Прокачування ГУР

774

Схема ГУРа

Прокачування ГУР і його системи проводиться при заміні робочої рідини, завоздушивании, яке може бути результатом несправності або виконання ремонтних робіт. Потрапив всередину повітря не тільки знижує ефективність роботи гідропідсилювача, але і може викликати серйозні поломки, зокрема, вихід з ладу насоса ГУРа. Тому прокачування гідропідсилювача необхідно проводити в суворій відповідності з існуючою технологією.

Ознаки несправностей у системі ГУР

Існує кілька ознак завоздушивания системи ГУР, при якому необхідно провести його прокачування. Серед них:

  • поява сильного шуму в районі установки ГУР або його насоса;
  • збільшення тиску на рульовому колесі, труднощі при його повороті;
  • підтікання робочої рідини з системи гідропідсилювача.

Крім цього, існують ще кілька ознак, що свідчать про завоздушивании системи — виникнення піни на поверхні робочої рідини в розширювальному бачку, мимовільні повороти рульового колеса в одну із сторін. Якщо ви зіткнулися хоча б з одним з описаних ознак — значить, вам необхідно прокачати гідропідсилювач керма.

Як прокачати ГУР

Прокачування ГУР

Як залити масло і прокачати ГУР

Процедура заміни рідини і прокачування ГУР виконується в строгій відповідності з існуючим алгоритмом. Деякі автовиробники можуть вносити в нього свої особливості. Якщо у вас є мануал до вашого автомобіля, рекомендуємо ознайомитися з відповідним розділом. У загальних же рисах кроки необхідно виконувати в такій послідовності:

  • Повністю підніміть автомобіль на підйомнику або вивісіть його передні колеса.
  • При необхідності виконайте злив старої рідини з розширювального бака. Для цього слід зняти поворотний шланг (йде в систему ГУРа) з розширювального бачка і поставити на нього заглушку, щоб рідина зі шланга не виливалася. До звільненого крана на бачку приєднують шланг, що йде до порожній пляшці, куди передбачається зливати стару гідравлічну рідину.
  • Основний обсяг рідини найзручніше відкачувати шприцом і зливати в окрему пляшку. Коли рідини залишиться зовсім мало переходимо до наступного пункту.
  • Провести заливку робочої рідини в розширювальний бак до верху.
  • Далі слід покрутити рульовим колесом з боку в бік (від упору до упору) кілька разів з тим, щоб через шланг витекла залишилася в системі стара рідина. Оскільки нова рідина витісняє стару, не забуваємо стежити за рівнем масла в бачку, щоб шланг не потрапило повітря.
  • При падінні рівня рідини знову доливаємо її.
  • Запустіть двигун на 2-3 секунди і заглушіть. Це робиться для того, щоб рідина почала поширюватися по системі.

Важливо пам’ятати, що якщо ви завоздушили систему ГУР, то повітря можна вигнати з допомогою прокачування шляхом обертання керма з боку в бік. Проте ні в якому разі не запускайте двигун, оскільки повітря в системі критичний для насоса ГУР і може стати причиною його виходу з ладу.
Прокачування ГУР

Відкачування масла шприцом

  • Далі слід долити робочу рідину в бачок до рівня позначки MAX і повторити процедуру з запуском двигуна. Цей цикл повторити 3-5 разів.
  • Сигналом до припинення прокачування є той факт, що в зливну пляшку перестає потрапляти повітря з поворотного шланга. Це означає, що в гідравлічній системі повітря більше не залишилося, а бачок потрапляє свіжа чиста рідина.
  • Після цього потрібно встановити на місце зворотний шланг (приєднати до розширювального бачка, де він був спочатку встановлений).
  • Знову наповнити бачок до рівня MAX, після чого запустити двигун.
  • Для прокачування гідропідсилювача необхідно 4-5 разів повільно покрутити кермом від лівого до правого упору. У місцях обпирання робити паузи на 2-3 секунди. Якщо повітря залишився, він повинен вийти в розширювальний бак. В процесі перевірки стежимо за тим, щоб насос не видавав сторонніх шумів.
  • Сигналізатором того, що прокачування закінчилася, буде відсутність на поверхні рідини в бачку повітряних бульбашок.
  • Після цього щільно закрийте розширювальний бак.

