Тест драйв volkswagen taos – “volkswagen taos зіграв у гольф за новими правилами”

85

повнопривідні taos оснащені задньою багатоважільною підвіскою, у кросоверів зі схемою 4х2 ззаду застосована торсіонна балкапомаранчеві декоративні вставки прикрашають кросовери комплектації joyнастроюється електронна прибирання пропонується штатно для всіх версійшайба перемикання режимів руху встановлюється тільки в повнопривідних модифікаціяхвідкидний підлокітник і «лижний» лючок в спинці дивана є лише в машинах топової комплектації exclusiveдефлектори вентиляції на другому ряду йдуть за замовчуваннямзадні крісла складаються в пропорції 60:40 з відчутною сходинкою, у підпіллі розміщена “докатка”технологічна карта тест-драйву автомобіля volkswagen taos (2022)

Німецький бренд загострив боротьбу в сегменті в-кросоверів і запропонував привабливу альтернативу трохи більш великому, дорогому і престижному гольф-кросоверу tiguan

Погода в горах змінюється стрімко. Ще п’ять хвилин тому ти ховався за сонцезахисним козирком, а зараз, після перевалу, машина в’їжджає в грозову хмару. Починається злива, і зі схилу під колеса спрямовуються бурхливі струмки. Доводиться задкувати по кам’янистій гірській стежці, покладаючись на інформативні дзеркала і камеру заднього виду з омивачем. Коли ж відкриваю двері, щоб перевірити, чи не причаїлися там валуни, автомобіль видає повчальний писк і відмовляється їхати, вважаючи їзду «нарозхрист» небезпечною. Так в горах кабардино-балкарії почав показувати характер» молодший ” кросовер volkswagen, який маркетологи марки заочно записали в бестселери. І щось мені підказує, що вони не помилилися.

Міжкласова боротьба

Volkswagen taos розташувався в модельній ієрархії на півступені нижче tiguan, з яким він ділить платформу mqb і поступається йому 92 мм по довжині, 41 мм по міжосьовій відстані і 197 л за обсягом багажника (в повнопривідному компонуванні). Але якщо» старший брат ” виглядає як високий хетчбек, то taos – це здоровань-suv. Він пропонує влаштуватися за кермом по-джиперськи вертикально, а лінія капота настільки висока, що виникають асоціації з повнорозмірним teramont.

Набору електронних «фішок» позаздрять багато. Так, щоб отримати доступ до багажника, досить махнути ногою під заднім бампером, а для відкриття заблокованих дверей – потягнути за ручку, зрозуміло, маючи при собі ключ-транспондер. “розумні” фари самостійно перемикають дальнє світло на ближнє, а адаптивний “круїз” і система утримання в смузі впевнено працюють навіть на гірському серпантині.

В салоні (мабуть, орієнтуючись на молодих клієнтів) дизайнерам дали розгулятися. Чого варта одна лише кольорова вставка, пущена по передній панелі! вона, до речі, може бути в тому числі помаранчевої – в машинах спецсерії joy) – справжній колірний вибух! друга особливість-легкий наліт бюджетності, який покликаний дистанціювати новинку від більш престижного tiguan: оздоблювальний пластик в основному “дубовий”, нехай і зі стильною фактурою. Підлокітники і частина панелей передніх дверей, втім, встелені м’яким кожзамом, всі елементи підігнані ідеально, а опціональна віртуальна приборка з великими індикаторами швидкості і мультимедіа з 10-дюймовим тачскріном (доступний також 6,5-дюймовий екран) успішно працюють на статусність.

Передні сидіння чудові-широкі – з м’яким наповнювачем і розвиненим профілем. Коли ж пересідаєш назад, то розумієш, що місця тут нітрохи не менше, ніж у більших гольф-кросоверах. Скажімо, я при зрості 176 см нарахував від колін до спинки сидіння більше 15 см.хіба що торець боксу-підлокітника краде простір у середнього пасажира. Зате в ньому розмістилися пара слотів usb-c, клавіші підігріву дивана і регульовані дефлектори вентиляції. Нарешті, в» верхніх «комплектаціях в спинці дивана є відкидний підлокітник і» лижний ” лючок.

смуга розгону повнопривідний варіант c топовим 1,4-літровим 150-сильним мотором і «преселективом» dsg прискорюється до сотні за 8,9 с, шасі налаштований на активну їзду, вже в «базі» передбачені esp, abs з функцією системи (asr), електронне блокування диференціалу (edl) і технологією стабілізації причепа.

