Щітки для миття автомобіля

1875

Різновидів щіток для миття автомобілів дуже багато, природно і призначення у них різне. Але в самостійній мийці є один нюанс, потрібно точно знати область її застосування. А також враховувати, що при використанні неякісних матеріалів можна пошкодити покриття машини. І тому, щоб цього не сталося, розберемося, які щітки, губки або ганчірки краще підходять для миття автомобіля, а також їх відмінності між собою.

Зміст статті:

  • Види забруднень
  • Губки, серветки та ганчірки для миття автомобіля
  • Різновиди щіток для миття авто
  • Чим краще мити
  • Корисні поради при мийці машини

Які види забруднень бувають

Хотілося б відзначити, що абсолютно будь-який бруд можна відмити, але не виключено, що такими діями ви можете завдати шкоди покриттю, тому необхідно мати в запасі набір спеціальних миючих засобів. Автомобільні експерти радять обзавестися плямовивідником для швидкого видалення забруднень всередині салону і автошампунем очищує зовні.

Щітки для миття автомобіля

Потрібно знати, що на поверхні автомобіля бруд формується кількома шарами, які можуть проникати один в одного і впливати на руйнування фарби на кузові.Забруднення бувають двох видів: органічні та неорганічні.Тому засоби, як і методи видалення забруднень потрібно підбирати відповідні.

Губки, серветки та ганчірки для миття автомобіля

Щітки для миття автомобіля

З приводу того, чим же зручніше мити авто дуже багато суперечок, деякі вважають, що підійде губка, інші воліють ганчірку, а треті використовую тільки щітку. Навіть якщо ви вирішили використовувати один з цих інструментів, то купувати їх потрібно тільки в спеціалізованому інтернет-магазині причому чітко визначити що де потрібно застосовувати.

Губки для автомобілів

В основному губки для миття машин виготовлені з поролону з великими порами, які володіють відмінним вбирним ефектом, швидко і ефективно змиваючи бруд. Автомобільні губки відрізняються від звичайних тим, що саме великі пори можуть затримувати пісок і інші абразивні частинки, таким чином не залишаючи слідів і не дряпаючи покриття машини.

Щітки для миття автомобіля

Серветки та ганчірки

Ганчірками, які не призначені для миття авто краще не користуватися, тому що вони залишають подряпини. Тканина не може вбирати в себе стільки рідини, скільки це робить губка і до того ж на поверхні ганчірок можуть залишатися абразивні частинки, саме вони завдають шкоди лакофарбового покриття автомобіля.

Автомобілісти, які дбайливо доглядають за своїми машинами вибирають спеціальні замшеві серветки для протирання авто після мийки, вони ідеально прибирають вологу і не залишають плям і розлучень.

Щітки для миття автомобіля і їх призначення

Щітка для миття машини — це інструмент, що складається з підкладки і зібраних воєдино тонких довгих щетинок. В залежності від покладених на неї завдань, матеріал ворсу, форма і його твердість може відрізнятися. Вони можуть мати різну форму, розмір, вид матеріалу або додатково оснащені каналом для подачі води. Саме від цих характеристик і буде залежати область застосування. Для того, щоб більше дізнатися про різновиди щіток їх характеристиках і призначенню, ознайомтеся з нижче поданим списком.

Вид щітки Область застосування
Скло Кузов Салон Колеса
Щітка телескопічна під шланг з краном для подачі води Щітки для миття автомобіля Щітки для миття автомобіля Щітки для миття автомобіля Щітки для миття автомобіля
Щітка з восковою пропиткою зі складною ручкою Щітки для миття автомобіля Щітки для миття автомобіля Щітки для миття автомобіля Щітки для миття автомобіля
Щітка з насадкою і можливістю під’єднання шланга Щітки для миття автомобіля Щітки для миття автомобіля Щітки для миття автомобіля Щітки для миття автомобіля
Гумова щітка Щітки для миття автомобіля Щітки для миття автомобіля Щітки для миття автомобіля Щітки для миття автомобіля
Телескопічна щітка з силіконовим водосгоном і поролоновою смугою Щітки для миття автомобіля Щітки для миття автомобіля Щітки для миття автомобіля Щітки для миття автомобіля
Кругла щітка-йорж Щітки для миття автомобіля Щітки для миття автомобіля Щітки для миття автомобіля Щітки для миття автомобіля

Види щіток та їх призначення:

