Переродження легенди: у швейцарії дебютував оновлений ferrari testarossa

87

Мода на відродження легенд 80-х набирає обертів: зі свіжих прикладів наведемо реінкарнації lancia 037 від kimera automobili і renault 5 turbo від legende automobiles, а фірма lamborghini недавно представила нове прочитання культової моделі countach. Ferrari testarossa, безумовно, теж заслуговує другого життя і вона її отримала стараннями молодої швейцарської фірми officine fioravanti з прикордонної з італією комуни кольдреріо.

Робота над ferrari testarossa проведена в жанрі інтелігентного рестомодінга, суть якого полягає в дбайливому ставленні до історичного контексту автомобіля-донора і доведенні його стилю до досконалості із застосуванням сучасних комплектуючих. У теорії такий апгрейд могла б провести сама компанія ferrari, але вона поки такою творчістю не займається, а ось aston martin і jaguar land rover вже пропонують апгрейди для своїх класично машин і навіть займаються їх перевипуском — це окремий, вельми прибутковий бізнес.

Швейцарці взяли в роботу тестароссу з раннім варіантом дизайну, у якій всього одне ліве високо закріплене дзеркало заднього виду, але в якому саме році була випущена вихідна машина, вони не говорять.

Взагалі ferrari testarossa дебютувала в 1984 році і прийшла на зміну купе berlinetta boxer, зберігши від нього принципову компоновку і 12-циліндровий бензиновий опозитний «атмосферник» з формульної родоводу. Головною технічною відмінністю тестаросси від berlinetta boxer стала перероблена система охолодження мотора з бічними радіаторами, що визначили характерний вигляд тестаросси з широкою кормою і «терками для сиру» з боків.

Під ім’ям testarossa ця модель була відома до 1992 року, в якому після легкого рестайлінгу була перейменована в 512 tr, а в 1994-му після ще одного оновлення стала називатися f512 m і в такому вигляді протрималася у виробництві до 1996 року включно (сукупний тираж склав близько 10 тисяч примірників). Але пік слави моделі припав саме на 80-е, коли вона вважалася однією найдорожчих і швидких серійних машин.

4,9-літровий “опозитник” в 80-х видавав на testarossa максимальні 390 к.с. І 490 нм. До 100 км/год машина розганялася за 5,8 с, максимальна швидкість — 290 км/ч.фірма officine fioravanti модернізувала цей двигун і тепер він видає 516 к. С. І 599 нм, завдяки чому максимальна швидкість збільшилася до 323,5 км/ч. Коробка передач — як і раніше 5-ступінчаста «механіка».

У списку доробок є також титанова система вихлопу, abs і антипробкусовочная система, регульовані амортизатори öhlins з функцією підйому передньої частини кузова на 70 мм (для проїзду через лежачих поліцейських), регульовані стабілізатори поперечної стійкості, потужні гальма brembo і покращена аеродинаміка кузова з плоским днищем, яка, однак, ніяк не вплинула на стиль машини. Єдине косметичне поліпшення, яке дозволили собі розробники в екстер’єрі тестаросси, — це нові колісні диски, 17-дюймові спереду і 18-дюймові ззаду, замість оригінальних 16-дюймових, при цьому олдскульний дизайн коліс зберігся. А ось гоночні шини michelin-сучасні.

Інтер’єр повністю зберіг оригінальний незграбний дизайн, але отримав нову шкіряну оббивку, а грубуваті пластикові панелі з 80-х замінені більш акуратними деталями з алюмінію. Під кришкою у верхній частині центральної консолі встановлена сучасна мультимедійна система, але з ретро-дизайном головного пристрою. Стара телефонна трубка отримала нову начинку з bluetooth-модулем. На центральний тунель доданий пульт з регулюваннями їздової електроніки.

Цікаво, що після модернізації testarossa схудла на 130 кг, що, мабуть, сприятливо позначилося на її динамічних якостях. Оригінальний спорткар важив трохи більше 1,5 т, а зараз, стало бути, — менше 1,4 т.

Officine fioravanti поки не повідомила вартість проекту і передбачуваний тираж. Конкретна ціна, очевидно, буде залежати від ціни вихідною машиною. Знайти зараз тестароссу в пристойному стані на вторинному ринку непросто, хороші екземпляри на аукціонах коштують під 200 тисяч доларів. Думаємо, замислюватися про покупку рестомода слід, маючи не менше мільйона доларів в кишені.