Від москви до казані і далі: будівництво платної траси м-12 остаточно схвалили

74

На сьогоднішній день водії, що рухаються з москви в казань або в зворотному напрямку, користуються федеральною дорогою м-7 «волга»: ця траса проходить до уфи, з автомобілістів за проїзд гроші не стягуються. Поки що у цього шляху немає альтернативи, хоча маршрут вельми затребуваний, через що тут нерідко виникають затори. Щоб розвантажити трасу “волга”, влада ще кілька років тому прийняла рішення про будівництво платного дублера: його роль виконає нова автомагістраль м-12. Офіційну назву їй дадуть пізніше.

Спочатку передбачалося, що маршрут автодороги м-12 повинен був пройти в тому числі через такі міста, як володимир, муром, арзамас і сергач (в нижегородській області), канаш (в чуваській республіці), а також шалі (в татарстані). Пізніше в цей план були внесені зміни: спочатку трасу було вирішено продовжити до єкатеринбурга, пізніше – до тюмені і челябінська.

Як розповіли в автодорі, зараз головдержекспертиза рф вже розглянула проектно-кошторисну документацію на ділянки восьмого етапу підготовки території під будівництво швидкісної автомобільної дороги м-12, яка пройде за маршрутом москва – нижній новгород – казань. Державна експертиза проведена, за підсумками видані позитивні висновки.

В ході робіт восьмого етапу інфраструктурної підготовки території підрядники перевлаштують газорозподільні мережі на споруджуваній ділянці траси м-12 з мостовим переходом через волгу. Ці роботи пройдуть на території татарстану, на відрізку з 663-го по 729-ий кілометр (ділянка пролягає від перетину з автодорогою федерального значення р-241 «казань – буінськ – ульяновськ» до перехрестя з регіональною трасою «сорочки гори – шалі»).

Тут з’являться нові ділянки магістральних газопроводів: їх прокладуть під землею, а в місцях перетину з автошляхами – облаштують відкритим способом у спеціальних захисних футлярах. Крім того, в рамках підготовчих робіт на ділянках дорожнього будівництва будуть реконструйовані і прокладені нові інженерні комунікації.

У держкомпанії відзначили, що в рамках етапу 8.13 експерти також вивчили і проектну документацію на перебудову магістральних і розподільних газопроводів в межах лаішевского району республіки татарстан: надалі на цій ділянці пройде перебудова ділянки магістрального газопроводу міннібаєво – казань. Ці роботи фінансуються з коштів федерального бюджету.

Раніше головдержекспертиза вже схвалила проектно-кошторисну документацію, що стосується перебудови газопроводів і комунікацій на ділянках траси м-12 у володимирській, нижегородській областях і в республіці чувашія. Нагадаємо, протяжність траси від москви до казані становить 810 км.автодор має намір повністю здати об’єкт в експлуатацію в 2024 році. Надалі швидкісна дорога увійде в міжнародний транспортний коридор»європа – західний китай”.