Щітки для миття автомобіля
Щітки для миття автомобіля

  • Щітка для миття дисків автомобіля і його коліс повинна бути зроблена з жорсткого ворсу. Вона чудово впорається з брудом, залишками гудрону і бітуму, солі та регентами, якими, як правило, посипають дороги в зимовий період.
  • Гумова щітка призначена для чищення в салоні авто. Зовні мити нею машину не рекомендується, тому що вона збирає тверді частинки, які дряпають покриття. Гумова щітка досить добре видаляє шерсть домашніх тварин і не усталені залишки продуктів харчування.
    Щітки для миття автомобіля
    Щітки для миття автомобіля
  • Щітка для миття стекол автомобіля. Робоча поверхня, зроблена у вигляді м’якої губки, яка обтягнута сіткою, також присутній водосгон, саме він прибирає всю воду з поверхні скла.
  • Щітки, в яких щетина з ворсу зроблені з досить м’якого матеріалу, їх кінчики в основному распушены, вони навіть без подачі води забезпечують безпечне видалення складних забруднень з лакофарбового покриття кузова. Ручка з м’якою накладки, дає можливість легко користуватися і надійно утримувати в руці.
    Щітки для миття автомобіля
    Щітки для миття автомобіля
  • Щітка для миття машини під шланг. Краще якщо вона буде з телескопічною ручкою, а також регулятором напору води. Маючи м’яку распушенную щетину на кінці, вона не буде дряпати навіть саму ніжну поверхню. Вода при підключенні шлангу подається безпосередньо в робочу частину щітки. Цей вид щіток застосовується для миття кузова автомобіля.
    Щітки для миття автомобіля
  • Універсальні губки-щітки виготовляють з мікрофібри. Щітка складається з прямокутного підстави, до якого прикріплюються скручені нитки мікрофібри, саме вони утворюють пишність і надають їй м’якості. На протилежному боці біля основи кріпиться еластичний ремінь, він же допомагає фіксувати губку-щітку на руці.
    Щітки для миття автомобіля

    Такими щітками дуже зручно проводити очищення автомобіля від забруднень, пилу, також мити скла і кузов. Також є ще одна варіація такої щітки – рукавиця з нитками з мікрофібри, вона фіксується на руці за допомогою еластичного манжета.

  • Телескопічна щітка для миття може вам стане в нагоді не тільки в зимовий час, для зручного струшивания снігу, але і влітку просто для звичайного миття автомобіля.
  • Чим краще мити щіткою або губкою

    Деякі водії воліють використовувати губку, інші щітку. Губка може залишити подряпини на вашому транспортному засобі, але якщо ви всерівно зважилися на цей експеримент, то її потрібно дуже часто полоскати в воді, щоб не залишалася в порах піщинки та іншу бруд.

    Щітки краще використовувати при митті дзеркал, дисків, скла, радіаторної решітки і інших елементів. Для того, щоб кузов відмити від забруднень фахівці рекомендують перед цим намочити авто водою подаючи її під високим тиском без використання миючих засобів. Тільки після цього можна наносити хімію. Також рекомендується проводити очищення поверхні від грубих забруднень обертовою щіткою.

    У використанні тих чи інших предметів для миття думки розходяться, тому остаточне рішення, чим краще мити свій автомобіль, кожен вибирає для себе сам, але врахуйте вище сказане зауваження. Ми ж можемо дати лише кілька порад, які зможуть вам допомогти в цьому.

    Правила миття авто

    Щітки для миття автомобіля

    Як помити двигун автомобіля

    Мийка движка – справа спірне, і перш ніж думати про те як помити двигун, потрібно все ретельно зважити. Для того щоб помити мотор потрібно…
    Детальніше

    Щітки для миття автомобіля

    Як полірувати автомобіль

    Інструкція із полірування кузова автомобіля складається з 3-х етапів: миття, використання абразивних паст (від великої до дрібної), натирання безабразивной пастою. Добре і правильно відполірувати машину вручну без машинки досить складно
    Детальніше

    Щітки для миття автомобіля

    Як промити систему охолодження двигуна

    Промити систему охолодження двигуна можна як мінімум 4-ма способами. Один з них – промивка зовнішньої його частини звичайною водою, а ось усередині краще промивати розчином з лимонною кислотою або спецзасобом
    Детальніше

    Здавалося б, мийка кузова авто, досить проста процедура, але це так лише в плані технічного виконання. Кваліфікована чистка вимагає певних навичок і знань, інакше можна нашкодити лакофарбовому покриттю.

    Щітки для миття автомобіля

    ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ: ви витратите менше праці, якщо будете мити автомобіль відразу після поїздки, коли бруд ще не засохла, але обов’язково зачекайте, поки охолоне капот, так як при різкому охолодженні водою в покритті можливе утворення мікротріщин. З цієї ж причини не мийте автомобіль влітку під прямими сонячними променями.