Високо і швидко

Не можу пригадати автомобілі на платформі mqb, які б погано управлялися. Taos – не виняток. Він моментально реагує на повороти гострого (всього 2,5 обороту від упору до упору) і точного керма, мертвою хваткою вгризається в траєкторію повороту, не нишпорить і не розгойдується на швидкісних прямиках. Обмовлюся, що на кавказькому тесті в моєму розпорядженні був повнопривідний suv, де на задній осі застосована «многоричажка». У таких версій в порівнянні з передньопривідними, де ззаду стоїть торсіонна балка, помітно скромніше обсяг багажника (418 л проти 500).

Як би там не було, ходова повнопривідного suv успішно відфільтровує помірний дорожній брак, а шумоізоляція виконана дуже гідно, більшості конкурентів така тиша в салоні і не снилася! хіба що помітний аеродинамічний шум на високих швидкостях.

Проте в ході тесту, немов хмари над ельбрусом, випливли проблемки. Підвіска taos, як з’ясувалося, пасує перед глибокими ямами з гострими з краями. Хоча до пробою не доходить, тряска відчутна. Швидко переїжджати “лежачих поліцейських” кросовер теж не любить. При цьому шасі короткоходное, а кліренсу 175 мм для їзди по бездоріжжю зі складним рельєфом вистачає не завжди.

німецьке питання нижня частина кузова захищена пластиковими накладками, пороги повністю прикриті дверима і забезпечені потужними ущільнювачами. У салоні встановлені розетка на 12 в, до чотирьох usb-роз’ємів формату c, двозонний «клімат», підігрів заднього і лобового скла, зовнішніх дзеркал, передніх і задніх крісел.

Не так однозначно і з перевіреною на skoda karoq та інших соплатформенних моделях зв’язкою 1,4-літрового 150-сильного бензинового турбомотора і 7-ступінчастого «преселектива» dsg. У теорії такий taos повинен бути легким на підйом. На ділі ж роботизована коробка працює в режимі drive якось флегматично, намагаючись швидше переключитися «вгору». Педаль акселератора має надмірно вільний хід, а відгук на подачу газу змазаний.

Здавалося б, додати запалу повинен режим sport. Але ні, кросовер залишається “задумливим” і при перекладі селектора в s, і при виборі відповідних налаштувань через мультимедійне меню. Однак, о, щастя! все радикально змінюється, якщо тасувати сім передач в ручному режимі. При такому розкладі taos звіріє, точно кіт леопольд з відомого мультика. Перемикаєшся нижче, і ось тобі і довгоочікуваний живий відгук, і інтенсивний набір швидкості. Словом, ручний режим dsg тут робочий, а ось sport – одна назва.

Позашляховий потенціал, скажімо так, розумно достатній. Багатодискова муфта з електронним управлінням оперативно перекидає частину тяги на задні колеса, а система вибору режимів руху забезпечена ефективним офф-роуд алгоритмом. Виберете шайбою на центральному тунелі мітку “бездоріжжя«, і» німець” почне куди впевненіше справлятися з діагональним вивішуванням і долати слизькі підйоми. Шкода тільки, що система допомоги при спуску « “зашита» у “позашляховий” режим, працює не так ефективно, як хотілося б: швидкість спуску навіть на першій передачі зависока, довелося пригальмовувати.

Що ж стосується електронних “охоронців”, то більшість з них можна знайти лише в топовій комплектації. У такому кросовері система контролю мертвих зон попередить про сусіда по потоку великими світлодіодами в корпусах дзеркал, функція запобігання зіткнень зупинить машину, якщо вважатиме фронтальну дистанцію небезпечною або виявить автомобіль, наступний ззаду перпендикулярним курсом, коли ви включили «реверс». Важко переоцінити і рідкісні в сегменті b-suv адаптивний “круїз” і систему утримання в смузі.

Ціни ж на volkswagen taos з базовим 1,6-літровим 110-сильним мотором і 5-ступінчастою механікою стартують з 1 626 900 рублів, топова моноприводна версія з 150-сильним бензиновим мотором і 8-діапазонним автоматом оцінена в 2 099 900, а випробуваний нами варіант 4х4 потягне в «топі» вже на 2 199 900 рублів. До речі, більш престижний tiguan в порівнянних комплектаціях обійдеться приблизно на мільйон дорожче. Так що є привід задуматися.