Плаваючі обороти двигуна і способи їх усунення: відповіді експерта

71

Навіть найнадійніший фірмовий движок, зібраний майстрами в умовах сучасного цеху, не застрахований від збоїв в роботі. Якщо стрілка тахометра смикається, а мотор видає характерний підвивающий звук і відмовляється заводитися, можна сміливо говорити про симптоми плаваючих оборотів. Така ситуація нерідко лякає початківців автолюбителів, що губляться перед новою проблемою, і відкриває шляхи для спекуляції на недосвідченості клієнта деяким співробітникам сто.

З чим пов’язана поява плаваючих обертів? наскільки “винен” в збої движка неякісний бензин? чи потрібно міняти регулятор тиску палива або перевіряти блок управління мотором?

На питання тих, хто вперше зіткнувся з плаваючими оборотами движка, відповідає експерт сайту etlib.ru михайло леонідович самсонов, фахівець з 20-річним стажем в області ремонту ходової частини, заміни агрегатів, ремонту систем автокондиціонерів і різних видів зварювання, в недавньому минулому — власник власного сто.

Які причини викликають появу плаваючих оборотів?

Всі фактори, що впливають на даний збій, можна умовно розділити на прості і складні. Перші легко усуваються автовласником в умовах власного гаража, а ось другі передбачають детальну діагностику транспортного засобу, що дозволить не тільки усунути проблему, але і виключити її появу завдяки профілактичним заходам.

З якими причинами плаваючих обертів можна впоратися власними силами?

Найпростішими причинами плаваючих оборотів є наступні моменти:

  • порушення герметичності впускної системи через нещільні з’єднань і тріщин в трубопроводі.
  • значний знос форсунок або їх надмірне забруднення. Виправити проблему можна промиванням форсунок, яке часто дає позитивний результат.
  • пошкодження або несправність високовольтних проводів в системі електрики машини.
  • несправності свічок запалювання, що викликано появою зазорів, нагару і т. Д. Намагатися очистити їх самостійно не варто, дешевше і простіше замінити зношені свічки.
  • зниження рівня компресії в циліндрах, причиною якого може стати пошкодження прокладки в голівці блоку.
  • порушення процесу вентиляції картерних газів.

А якість палива може стати причиною плаваючих обертів?

Так, такі випадки нерідкі. Так, використання некондиційного або розведеного палива вкрай негативно позначається на роботі двигуна і може стати причиною плаваючих обертів.

Достатньо поміняти автозаправку, як проблема зникне або стане менш вираженою. Крім того, це явище може викликати низький тиск палива, якщо в машині використовується несправний бензонасос, або власник забув про необхідність регулярної заміни використовуваних фільтрів.

Якщо виявити причину плаваючих обертів при огляді не вдалося, що робити автолюбителю?

Ймовірно, в такому випадку доводиться говорити про більш серйозну поломку, виявити яку допоможе професійна діагностика. Найчастіше на появу плаваючих оборотів впливають:

  • несправність блоку управління движком, який доведеться замінити.
  • збої в роботі регулятора холостого ходу, датчиків тиску і температури повітря на впуску або датчика витрати повітря. Іноді вирішенням проблеми є промивка останнього, але розраховувати на це не варто.
  • пошкодження котушок запалювання, які доведеться замінити.
  • порушення фаз газорозподілу.
  • збої в регуляторі тиску палива, датчику концентрації кисню або гідрокомпенсаторах.

Якщо фахівці сервісного центру вказують на заїдання дросельної заслінки, проблему може вирішити її промивання. В інших випадках автолюбителю варто бути готовим до витрати на покупку і установку нових деталей замість зношених.