Салон з квартиру і запчастини за копійки: досвід володіння chrysler concorde за 220 000 рублів

87

власник – михайло сапригін, 35 років, москва, трудиться на ниві автопідбору.

автомобіль – chrysler concorde 1999 року (друге покоління), дорестайлінг. Двигун 3,2, бензин, акп 4-ст., передній привід. Вперше проданий новим в росії. Придбаний нинішнім власником в 2020 році з пробігом 160 тис.км за 220 000 рублів. слово михайлу: – відносного американського автопрому я довгий час, як і багато хто, перебував у владі загальновживаних штампів про ненажерливість і труднощі з запчастинами. Оскільки по роботі доводиться, що називається, буквально “жити в машині” (майже як герою меттью макконахі з фільму “лінкольн для адвоката”), ми з колегою якось купили dodge intrepid з мотором 3,5, і цей автомобіль мене буквально зачарував внутрішнім простором і комфортом (колега знав в «американцях» толк!) я почав поглядати на цей автомобіль іншими очима, а також на його рідних братів-близнюків, зібраних на тій же платформі і мають ідентичні габарити, силові агрегати і підвіску – chrysler 300m і concorde. Сказати, що я докладав серйозних зусиль для пошуку, не можна… Так, поглядав в півглаза-раптом щось цікаве спливе! у підсумку concorde у відмінному стані знайшовся випадково – я їздив дивитися одну машину, а побачив ще й цю. Автомобіль приємно здивував відсутністю шпаклівки на кузові (хоча перефарбування, природно, була) і повним комплектом документів і ключів, що буває вкрай рідко. Продавав, безумовно, не перший господар, але цей екземпляр взагалі виявився досить прозорий (наскільки це можливо для старих «американців»), оскільки був куплений новим в нашій країні в 1999-му році! у підсумку конкорд я купив собі особисто для душі, їздити до батьків в рязанську область і просто кататися у вільний час.

Зовні

Цінителі марки крайслер повинні знати, що протягом всієї історії компанія рівномірно і регулярно, практично не відходячи ні на крок від цього негласного правила, чергувала «квадратний» і «обтічний» дизайн обрисів кузовів, випускаючи по кілька моделей то в незграбному, то в гладкому стилі. Роки випуску таких авто, як chrysler concorde і new yorker, якраз відносяться до» гладкому періоду « – перед ними був незграбний fifth avenue, а після – незграбний 300c.

Незважаючи на те, що багато стереотипно відносять» незграбність «до старовини, а» гладкість ” – до сучасності, погляд істинного любителя і знавця автомобілів не обдурити. Він з легкістю виявить виразні ознаки дизайну 90-х в “гладкому” concorde другого покоління, а в тому ж «незграбному» 300c – куди більш сучасні рішення, в цілому експлуатуються в моделі і донині. Проте в образі другої генерації конкорда цілком достатньо вдалих ліній і деталей, щоб він і в 2021-му не виглядав машиною пенсіонера або невдахи – автомобіль солідний, ефектний і підкреслено благородний. А в деяких ракурсах навіть примудряється продемонструвати агресивно-зухвалий вигляд, невластивий в цілому сімейству тих років. Вид спереду в “три чверті” – найвигідніший ракурс цієї машини, в якому вона виглядає найбільш зібраною і динамічною, спритно маскуючи свої п’ять з гаком метрів довжини. Спрямованість підкреслюють поздовжні виштамповки на капоті, добре вписалися в цю історію і каплевидні дзеркала. Навіть невиразні за сучасними канонами розпливлися» квасолеподібні ” фари тут дуже гарні-ці величезні і трохи сумні очі на конкорді виглядають не гірше, ніж, наприклад, чудові і донині здвоєні кругляши 210-211-х mercedes! злегка розбавляє загальну серйозність овальна посмішка радіатора з простецки перехрещуються гратами, що надає “фізіономії” автомобіля вираз робота бендера з “футурами «(на рестайлінгових машинах радіаторна» посмішка «стала майже буквою» о”, вертикально витягнувшись від низу бампера до кромки капота, що виглядає набагато сучасніше, звичайно… ).

Важливе значення в образі конкретно цього конкорда грають колісні диски: вони тут натурально королівські – не рідні, а від messer. Причому ще німецький оригінал, а не китайська репліка. Все ж багато в чому праві були хлопці з “pimp my ride”, які будь-який проект починали з установки розкішних дисків на межі кітчу і здорового глузду! колеса у авто, як декольте у дами, першими чіпляють погляд!