Прокачування ГУР

Прокачування системи ГІДРОПІДСИЛЮВАЧА

Прокачування системи також можна здійснювати без запуску двигуна, “на холодну”. Для цього досить обертати кермом від лівого до правого упорів. При цьому стара рідина і повітря виходять із системи. Однак більшість автовиробників все ж радять прокачувати систему із запущеним двигуном.

Рівень рідини в бачку повинен знаходитися між позначками MIN і MAX. Пам’ятайте, що при нагріванні рідина розширюється, тому не слід наливати її понад наявної позначки.

Характерні несправності гідропідсилювача керма

Несправності в роботі гідропідсилювача легко впізнати за характерними ознаками. Серед них:

  • Туго повертається рульове колесо. Ймовірні причини — вихід з ладу насоса ГУР, використання невідповідної робочої рідини, залипання каналів золотникового механізму.
  • При вивернутому до упору рульовому колесі (в будь-яку сторону) в процесі їзди чути звук високої частоти (схожий на свист). Ймовірна причина — прослаблен приводний ремінь.
  • Рульове колесо повертається ривками. Ймовірні причини несправності — невідповідність робочої рідини специфікації, заявленої виробником, несправність розподіляє рідину механізму, несправність насоса.
  • Наявність інтенсивного піноутворення в розширювальному бачку. Ймовірні причини — змішування рідин різних типів, несправність насоса ГУР.
  • При працюючому двигуні відбувається мимовільний поворот рульового колеса в будь-яку сторону. Ймовірна причина — несправна робота золотникового механізму, найчастіше, засмічення його робочих каналів, неправильна збірка (наприклад, після установки ремкомплекту).

Рекомендації по експлуатації та обслуговування ГУР

Для того щоб гідропідсилювач керма і його система працювали в штатному режимі, а також для продовження терміну їх експлуатації необхідно дотримуватися кількох нескладних правил:

Прокачування ГУР

Загальний вигляд ГУР

  • використовувати робочі рідини, рекомендовані автовиробником, а також проводити їх своєчасну заміну (більшість автовиробників рекомендують проводити заміну рідини ГУР через кожні 60…120 тисяч кілометра пробігу, або один раз на 2 роки, це залежить від стилю водіння і інтенсивності експлуатації автомобіля);
  • виконувати прокачування системи ГІДРОПІДСИЛЮВАЧА в суворій відповідності з описаним вище алгоритмом (або дотримуючись окремі вимоги, якщо такі пред’являє виробник автомобіля);
  • стежити за станом пильника рульової рейки, оскільки якщо він буде порваний, то пил і бруд потраплять в систему, що призводить до виходу з насоса ГУР. Ознакою вже трапився проблеми є гул гідропідсилювача, який не усувається навіть заміною рідини.

Вартість заміни рідини і прокачування ГУРа

Якщо ви плануєте проводити роботи по заміні рідини і прокачування ГУРа самостійно, то вам необхідно буде придбати лише масло в обсязі від 1 до 3 літрів (з урахуванням промивання, при цьому обсяг системи ГУРа легкового автомобіля складає до 1 літра). Ціна рідини залежить від марки і магазину. Вона знаходиться в межах 4…15$ за один літр. Якщо ж ви не хочете або не можете самостійно виконувати подібні роботи, зверніться за допомогою на СТО. Приблизні ціни на січень 2017 року становлять:

  • робота по заміні рідини — 1200 рублів;
  • прокачування ГУРа — 600 рублів.

Висновок

Прокачування гідропідсилювача — нескладна процедура, з якою може впоратися навіть недосвідчений автовласник. Головне, дотримуватися послідовності дій, розглянутої вище. Також необхідно обов’язково використовувати робочу рідину з рекомендованими виробником характеристиками. При появі щонайменших ознак несправності системи ГУР необхідно провести профілактичні процедури. В іншому випадку система може вийти з ладу, що загрожує не тільки ремонтом але і втратою контролю над автомобілем на дорозі.