Всі плюси і мінуси заміни каталізатора на полум’ягасник

60

Зниження потужності і небезпека потрапляння частинок вийшов з ладу каталізатора в двигун з непередбачуваними наслідками і подальшим дорогим ремонтом — ось, мабуть, головні причини, чому деякі автомобілісти вважають за краще видаляти каталізатори. А те, що термін служби даної деталі становить близько 60-150 тисяч км вже не є для них аргументом на її користь. Водії схильні вважати, що в автомобілі є всього кілька основних фільтрів, які вимагають заміни при технічному обслуговуванні. А каталізатор, який, по суті, також є фільтруючим елементом, за такою не вважають. До того ж, поміняти каталізатор коштує недешево. І звідси всі біди.

Але чому він виходить з ладу або знижує ефективність двигуна? паливо низької якості, проблеми в системі запалювання, перезбагачена паливна суміш, проблеми з прокладкою гбц, постійна робота двигуна на холостих обертах, старість, врешті — решт-все це впливає на термін служби каталізатора і його справну роботу, а відповідно, і на те, як поводиться автомобіль. Власне, тому і потрібно контролювати цей орган автомобіля, щоб він функціонував правильно, і при необхідності міняти його.

Однак, виносячи вирок даному елементу вихлопної системи, водії не беруть в рахунок все перераховане вище. І, ведучи на розповіді сервісменів, таки позбавляються від деталі, встановлюючи в якості альтернативи полум’ягасник. Природно, машина починає їхати краще (адже старий, забитий каталізатор утрудняв дихання двигуна), і радості водія немає меж. До того ж, той може не побоюватися за потрапляння керамічного пилу, в разі руйнування каталізатора, в двигун. Та й до якості палива цей елемент не настільки чутливий. Але поспішаємо вас розчарувати. Мінусів у пламегасителя вистачить, щоб перекрити всі його плюси.