У профіль chrysler concorde успішно перегукується зі своїм небесним тезкою – веретено його довгого прогонистого «фюзеляжу» відразу розташовує до далеких перельотів-пардон, перегонів! ще б сумно спадаючу лінію багажника злегка підбадьорити, а-ля volvo 800-900-х серій, але це особисто моя думка, суб’єктивне…

У машини практично немає жодного рішення в екстер’єрі, до якого можна було б пред’явити як-небудь виразні вікові претензії. Тобто вік видно, але в сучасному потоці 22-річний concorde абсолютно не дисонує. Автомобіль чітко демонструє свій бізнес-клас і безкомпромісну приналежність до престижного e-сегменту і виглядає дорого.

Втім, в наші дні машина з віком за пару десятків років, навіть якщо це величезний американський бізнес-клас, багато виглядає і викликає повагу лише в близькому до ідеального зовнішньому стані – типу нашого екземпляра. Будь-які явні сліди корозії, видимі результати дрібних дтп та інші «шрами» не прикрашають, а миттєво кидають дорожній статус до рівня гастарбайтерської «газелі». Це працює за законом “розбитого вікна” – ви напевно чули про цю відомої соціальної теорії… Так що власникам таких машин, щиро їх люблячим і не розглядають в якості тимчасових і прохідних варіантів, доводиться ретельно підтримувати зовнішнє збереження і лиск, що вимагає часом чималих зусиль.

Всередині

Салон concorde – в чистому вигляді дитя свого часу. Шкіра сидінь все ще чудова – вона натуральна, товста, успішно чинить опір зносу і старіння. Матеріали обробки дверей і торпедо ще більш-менш якісні, але вже навіть в бізнес-класі невигадливі, простенькі, а кількість різних поєднуваних фактур невелика. Дизайн можна позначити всеосяжним і при цьому гранично розмитим і беззубим словом» нормальний « – він повністю пішов від канонічного американського ретро» а-ля комод «60-80-х років, але і рівно так само залишився далекий від сучасних канонів оформлення салонів»цифрової епохи”. Пересівши на конкорд, скажімо, з toyota camry п’ятого покоління, ви відчуєте себе, як вдома – тут все практично таке ж. А ось з camry поточної генерації, боюся, пересісти нереально-занадто великий культурно-технологічний розрив… Хоча в американському» старичку«за 200 тисяч рублів без іронії і перебільшення реально комфортніше, ніж в сучасному бізнес-» японці ” за 2 мільйони і більше…

Проте, якщо ви фізик, а не лірик, реально причепитися в салоні concorde ні до чого! все на своїх місцях, все дуже зручне, велике, наочне, кнопки і важелі з першого разу намацуються, не дивлячись, працюють тактильно чітко. “європейська” ручка кпп на тунелі замість чужої нам «кочерги» на кермі. Приладова панель – як два тижні в санаторії на нарзанних джерелах-синонім нудьги, іншими словами. Але інформативність бездоганна, і знову ж жодного поганого слова з технічної частини на її адресу не знайти!

Тепер щодо комфорту. Власне, не дарма вище згадувалася незабутня кемрі: старі покоління цієї моделі дуже улюблені народом – тими, хто, загалом, і не відноситься до бізнес-класу особисто, але цінує внутрішній комфорт великого автомобіля. З цієї ж причини багато хто із задоволенням купують відносно недорогі бувалі суперби, мондео і тому подібні машини ,які радують (не завжди!) власників куди більше новеньких економ-маломірок, що стоять в 2-3 рази дорожче. А оскільки мова йде про досить немолодих авто, в яких комфорт ще не прийнято було міряти кількістю вбудованих «айпедів» на квадратний метр площі машини, вимірюється він тут виключно чесним простором салону. Довжиною, шириною, колісною базою. І по внутрішньому простору конкорду зливають все. І старі кемрі, і нові кемрі, і старі суперби, і нові. І інша, і інша…

Довжина кузова дозволяє витягнути ноги заднім пасажирам, навіть не турбуючи великого і рослого водія. А якщо водія (і нікого праворуч від нього) немає, і передні крісла засунуті вперед до упору, то на задньому дивані утворюється вражаюча за мірками легкового автомобіля (не лімузина і не вена!) затишна кімната-хоч для бізнес-переговорів, хоч для дружніх узливань, хоч для … Ну, неважливо, загалом! ширина кузова тому ж самому сприяє в не меншій мірі, а м’які і поглинаючі шкіряні крісла (з розвиненою поперекової підтримкою, з купою регулювань у водія і пасажира) і широченний диван зі столиком-підлокітником довершують розгром конкурентів. Шум ззовні практично не проникає в салон завдяки відмінній ізоляції і в цілому малошумному кузову з дужеВдалою для свого часу аеродинамікою. З машини реально не хочеться вилазити, в якості кого б ти там не їхав!

