Троїть в сиру погоду

652

Питання «чому троїть в сиру погоду» особливо актуальний з приходом дощової погоди, коли постійно надмірно волого і сиро, і досить багато автовласників стикаються з проблемою, коли їх машина не заводиться в сиру погоду. Особливо проблематично завести авто після нічного простою.

Як правило, вранці, під час поспіху, проявляється дуже-дуже неприємна ситуація: не хоче заводиться, то глохне, а то й просто троїть в сиру погоду. Причина ж звичайно одна – волога. Але де саме вона потрапила і куди просочилася? Візуальний огляд підкапотного простору навряд чи дозволить виявити якісь явні сирі місця або дефекти.

Пошук причин чому троїть в сиру погоду

Після огляду підкапотного простору і переконавшись у відсутності явно сирих місць і видимих поломок пробуємо завестися. Виходить лише з 5-10 спроб, при цьому схоплює на 4-6 рази, і то, цих спроб не завжди достатньо для заведення. Далі, після вдалого першого заводу, авто ознак поломок не подає, але варто їй постояти, охолонути як все повторюється. Тільки через 5-10 км пробігу після старту авто заводиться без проблем.

Так само є ще один народний метод перевірки, що до чого, який допоможе знайти справжню проблему. Спробуйте на ніч залишити машину в освітлюваному ліхтарями місці. Потім, вночі відкрийте капот і попросіть кого-небудь зробити «ключ на старт». Самому ж потрібно стояти і дивитися, що діється навколо «высоковольтников», СТ котушок, трамблера. Там буде «Північне сяйво». Читати можна в безмісячну ніч при такому світлі.

Троїть в сиру погоду

Конденсат в кришці трамблера

Перевіривши свічки, форсунки і бензонасос, замінивши фільтр для заспокоєння — дефектів не виявили. Крім цих факторів Вам більше, як би, не на що грішити. Хоча насправді сильно глибоко ритися не потрібно, адже скоріше за все це конденсат в кришці трамблера. Кришку необхідно уважно оглянути зсередини. Для експерименту спробуйте підсушити, хоча трамблера бувають різними на різних движках, але уразливість в них одна і та ж. Потрібно промити кришку трамблера зсередини спершу бензином (знежирити), потім 96% спиртом (видалити вологу).

Багато радять відразу ж купувати новий трамблер, але завчасно не поспішайте все купувати і міняти. За не промахивающемуся законом підлості, винною буде остання з деталей складових. Тільки вже лише на «крайняк» кришку трамблера треба міняти, а разом з нею і бігунок заодно.

Переборка

Троїть в сиру погоду

Причини, по яким троїть двигун

Якщо виявилося «північне сяйво», в чому я не сумніваюся – то тут же потрібно приступити до перебиранні. Перебирати треба все міняти комутатор, кришку трамблера і ВВ дроти, потім береться балончик очисника карб-клінера, аерозоль найдешевший і методично все очистити від пилу, масла і всій решті бруду. Потім пробрызгиваем всі очищене WD-шкой або силіконовим спреєм. І тепер, після таких маніпуляцій, назавжди можна забути про те, що двигун не заводиться в сиру погоду, троїть або ж глохне. Та й незалежно від того, сиро на вулиці або сухо, жарко або холодно. Хоча цей розглянутий варіант як основний і найбільш часто зустрічається, не виняток що у вашому випадку може бути якась інша картина.

Перевірка іскри і котушок

Якщо авто не заводиться, так само варто глянути потужність іскри. Слід перевірити спершу іскру на центральному проводі від ВВ котушки, потім по черзі по циліндрах, і порівнювати, втрачається в трамблері чи ні. Просто може просто не вистачає енергії іскри для запалення суміші. А не вистачає тому, що або зазор в свічках великий або волога на проводах. Волога на ВВ проводах збільшує ємність проводів, а слідчо і витік струму.

Троїть в сиру погоду

Чому троїть в сиру погоду на Логане

Також варто звернути увагу на самі котушки, оскільки зустрічаються випадки коли з’являються тріщини які успішно всмоктують вологу з вулиці. Крім самої іскри варто перевірити саме їх стан, тобто на наявність нагару, т. к. при повільній їзді, забруднюються свічки рихлим чорним нагаром. При охолодженні двигун заглушений смокче зовнішнє повітря, при цьому зволожується нагар на свічках. І ось як наслідок буде в сиру погоду вам троїти. Лікується чищенням свічок.

Проробляється наступним чином: перед вимиканням двигуна різко тиснемо на газ до 4000 про. і вимикаємо запалювання, двигун кілька разів «цмокне», щоб виплюнути згорілий нагар, і зупиниться. Після цього, вранці повинно бути все нормально, якщо справа все-таки в свічках. Або ж щоб не париться просто замінити свічки на нові, благо їх ціна ще божа.

Епілог

І на закінчення хотілося б сказати, що можливий, звичайно, варіант впливу вогкості на проводку не пов’язану безпосередньо з запалюванням, роз’єми різні, контакти. Опосередковано вони впливати теж будуть. Так що перевіривши все вище зазначене також не забувайте і про контактні з’єднання і тоді ні в сиру погоду ні будь-яку іншу, проблем з заводкой двигуна у вас не буде.

Автор: Іван Петрович