Що таке напівсинтетичне масло

1795

Напівсинтетичне масло поєднує в собі властивості синтетичного і мінерального варіантів. Воно проводиться на базі мінеральних масел шляхом додавання синтетичних присадок. Так виходить більш дешевий варіант, який володіє кращими характеристиками, чим мінеральне масло, і з меншою ціною, ніж синтетика. Напівсинтетику можна заливати в двигун будь-якого автомобіля, як вітчизняного, так і зарубіжного.

Характеристика напівсинтетичних масел


Напівсинтетичні масла

Жорсткого регламенту, який би контролював склад напівсинтетичних масел, немає. У різних виробників відсоток бази і синтетичних присадок свій, він може коливатися від 20 до 50 %. Тому масло має найгірші показники в’язкості, відсотка окислення, а також більш низький рівень присадок ніж синтетичне масло. Внаслідок цього зимовий пуск буде затруднительней, а влітку відсоток чаду трохи більше, ніж в синтетиці. Однак цінова перевага незаперечно.

Склад напівсинтетичного масла

Всі моторні масла складаються з трьох компонентів — базового масла, присадок і полімерів. Це стосується і “напівсинтетики”, види якої суттєво відрізняються між собою. Важливо розуміти, що близько 80% властивостей залежить саме від базового масла, і лише 20% — від використовуваних присадок. Тому не варто довіряти словам виробників про те, що їх олія володіє видатними характеристиками завдяки використовуваним тільки присадкам.

Присадки діляться на три типи — модифікуючі (змінюють властивості масла), захисні по відношенню до механізму (двигуна), а також захисні по відношенню до базового масла. Також в деякі масла додають антикорозійні присадки, детергенти (їх завдання полягає в очищенні стінок деталей від нагару), і дисперсанти (вони не дають окремим частинкам масла комковаться). В окремих марках масла може використовуватися до 30 окремих присадок. Їх компонування безпосередньо впливає на в’язкість, яка є ключовим моментом при виборі марки масла для двигуна автомобіля.

Що таке напівсинтетичне масло

Інфографіка складу напівсинтетичних масел

В’язкість напівсинтетичного масла

В’язкість — це властивість масла залишатися на поверхні деталей, зберігаючи при цьому плинність. Чим менше в’язкість, тим менше товщина шару мастила на деталі. Існує поняття індексу в’язкості, який характеризує це явище.

Що таке напівсинтетичне масло

Залежність в’язкості від температури різних масел

Показник в’язкості характеризується стандартом SAE J300. Розглянемо це на прикладі всесезонних масел. Наприклад, 5W-40. Перше число в маркіровці позначає, до якої мінімальної температури можна використовувати масло. Щоб дізнатися мінімальну робочу температуру, потрібно від першого числа відняти 35 (в нашому прикладі отримуємо -30°С). Проте це значення багато в чому умовно. Тому вам слід відштовхуватися від мануала вашого автомобіля, в якому зазначено, масло з якими характеристиками варто заливати.

Друге число в коді масла — це умовне позначення того, наскільки залишається масло в’язким при нагріванні. Воно не вимірюється в будь-яких величинах. При цьому різні марки масел будуть мати різну в’язкість. Наприклад, олії з маркуванням 5W-40, 10W-40 мають в’язкістю в межах 12…16,3 мм2/с при температурі +100°С і мінімальною в’язкістю 2,9 мПа·с при температурі +150°С. В той же час олії з маркуванням 15W-40, 20W-40 і 25W-40 мають в’язкістю в межах 12…16,3 мм2/с при температурі +100°С і мінімальною в’язкістю 3,7 мПа·с при температурі +150°С. Однак очевидно, що в останньому випадку масла не призначені для використання в морозну погоду, тому вони не поширені на території Росії. При виборі того чи іншого олії орієнтуйтеся на рекомендації автовиробника.

Пам’ятайте, що заливаючи більш в’язке масло (з високим температурним числом) ви не підвищите, а лише знизити потужність вашого автомобіля. Також це призведе до надмірного зносу двигуна і масла, з-за чого ви будете змушені проводити дорогі ремонти.

Також ніколи не заливайте масло з заниженою в’язкістю. Як правило, вони позначаються за стандартом ACEA A1/B1 і A5/B5. Для таких масел роблять спеціальні мотори. В результаті використання таких масел мастильна плівка стає дуже тонкою, що знижує ефективність мастила. При несприятливих обставинах може статися навіть клин двигуна.

