Полірування лобового скла

836

Полірування скла автомобіля є альтернативою заміну його новим. З часом скло каламутніє і покриваються численними царапинками, особливо на шляху роботи склоочисників, але поліровці підлягають не тільки лобове скло, а й бічні. Адже на бічному склі пошкодження і потертості утворюються набагато швидше за рахунок його руху у віконному отворі, де на ущільненні багато дрібних частинок піску і пилу, що виступають у ролі абразиву.

У статті розглядаються питання:

  • Що знадобиться для поліровки
  • Технологія полірування автоскла
  • Процес полірування лобового скла
  • Як відполірувати своїми руками
  • Часті помилки полірування скла своїми руками

Міняти — досить дорого, заміну скла виробляють в основному лише при пошкодженні, коли воно пішло тріщинами. А в інших випадках, якщо скло трохи поцарапалось або помутніло, намагаються обійтися менш витратною поліруванням. C її допомогою з лобового скла усувається не менше 90% потертостей і подряпин, що впливають на оглядовість дороги і поява сонячних відблисків.

Додатково заощадити допоможе самостійне видалення незначних ушкоджень без допомоги фахівців автосервісу, адже у них ціна на полірування лобового скла в середньому від 2000 до 5000 руб.. Залежить від розмірів і ступеня пошкодження.

Характеристики ремонтаНезначительные поврежденияСредние поврежденияСерьезные пошкодження
Глибина пошкодження 50…200 мікрон 200…300 мікрон Понад 300 мікрон
Причини виникнення Робота склоочисників, удари гілок по склу, дія агресивних хімічних елементів Попадання каменів і твердих частинок по склу на дорозі Різні аварійні ситуації, пов’язані з утворенням сколів
Метод усунення Обробка мелкоабразивным або повстяним колом і дрібнозернистими абразивними пастами, що мають домішки оксидів цинку або марганцю Роботи проводяться в кілька етапів. Використовуються як мелкоабразивные, так і звичайні абразивні матеріали та пасти з вмістом оксиду заліза діоксид цирконію Поліровка проводиться з допомогою крупнозернистих шліфувальних кругів і крупнозернистих паст
Час Близько 30 хвилин Від 30 хвилин до 1…1,5 годин До 2 годин і більше
Ціна станом на осінь 2017 року 1000…3000 рублів 3000 7000 рублів… 7000 10000 рублів…

Насамперед, необхідно розділяти такі поняття як полірування і шліфування, адже шліфування передбачає видалення тонкого мікрослоя матеріалу і застосовується для якісного усунення сильних подряпин.

Видалити без наслідків можна шар товщиною 10 мкм. Причому важливо робити це з однаковою товщиною.

Тому полірування лобового або бокового скла може проводиться, як полірувальною пастою, так і з допомогою шліфувального круга. Причому шліфування в гаражних умовах може відбуватися не тільки полірувальної машинкою, адже у звичайного автовласника така навряд чи знайдеться, а з допомогою дриля або навіть вручну.

Найчастіше доводиться усувати потертості від щіток склоочисників (вони утворюють дуги). На щастя, ці дефекти глибоко не проникають, і зіпсований шар становить всього кілька мікронів. Матовість на склі прибирається за допомогою абразивного круга (для первинної обробки) або ж звичайним фетровим колом зі спеціальною пастою на ньому.

Матеріали і засоби для полірування

Набір інструментів, засобів, матеріалів для обробки лобових стекол буде таким:

Полірування лобового скла

  • Шліфмашинка або дриль (оптимальні при роботі обороти будуть складати 1200-1700 про.).
  • Круг для полірувальної машинки (бажано фетровий), а якщо буде використовуватися дриль, то ще й насадка для кріплення кола.
  • Кілька видів полірувальних паст і поліролей.
  • Маркер, щоб визначити дефектні місця.
  • Малярський скотч і плівка для захисту, не оброблюваної поверхні авто.
  • Пульверизатор з водою для поливу.
  • Рідина для миття стекол.
  • Мікрофіброві серветки.
  • Технологія та етапи

    Процес обробки поділяють на 3 основних етапи:

  • Діагностика пошкодженої поверхні.
  • Підготовка до поліруванню.
  • Виконання.
  • Перш ніж приступати до роботи, потрібно оцінити стан автоскло, тобто, оглядаємо площу та ступінь дрібних пошкоджень. Коли присутні сколи або глибокі подряпини, то спочатку варто усунути їх, а потім вже братися до поліруванню. Всі значущі дефекти бажано позначати маркером (зі зворотного боку), щоб не упустити з виду.

    Якщо на лобовому присутній відколи, то спочатку їх необхідно усунути за допомогою спеціального полімеру. Навіть досить невеликий скол може перетворитися у велику тріщину при поліруванні.

    Під підготовкою до поліруванню лобового (або бокового) скла, мається на увазі ретельна його мийка, а також захист частині кузова автомобіля навколо оброблюваної поверхні (по периметру проклеюємо малярським скотчем, а з боків бажано прикрити плівкою). Також підносимо всі інструменти та матеріали, щоб були під рукою: сикавка з водою, полірувальна машинка, кілька кіл різної абразивності (абразивні круги в залежності від зернистості відрізняються за кольором), повстяний полірувальний круг, оправлення і звичайно ж полірувальна паста (зазвичай вистачає 100 грамів).

    Якщо сильних пошкоджень немає, то обробку шліфувальними кругами можна пропустити і прибирати матовість скла, використовуючи тільки полірувальну пасту. Поліроль наноситься на фетровий коло, без надлишку, і круговими рухами; не сильно натискаючи під невеликим кутом, поліруємо шліф машинкою поверхню.