Ну і величезний багажник, зрозуміло – незважаючи на те, що частина глибини з’їдає ніша запасного колеса, а навантажувальний отвір звужений, трюм великий і універсальний. До дальньої стінки ледь дістаєш! а для вузьких довгомірів є ще й додатковий лючок.

Залізо

Двигун цього екземпляра concorde – атмосферний v-подібний шестициліндровий об’ємом 3,2 літра, 228 сил, 4 клапана на циліндр. Мотор, незважаючи на передній привід, встановлений під капотом поздовжньо і суміщений з автоматичною чотириступінчастою кпп 42rle. Коробка проста і безпроблемна, у вроджених болячках не помічена, інтервали зміни масла великі. Передня підвіска-макферсон з нижніми важелями з одноточковими кріпленнями і розтяжками, задня – незалежна многоричажка. І спереду і ззаду – стабілізатори поперечної стійкості.

В цілому для конкорда другого покоління були доступні три атмосферних бензинових впорскувальних двигуна з конфігурацією v6 – об’ємом 2,7 літра, 3,2 літра і 3,5 літра. Перший з них прийнято вважати фатально невдалим, незважаючи на загальну технологічну просунутість. Мотор 2,7 літра – повністю алюмінієвий з двома распредвалами на циліндр, з трьома ланцюгами в грм (основний і парою допоміжних, що з’єднували распредвали в головках), гідрокомпенсаторами, впускним колектором із змінною геометрією, електронної дросельної заслінкою і т.п. Проте він був характерний занадто малим робочим об’ємом масла в картері і його підвищеною температурою, а також передчасним відмовою натяжителя ланцюга і витоками антифризу в масло. Постійно перегріте масло швидко шлаковалось і засмічувало канали до валів. Проблема була масовою і серйозною, а виробник чомусь нарочито не приділяв їй належної уваги. У підсумку при банкрутстві chrysler інтереси власників машин з моторами 2,7, що зловили клина, довелося розглядати групою захисту споживачів окремо, щоб під шумок банкрутства автовиробник не «задинамив» їх численні позови…

Два інших мотора з ремінним грм вважаються досить надійними і набагато простішими. У цих двигунах з чавунними блоками і алюмінієвими головами (з 1999 року – повністю алюмінієвими) всього по одному распредвалу на гбц (хоча клапанів – по чотири на циліндр і з приводом через гідрокомпенсатори). Ремінь грм крутить в тому числі і помпу, а генератор, гур і компресор кондиціонера ганяють окремі допоміжні ремінці. Мотори трохи більш теплонавантажені, ніж належить американським “вэобразникам” тих років, тому для довгого життя власнику потрібно знати просте правило: міняти масло необхідно строго раз в 5000 км, ну край – в 6000 км. При більшому пробігу воно починає стрімко деградувати і коксуватися. Причому це не гаражні байки, а цілком собі рекомендація виробника з сервісної книжки…

В цілому ця машина ще не відноситься до» сипучих ” – роки в чистому вигляді тут не мають вирішального значення, і в ній не починають лавиноподібно виходити з ладу вузли і агрегати без особливих на те причин, як це буває на сучасних авто після досягнення певного віку навіть при пенсіонерському стилі експлуатації. Така машина, будучи купленої доглянутою, а не загнаної, делікатно розтягує в часі поява технічних проблем, не залишаючи власника одним махом без грошей або без коліс на довгий час.

Відносно слабким місцем в concorde варто вважати хіба що підвіску, та й то лише при тотальному використанні найдешевших запчастин, вилка цін на які вельми велика. Нинішній власник з ремонтів поки зіткнувся тільки з необхідністю замінити передні нижні важелі, в яких постукували сайлентблоки від надмірно низькопрофільної гуми. Важелі в зборі з сайнлентблоками і з кульовими опорами (кульові там умовно незнімні, приклепані) коштують приблизно від 2500 рублів за бюджетний аналог і до 8000 за оригінал.