    Починати мити автомобіль краще з самого верху (даху) і до низу, після цього можна приступати до вікна, потім до кузова і коліс. Відразу автомобіль потрібно змити звичайною водою, щоб вся грязь стала м’якою і краще змилася. Тому що, верхній шар забруднень, як правило, складається з різних сумішей органіки і силікатних частинок, він знімається з автомобіля досить просто — струменем води. Під цим шаром утворюється плівка з твердих частинок, таких як: вихлопні гази, масло, асфальт і комахи, які розбиваються об кузов, бітум (смола, гудрон) і деревна смола (бруньки дерев).

    Після чого можна скористатися губкою, щоб змити основний шар бруду. Використовуючи тільки одну губку, навряд чи ви впораєтеся з цим завданням, щоб він добре отмылся потрібно нанести спеціальний автошампунь, тоді плівка розчинитися і її можна буде просто збити водою.

    Строго забороняється використовувати засоби для чистки кахлю або посуду, які можуть досить агресивно вплинути на стан ЛКП.

    Якщо ви миєте авто на вулиці, то краще це робити в тіні будівель чи дерев, щоб вода не так швидко випаровувалася, і бруд з піною не довелося потім віддирати іншими підручними засобами. При митті автомобіля бажано використовувати холодну або теплу воду, але не гарячу. Відмінності в температурі між кузовом і водою не повинен бути більше ніж 15-20 °С. Особливо важливим дотримання температурного режиму мийки має бути в холодний період року.

    Що стосується третього шару в автомобілі – то це просто окис самої фарби і поліролі, які можуть залишатися після миття. Саме під ним розташовуються мікрочастинки покриття з руйнуванням. Від двох шарів можна позбутися за допомогою сполук, які містять абразиви (після їх застосування бажано покрити автомобіль поліроллю.

    Після того, як автомобіль вимитий шампунем і оброблений поліруючими засобами, за потреби, можна натерти його замшевої губкою або ганчіркою. Часто мити авто не рекомендується, досить лише один раз у тиждень. А в зимовий час разом менше, але робити це треба якісно, адже не забуваймо, що дороги покриваються сіллю і іншими роз’їдають складами.

    Будь-який автомобіліст може сам без проблем відмити перші два шару, але якщо говорити про більш якісного очищення, то краще всього звернутися в спеціалізовані центри. Але щоб все ж самостійно впорається з різними видами забруднень на кузові, дотримуйтеся простих правил.

    Корисні поради з миття авто

    Після всього вище сказаного хотілося б запропонувати кілька корисних порад, за допомогою яких ви зможете швидко і якісно відмити автомобіль:

  • При митті автомобіля за допомогою губки частіше мийте її в чистій воді, це допоможе вимити з неї абразивні частинки і значно знизити можливість пошкодження лакофарбового покриття.
  • Мити машину треба тільки спеціальними засобами. Забороняється використання звичайних синтетичних миючих засобів і мила.
  • Для очищення авто в зимовий час потрібно використовувати щітки, які дбайливо видаляють сніг, так звані щітки-кмітливості, у них на кінчиках щетинки розщеплені, саме завдяки цьому вони дуже дбайливо ставляться до поверхні. Також можна придбати спеціальний скребок, який допоможе вам з прибиранням великих снігових шапок. Проводити чистку льоду на стеклах потрібно шкребками з прогумованої або поролоновою прокладкою.
  • Також не варто забувати і про колеса, як правило, з внутрішньої сторони колісних дисків збирається бруд, що через деякий час після скупчення може порушити балансування. В результаті чого з’являтися не тільки биття, але й реальний ризик аварійної ситуації на дорозі. Щоб уникнути цього проводьте очищення вчасно і не тягніть до останнього моменту.
  • Якщо ви помітили на лакофарбовому покритті окислення і блиск, то бажано після миття і протирання провести захисну поліровку. Наприклад, безбарвні або цветообогащенные поліролі, які містять віск, ними, як правило, вирівнюють поверхню і маскують мікротріщини.
  • Витирати машину потрібно замшею, вона добре вбирає воду, не залишає на кузові волокон і одночасно втирає і располировывает воски.
  • Асортимент щіток досить великий, кожен може вибрати для себе прийнятний варіант, але завжди потрібно пам’ятати які наслідки можуть бути, якщо помити машину не спеціально призначеними для цього матеріалами. Звичайно, вибір засобів по догляду за автомобілем залишається за вами. Але щоб уникнути шкоди і для того, щоб мийка була ефективною, потрібно купувати тільки якісні матеріали для видалення бруду.