Слабкі місця Шевроле Нива

682

Шевроле Нива – це звичайна Нива яка піддалася модернізації з багатьма поліпшеннями в комфорт і зручність. Але головні проблеми і слабкі місця, зокрема трансмісія і двигун — так і не вирішені. Шниву лають 99% колишніх її власників, а хвалять тільки ті, хто її купив недавно.

Дилери зачату не роблять передпродажну підготовку тому такі косяки як скрипучі ДЗ і недотягнені болти, сприяють багатьом можливих несправностей Шеви Ниви вже на перших тисячах кілометрів пробігу. Так що після покупки краще відразу змастити замки та петлі дверей (сухі), а заодно і підтягнути болти.

Двигун: На розгоні туповата. Можуть потекти сальники вже на 30 тисячах пробігу, на гарантії можуть поміняти якщо буде масло в усі сторони летіти, а тільки вологі не чіпають. Кондиціонер хоча і працює без проблем, але з його включенням падає і так невелика потужність движка. У місті непомітно, а ось по трасі різниця помітна. Також збільшений витрата палива, але що витрата, що слабка динаміка усуваються хорошою прошивкою. Мотор, загалом-то, надійний, хоч і слабенький, до 250 тисяч цілком прослужить тільки, як і всім ВАЗам після 100 тис. потрібна ревізія.

Система охолодження: Досить поширеною болячкою Шевроле Ниви є бачок з антифризом. Через рік експлуатації розширювальний бачок тече і доводиться міняти по гарантії. На деяких Нивах, буває помпи може не вистачити і до першого ТО.

Ходова: Щодо слабких місць Chevrolet Niva в ходової частини тут: кульові опори, сальники, деталі рульової трапеції, реактивні тяги, а так само варто приділити увагу маточин. Багато випадків, що по гарантії після 30 тис. пробігу звертаються власники з приводу заміни переднього ступичного підшипника. Треба постійно стежити за люфтом і підтягувати. Рідні стійки теж проживуть недовго. З ШРУСами так легше, не люблять вони великих навантажень, часто рвуться пильовики.

Трансмісія: Слабкі хрестовини на карданному валу. Разом з підшипниками вони є самим слабким місцем Шеви Ниви. Самі кардани теж слабенькі. З-за шліцьових виникає вібрація.

Електрика: Можуть відмовити склопідйомники вже в перші півроку експлуатації, але благо це рідкість. Генератор, його ремінь і стартер пропрацюють так само не довго. Бувають випадки, що в перший рік експлуатації, генератор, міняють по гарантії. Коли авто стоїть під нахилом бреше датчик рівня палива. Електронний ДУТ варто типу реостата, в ньому то і весь косяк. Проводка вентиляторів охолодження сильно піддається впливу зовнішнього середовища, так що частенько можуть палити запобіжники.

Фари: В передніх фарах габаритні лампочки плавлять корпус (краще відразу ставити світлодіоди).

Вихлопна система: Каталізатор можна швидко знищити буквально кількома заправками поганим бензином, хоча в цілому вихлопна система служить 50-60 тис.

Кузов: Сильно піддається корозії, особливо арки коліс — майже нова машина може згнити вже в третій або четвертий рік експлуатації. Подряпини буквально через кілька днів починають покриватися іржею. Лізе фарба на пластиці.

Салон: Наступний хворе місце Шнивы – шумоізоляція, точніше її повну відсутність. На швидкості 100 км/год відчуття, що двигун і роздатка знаходяться в салоні. Багато скаржаться на сторонні запахи, які затягує в салоні.

Одне радує, що на Шеви Ниву запчастин в магазинах навалом, тому всі хвороби Ниви Шевроле можна вилікувати, але дуже багато браку і лівака. Хоча в цілому, кому як пощастить, у кого-то вона їздить роками і не вимагає практично ніякого уваги, іншим же не щастить і постійно що-то в неї сиплеться. Все ж чудес від неї чекати не варто. Машина цілком собі непогана, найближчий конкурент Дастер, але з цінового діапазону краще машини по співвідношенню ціна/зручність не знайти. Хоча від того, що вона наша, вітчизняна, доведеться прикладати руки, і не переоцінювати її можливості. Як правило, всі слабкі місця на Шевроле Нива, виявляться в гарантійний період і дилер без проблем всі косяки виправляє.