостей, тому може дозволити собі багато чого. Людина, яка купує новий автомобіль, керується власним вибором і набуває його в тій комплектації, яка йому сподобалася. Багато автомашини вже в базовій комплектації йдуть з хорошим набором опцій. Наприклад, Mercedes ML в США продається тільки з великим екраном навігації (Command) і шкіряним салоном. А в Європі за всі ці опції необхідно доплачувати окремо.

Даний міф викликаний ще й тим, що в старі добрі часи, коли автомобілі були великими, а ціна бензину була прийнятною, в Америці випускалися автомобілі з найвищим рівнем оснащення, перевершуючи пропозиції для європейського ринку. Вже тоді в США встановлювалися шкіряні салони, кондиціонери, АКПП і т. д.

Міф 2-ий. В американських автомобілях використовується дюймова різьба на гвинтах і гайках.

Стандартна система метричної різьби, розроблена Міжнародною організацією зі стандартизації (ISO), була прийнята в 1964 році. Вона набула поширення в країнах, що використовують метричну систему заходів. Оптимальна метрична система кріпильних виробів, запропонована Інститутом промислових кріпильних виробів в 1971 р.як вдосконалений варіант стандарту ISO, лягла в основу системи американського Національного інституту стандартів (ANSI/ISO), ставши міжнародним стандартом метричної різьби. В даний час не існує стандарту, що регламентує основні розміри дюймової різьби. Застосування дюймової різьби в нових розробках не допускається. Вона застосовується при ремонті обладнання, оскільки в експлуатації ще знаходяться деталі з дюймовою різьбою. На ринку США з 1971 року у всіх авто різьблення Уніфіковані з Європою. А якщо ви купуєте автомобіль 1970 року випуску, то питання про крок різьблення, напевно, вас цікавлять найменше.

Міф 3-ий. Всі американці-бруднули: їдять в автомобілі, смітять собі під ноги, в люксових седанах перевозять свиней, гасять недопалки об обшивку; куплені автомобілі приходять із залишками гамбургерів і пролитої на сидіння кока-колою і т. д.

Даний міф з’явився через те, що більшість автомобілів, які купують наші громадяни в США, продаються без належної передпродажної підготовки. Як люблять вказувати американці-AS IS (як є). Особливо це стосується автомобілів, що купуються у громадян США. А якщо авто продається після ДТП – то це взагалі класичний випадок: в якому стані доставили його з місця аварії на майданчик аукціону, – в такому він і продається. Звідси залишки їжі в салоні і дитячі речі в багажнику, залишені попереднім власником, який не планував потрапляти в ДТП.

2.

Якщо ж автомобіль купується на дилерському майданчику, то там він, як правило, готується до продажу: проводиться полірування кузова, хімічна чистка салону, виконуються інші корисні операції. Говорячи інакше, здійснюється необхідна передпродажна підготовка. Слід зазначити, що автомобілі, які не пройшли передпродажної підготовки, коштують в США дешевше.

Міф 4-ий. Американці не стежать за своїми автомобілями: не змінюють масло і т. д.

Міф з’явився через те, що більшість автомобілів, які купують в США для подальшого перепродажу на нашому ринку, реалізуються в незадовільному стані і за дуже низькою ціною.

У нашій практиці всі автомобілі з США були обслужені в тій мірі, в якій слід бути автомобілям даного віку і з таким пробігом. Майже на всіх авто в лівому верхньому кутку лобового скла висить стікер, на якому вказано пробіг і дата наступної заміни масла. Тобто масло в автомобілі американці змінюють регулярно. Якщо автомобіль поламався-в сервіс. Якщо не дотримуватися умов гарантії, то ремонт авто за свій рахунок буде коштувати чимало, а американці вміють рахувати і їм не до сумнівної економії. Саме тому автомобілі американці обслуговують не гірше педантичних німців.

Міф 5-ий. Американські автомобілі їздять на 80-му бензині.

У США прийнята інша система маркування бензину. Точної таблиці відповідності бензину в США і у нас немає, але практика така: в усі американські автомобілі слід заливати наш 92-ий або 95-ий бензин. Саме тому шанувальники таких авто як Subaru Impreza WRX STi або Mitsubishi Lancer Evolution воліють купувати їх в США, тому що вони налаштовані на споживання нашого 95-го бензину.

Міф 6-ий. У США на кожен автомобіль ведеться історія, в якій фіксується абсолютно все.

Так, в США є централізовані бази даних, в яких зберігається інформація по кожному автомобілю. Ці бази називаються Carfax і Autocheck. У них дійсно міститься багато корисної інформації, але вона не настільки докладна, щоб знати про автомобіль буквально все. Інформація з бази даних доповнює загальну картину по автомобілю. Однак приймати рішення про покупку авто, керуючись тільки цією інформацією, не варто. Завжди краще замовити незалежну інспекцію.

Міф 7-ий. У США більшість автомобілів-пікапи і джипи з об’ємом двигуна не менше 5-ти літрів і витратою палива від 20-ти літрів на 100 км.

Пройшли ті часи, коли вважалося, що у ковбоя повинен бути пікап. Мода-модою, але зараз американці гостро стурбовані питаннями екології, економії палива та іншими проблемами, які раніше були актуальні тільки для Європи. Зараз, наприклад, лідером продажів в США виступає Toyota. Багато автомобілів продається з гібридними моторами.