Що таке напівсинтетичне масло

ZIC полусинтетика vs ZIC синтетика: тест і порівняння миючих властивостей

На в’язкість прямо залежить тип масла. Так, “полусинтетика” відрізняється від “синтетики” її більш низьким рівнем. На підставі цього можна зробити висновки, що “синтетика”:

  • менше боїться низьких і високих температур;
  • довше зберігає свої експлуатаційні характеристики, тому міняти його треба рідше;
  • володіє більшою плинністю і проникаючою здатністю;
  • сприяє зменшенню втрати потужності і витрати палива;
  • краще підійде для форсованих двигунів (бензинових і дизельних);
  • ефективна при запуску холодного двигуна.

Однак напівсинтетичне масло коштує дешевше і підходить для більшості дешевих і середніх автомобілів. Тому його доцільно використовувати у випадку, якщо ви не хочете переплачувати за “синтетику”.

Маркування напівсинтетичних масел

Напівсинтетичні масла маркуються точно так само, як і мінеральні або синтетичні. А саме, в позначенні присутній стандарт SAE, API, ACEA і допуск виробників.

За стандартом масел SAE масла прийнято ділити на літні, зимові та всесезонні. Вони відрізняються в’язкістю і температурними характеристиками. Зимові та всесезонні масла мають у своєму позначенні букву W (наприклад, 5W-40 або SAE 5W), а літні масла позначаються лише одним числом, що характеризує його в’язкість при нагріванні (наприклад, SAE 20), але в наших широтах не популярні ні ті ні інші, а лише демісезонні.

Також існує ще один стандарт — API. У відповідності з ним масла маркуються двома літерами — S і C. S — це бензиновий тип, З — дизельний. Масла для бензинових двигунів маркуються наступними літерами — А, В, С, D, E, F, G, H, J. L. M, N. Чим вище буква за алфавітом, тим для більш жорстких умов експлуатації може використовуватися масло. Дизельні — A, B, C, D, D-II, E, F, G, H, I, J). На сьогоднішній день популярними класами масел є SJ, SL, SM і CF, CG, CH, CJ. Також практикується маркування, що позначає універсальне масло. Наприклад, SL/CH. Якщо масло енергозберігаюче, його додатково маркують літерами EC.

Дуже часто на упаковці масла можна зустріти стандарт ACEA — Асоціації європейських виробників автомобілів. У відповідності з ним масла діляться на три категорії:

  • A/B — для бензинових і дизельних двигунів легкових автомобілів;
  • C — для автомобілів оснащені каталізатором;
  • E — для дизельних двигунів вантажівок.

За літерами йде цифра, яка означає рівень експлуатаційних характеристик даного масла (від 1 до 5). Через дефіс іноді пишуть рік затвердження стандарту.

Чи можна змішувати напівсинтетичне масло

На думку більшості експертів, змішувати “напівсинтетику” з чистим синтетичним або мінеральним маслом не рекомендується. Справа в тому, що в його складі є спеціальні присадки. При змішуванні з іншим типом масла можлива непередбачувана хімічна реакція, внаслідок якої у двигуні автомобіля буде суміш, яка не відповідає жодному стандарту. Тому змішувати масла можна тільки в крайньому випадку, коли іншого виходу немає!

Однак якщо ви зважилися на змішування, то краще заважайте масла однієї торгової марки. Їх присадки випущені за однією технологією. Тому ймовірність непередбачуваної реакції зменшується. Проте при першій же можливості залийте в двигун нове масло. При цьому настійно рекомендується провести промивання двигуна.

Яке напівсинтетичне масло краще

Що таке напівсинтетичне масло

Порівняння напівсинтетичних масел

На підставі думок експертів популярного серед автолюбителів ресурсу “За кермом”, а також згідно з відгуками користувачів на форумах в інтернеті ми склали рейтинг п’ятірки напівсинтетичних моторних масел. Сподіваємося, що дана інформація допоможе вам визначитися з вибором.

Esso Ultra. Має класифікацію SAE 10W‑40, ACEA A3/B3 API SJ/SL/CF. Знаходиться в середньому ціновому діапазоні, проте володіє відмінними характеристиками. Серед переваг масла — чудові антиокислювальні якості і стабільність моторних показників. З недоліків — високий рівень низько – та високотемпературних відкладень.