    Ретельна обробка всієї площі лобового скла займе не менше 3-х годин, але прискорювати процес і пропускати важливі кроки не варто.

    Оскільки паста швидко сохне, то періодично треба збризкувати скло водою. Фінальним етапом процедури можна зробити нанесення на поверхню кошти «рідке скло». Така спеціальна поліроль утворює полікарбонатну плівку, яка буде захищати скло від бруду і дозволить йому довше зберігати свою чистоту.

    Або ж, щоб сильно не витрачається – зробити своїми руками засіб антидощ, і покрити автоскло їм, в якості захисту в дощову погоду.

    Процес полірування лобового скла

    Отже, все підготували, обклеїли скло рамкою з малярного скотча, і зібрали все необхідне — можна приступати до справи.

    Наносимо поліроль на фетровий коло (без фанатизму, багато не потрібно), потім розтираємо по ділянці скла і приступаємо до поліруванню. Поступальними рухами, з помірним зусиллям і на невеликих обертах, переміщаємося по ділянці. Спочатку поліроль розподіляється по поверхні на низьких обертах, а потім поступово їх можна збільшити.

    Робочий апарат не повинен мати більше 2000 об/хв. тому не можна використовувати болгарку, яка має великі обороти обертання.

    З-за такого тертя полірувальна паста буде пересихати досить швидко, тому періодичне збризкування водою буде не тільки зволожувати її, але і охолоджувати скло.

    Коли площа область полірування велика, то бажано з салону розмітити маркером сітку, щоб поділити її на квадрати (30×30 см). Це дасть можливість візуально бачити кордону і при переході з однієї ділянки на іншу полірувати внапуск, що виключить погано оброблені області. Періодично зупиняємося, щоб змити з оброблюваної зони залишки пасти і подивитися результат роботи.

    Процедуру продовжують до повного зникнення матовості або видалення дуже дрібних подряпин (застосування тільки самої пасти здатне усунути дефекти, за які не чіпляється ніготь пальця), оскільки більш глибокі можна видалити лише попередньо пройшовшись по них насадкою зі спеціальним шліфувальним колом. Після завершення процесу, пасту змивають великою кількістю води.

    Полірування лобового скла руками

    Перш ніж розповідати про метод шліфування вручну потрібно відзначити наступне:

    При видаленні значного шару скла відбувається зміна його геометрії і утворюються діоптрії, негативно впливають на сприйняття обстановки, так і на втому очей, що дивляться через таке скло.
    Полірування лобового скла

    Полірування пастою ГОІ

    Полірування лобового скла

    Самостійна полірування лобового скла

    Власники іномарок навряд чи будуть використовувати наждак, щоб видалити матовість, а водії стареньких Вазів часто не гребують затиранням подряпин наждачним папером із зернистістю від 1000 до 4000. Шліфування в такому разі виконується без додаткових пристосувань, а з регулярним зволоженням поверхні.

    Після такої чорнової роботи рекомендується зробити обратоку пастою Гоі м’якого дії або алмазною з крупинками 2 мкм. Хоча при заключному етапі подібної полірування лобового скла, так само потрібно пройтися фетровим або повстяним колом, одягненим на дриль, з намазаним полірувальною пастою. У зв’язку з негативним впливом шліфування, ручне полірування можна робити лише при відновленні бічних стекол або відколів фари.

    5 основних помилок при поліруванні скла

    Якщо допускати ці помилки, недосвідчений автовласник ризикує нанести непоправні пошкодження, що виллється у витрати на нове скло.

  • Дотримання чистоти скла і приміщення — один важливий момент при його поліровці, яким можуть нехтувати не тільки автовласники, але і навіть працівники сервісної станції. Погано вимите (без спеціальної хімії) скло і пилові приміщення з протягами сприяє потраплянню частинок бруду на оброблювану поверхню, дряпають скло.
  • Досить часто для полірування скла використовують не спеціальний порошок або пасту, а зубний порошок, покладаючись на те, що такий матеріал добре підходить для полірування фар автомобіля. Але варто знати – пластикова або скляний блок-фара не зіпсується при поліруванні частинками з великим абразивом, а ось скло, особливо лобове, може покритися ще більшою кількістю дрібних подряпин.
  • Спеціальна паста «гои» має різний вигляд: грубий, середній і тонкий. Використання грубої пасти дасть ефект микролинзы, і це вплине на втому очей людини. Груба і середня паста ГОІ підійде лише для полірування фар або бокового скла авто, а для лобового годиться використовувати лише тонку (знімає шар в 1 мк). Також такий зеленою пастою досить важко дотримуватися рівномірність.
  • Надмірне зусилля або нерівномірний розподіл сили натискання на скло при поліруванні може призвести до утворення мікролінз. Працюючи на ділянці з найбільшою пошкодженням, потрібно також захопити область навколо в радіусі 15 див.
  • Якщо забувати періодично охолоджувати автоскло водою з пульверизатора, то воно може лопнути внаслідок сильного нагрівання.
  • Висновок:

    Найчастіше пошкодження, які не так вже й складно видалити на склі, виникають через склоочисників. А ось глибокі подряпини або сліди від ударів камінців навряд чи вдасться усунути, адже в результаті можуть утворитися лінзи або хвилі.

    Якщо Ви дбаєте про свою безпеку, то виробляти полірування скла слід не частіше один-два разу в рік. Помітна різниця відчувається після першої процедури, в наступні рази – буде не так ефективно. Полірування можна поєднати з обробкою скла засобом антидощ або рідке скло, що в сумі дасть хороший результат.

    Автор: Іван Матієшин