В русі

Добре збережені екземпляри concorde lhs розуміють люди і сьогодні із задоволенням розглядають в якості красивого, комфортного і просторого авто на кожен день, користуючись невисокими цінами на модель, зумовленими поширеними стереотипами навколо немолодих американських машин. Chrysler concorde в значній мірі чужий всім міфам, нагромадженим навколо своїх земляків і неабияк застарілим.

Конкорд хоча і привертає увагу оточуючих, не є на трасі шоустоппером, і це великий плюс для тих, хто шукає таку машину для реальної їзди, а не для участі у фестивалях і автопробігах. На цьому автомобілі ви не будете вважатися місцевим фріком-«елвісом» – він все ще добре вписується в сучасний бізнес-клас і виглядає машиною серйозної людини або зручним авто для великої родини.

Основою є вже несучий кузов, а не рама, та й взагалі машина створена за нині прийнятими канонами автоархітектури передньопривідних авто. Тому конкорд нормально керований (з поправкою на довжину і масу, безумовно) і практично не вимагає якихось особливих прийомів водіння-за винятком звикання до габаритів. Досить виразний кермо (зрозуміло, з рейковим механізмом), пов’язаний з колесами жорстко і відчутно, а не через «хмара в штанях», впевнені гальма. Многоричажка ззаду і макферсон спереду-це зовсім не американська класика, але конкорд, як і належить бізнес-класу, зберіг характерне для фуллсайз-седанів байдужість до будь-яких дорожніх дефектів. Купини і ями давляться, як м’яка сигаретна пачка, колійність будь-якого рівня горбатості дарма! ніякі кемрі, теани та інші умовні аналоги не зрівняються з цим лайнером по плавності ходу. Правда дорожній просвіт вельми скромний, і це потрібно враховувати при проїзді наших «лежачих поліцейських», чия геометрія в профіль часом начисто відірвана від будь-яких нормативів і вимог до штучних нерівностей, а також при зимовій їзді. Клювання підвіски можуть без праці пообривати кріплення величезних пухких бамперів …

Двигун тут в цілому зірок з неба не вистачає, але більш-менш вдало поєднує достатній крутний момент з паливною економічністю. Витрата по місту 13-14 літрів не можна назвати надмірним для такого великого автомобіля, а по трасі і зовсім можна без праці вкластися в десятку. На відміну від 2,7, що тягне нормально лише тисяч з трьох, 3,2 (і 3,5) тяговить вже з холостих обертів, що в цілому є набагато більш зрозумілим, приємним і очікуваним поведінкою для власників таких авто, ніж дзижчить розкручування «по-європейськи». Динаміки мотора цілком вистачає для більшості ситуацій, хоча «гарматно-паровозним», як фетишистські старі v8, його вважати, звичайно, не виходить. Плюс частина запасу прудкості з’їдає філософствуюча коробка, яка живе своїм життям – іноді перемикаючись просто миттєво, а іноді з незрозумілих причин (в точно таких же умовах) надовго замислюючись… До подібної поведінки потрібна певна звичка.

Історія моделі

Перше покоління великих седанів e-класу chrysler concorde випускалося з 1993 по 1997 рік і мало відносно простий «лінійний» стиль обрисів кузова з вузенькими горизонтальними фарами і характерно величезною задньою світлотехнікою, що представляє собою як би єдиний величезний ліхтар поперек всієї корми. Друга генерація випускалася з 1998 по 2004 і була вже набагато більш цікавою зовні, з великими «дутими» бамперами і заходить на капот і бампера передньою оптикою. Перше покоління чітко об’єднує багато кліше стилістики 80-х, а друге-відповідно, 90-х. Причому слово “кліше” тут використовується без будь-якого негативу! до кінця 80-х chrysler, який почав відчувати деяку творчу кризу, запустив роботи над новим великим седаном, орієнтованим на бізнес-публіку і забезпечені домогосподарства. Машину конструювали з оглядкою на європейські канони: після тривалого періоду рамних задньопривідних авто з v8 нова модель chrysler планувалася з несучим кузовом, переднім приводом, більш сучасним і економічним мотором. Власне, в результаті це вилилося в досить вдалу універсальну нову платформу під назвою lh, коріння якої, як не дивно, ростуть зі спільних напрацювань renault і american motors corporation (amc), які chrysler отримала, поглинувши amc в кінці 80-х (саме звідти якраз – поздовжньо встановлена передньопривідна коробка). На платформі lh в різні роки було створено сімейство споріднених автомобілів-chrysler concorde, 300m і останній new yorker, dodge intrepid і eagle vision.