Позитивні відгуки Негативні відгуки
Заливаю його в свою машину ваз 21074i з самої покупки авто. М’яка робота двигуна, гидрокомпенасаторы не стукають. У морози автомобіль стоїть на вулиці і навіть не дивлячись на це стартер чудово смогает провернути загусло масло Моторне напівсинтетичне масло Esso Ultra 10W-40 — Таким маслом тільки ланцюг від дитячого велосипеда змащувати. відсутність яких-небудь якість, при чому за таку вартість.
Їжджу на машині вже років 5 використовуючи це масло. Масло дуже хороше. Двигун з ним працює чисто і добре за весь час використання цієї олії у мене не було поломок з двигуном. хоча движок вже досить старий. Масло ідеально підходить до наших російських умов. Хороший запуск двигуна навіть в дуже холодну погоду. У мене машина стоїть взимку на вулиці і в мороз 30 — 35 я легко заводжу свою тачку. Двигун працює без шумів і напруг… Але чомусь кожен раз звертав увагу на колір! Таке відчуття — що воно швидко згорає… не проїхавши і однієї тисячі км. — на щупі така чорнота — немов проїхав вже всі п’ятнадцять тисяч!!! І запах гару… Фахівці пояснюють це тим, що мовляв масло «виганяє» з двигуна весь бруд і нагар… Не знаю, правда це чи ні, але я вирішив не ризикувати, і перейти на користування іншим маслом.

ZIC A+. Має класифікацію SAE 10W‑40, ACEA A3/B3/B4/C3, API SM/CF. Одне з найкращих олій на ринку на сьогоднішній день. Володіє відмінними характеристиками щодо запобігання зносу двигуна, миючої здатності, захисні та енергозберігаючі властивості, при цьому має невисоку ціну (літрова пляшка 133393 такого масла обійдеться вам приблизно 7$). З недоліків можна відзначити лише непрозору банку, яка не дає можливості візуально дозувати наливаемый обсяг.

Позитивні відгуки Негативні відгуки
Я собі купив старий автомобіль, так як я не знав яке масло в нього заливав колишній господар, вирішив негайно поміняти масло. За рекомендацією автомеханіка я купив масло ZIC полусинтетика. Мені відразу ж сподобався те, що воно в жерстяній тарі. Я вважаю, що підробок у такій тарі бути не може, або ж їх дуже мало. Можу сказати, що за весь час використання масла претензій не було. Я експлуатую машину на цьому маслі вже п’ятий рік і міняти на іншу фірму масла не збираюся. Після капітального ремонту двигуна на автомобілі ВАЗ 2112 було залито це масло. Це було щось з чимось. Почали жахливо стукати гидрокомпенсаторы як холодну, так і гарячу. Не рівно працював двигун. Проїздив 700 км на цьому маслі, після цього було залито інше масло і все відразу стало чудово.
Завжди заливав в свою машину напівсинтетичне моторне масло для бензинових моторів ZIC 10W40. Машина в мороз заводилася завжди з першого разу. Мотор мого ВАЗа пройшов на цьому маслі більше 400000 км без розтину. Тому можу сміливо заявити, що це дуже якісне моторне масло при цьому має прийнятну ціну За період експлуатації особисто у мене виявився негарний момент, масло в період холодів пенилось, я не знаю в чому була причина, але після цього я промив двигун і користувався ЛУКОЙЛом, більше такого не було. Можливо мені попалася підробка, але в цілому машина їздила нормально, двигун не клинил.

Castrol Magnatec SAE 10W‑40, ACEA A3/B3, API SL/CF. З переваг слід відзначити гарні миючі і захисні властивості. З недоліків — висока ціна (літрова пляшка MAGNATEC10W401L коштує приблизно 8$), великий темп зменшення лужного числа, тобто, швидка втрата експлуатаційних властивостей.

Позитивні відгуки Негативні відгуки
Випадковість чи ні – не знаю точно. Але після того, як залив Castrol Magnatec двигун став тихіше працювати і навіть пропала колишня вібрація. Відзначу й тягу, яка стала краще. Перед цим авто зазнавало проблеми на 4 швидкості при піднятті вгору. Зміна масла змінило машину в кращу сторону. Залишився задоволеним. Читаю позитивні відгуки і дивуюся, як всі полюбили цей продукт. Напівсинтетичне масло нічим мене не вразило. Пройшов 5 000 кілометрів після заміни і рідина просто згоріла в нуль! Не виключено, що був куплений не оригінал, але гроші віддав не малі. Не раджу.
Відгуки друзів і колег по роботі стали ключовими при виборі моторного масла. Істотна відмінність “до” і “після”. Машина стала працювати як годинник. Нещодавно вирішив перевірити кришку клапанів і здивувався від побаченої чистоти. Таке відчуття, що двигун масла не бере. Висловлюю подяку виробникам. Крім високої вартості і розчарування нічого не побачив. Масло нічим не відрізняється від інших. Після затоки, машина начебто стала працювати краще, але не факт, що від масла. На мій погляд – краще ще подивлюся варіанти.

Mobil Super 2000. Має характеристики SAE 10W‑40, ACEA A3/B3 API SJ/SL/CF. Відмінне масло з чудовими показниками. Зокрема, високий рівень антиокислювальних і захисних властивостей, невисокий рівень відкладень. Єдиний недолік — висока ціна.

Позитивні відгуки Негативні відгуки
Сама середина, можна використовувати як взимку так і влітку, до того ж Mobil випускає досить якісне масло і 10W-40 не став винятком, пройти на ньому можна і 10000 і 20000 км, справа все в очищувальних присадок, яких в Моторному маслі Mobil Super 2000 з надлишком, але це не шкодить двигуну. Я власник автомобіля марки Mitsubishi. Прийшов до висновку, що у нас здебільшого оригінальне масло знайти просто неможливо і я вирішив, за рекомендацією майстрів автосервісу, залити оригінальне масло іншого виробника. І ось вже від заміни проїхав 8500, дістаю щуп масло як було між мітками так і залишилося. Єдине трохи потемніло. Так що масло Mobil я особисто не рекомендую з особистого досвіду.
Масло звичайно дороге 1 літр — 1000 рублів.Але ціна це напевно єдиний недолік.Працює масло при будь-яких погодних умов, навіть досить морозні дні.ПОМІТНО покращився холодний пуск двигуна при негативній температурі.Так само знизилася вібрація двигуна, працювати став м’якшим. Двигун відпрацював на ньому вісім тисяч, я злив його, воно було нормальний на вигляд, на вигляд як відпрацьоване масло.Але вирішив я більше його не заливати, так як варто все ж дорогувато а гарантії, що там реальний мобіл від формули 1 ))) ніякої (упаковка простенька, захист слабка )
Заливаю в свій автомобіль вже більше 4 років (двигун 1,6 інжектор), при заміні після 10 тисяч враження що проїхав не більше 5, при пробігу автомобіля 180 тисяч.З двигуном за весь цей час ніяких проблем не було. Підходить для різних кліматичних умов, то що треба для нашого місця розташування. Саме по собі масло дуже сподобалося. В експлуатації веде себе відмінно, доліва вимагає мало. Однак більше підходить для середнього клімату, або якщо машина взимку варто в опалювальному боксі, і надовго в екстремальні морози не виїжджати. У нас теж була можливість залишати машину на роботі в теплому гаражі, завдяки тільки цьому і проїздили на цьому маслі всю зиму.

Ravenol TSI SAE 10W‑40, ACEA A3/B3/B4, API SM/CF. Німецька полусинтетика володіє непоганими показниками миючої здатності, збереження власного робочого ресурсу (низький темп окислення), невисока ціна. Єдиний недолік олії — невисокі енергозберігаючі функції (велика витрата палива). Тому на старих двигунах потрібно частіше звичайного перевіряти рівень масла.

Позитивні відгуки Негативні відгуки
Що мені взагалі подобається в Равеноле — захищеність банок, особливо 4 і 5 літрові банки. Залив одного разу Ravenol в свій ТАЗ ( мотор). Такі сильні миючі властивості, що відмило фарбу з піддону і пластівцями забило маслоприемник. Откапиталил мотор і з тих пір більше не ллю
Хороше масло. На жаль, не сильно розкручена торгова марка у нас. Залив у свій ВАЗ і їжджу десь 5 тис. км. Поки політ нормальний. Заявлена рецептура масел Ravenol часто не сходиться з дозуванням компонентів реально присутніх в каністрі. Тобто кульгає технологічність виробництва, кожен заміс не катастрофічно, але стабільно відрізняється від попереднього за складом, якусь подобу «hand made».