Як можна знизити стрес за кермом-поради фахівців

77

До всесвітнього дня психічного здоров’я (і таке свято є (!), його відзначають 10 жовтня) експерти сервісу сберавто і медичного онлайн-сервісу сберздоровье розповіли російським автолюбителям про те, як привести себе в спокійний і врівноваженого стан.

Визначте причину стресу

Спробуйте задати собі кілька питань: про що ви думаєте в момент найбільшої напруги? чого саме боїтеся? якщо при відповідях виходить вловити конкретну причину переживань, наприклад, страх повторно потрапити в аварію, варто піддати ці думки раціоналізації: чи дійсно ймовірність аварії настільки велика, що через це варто бути в постійній напрузі? дайте відповідь собі на питання: чи допоможе ваш страх уникнути неприємних подій в майбутньому?

Якщо ж тривога пов’язана з невеликим досвідом водіння, то це абсолютно нормально. У міру появи досвіду ви будете почувати себе впевненіше.

Добре виспіться

Завжди перед тим, як сідати за кермо, необхідно добре виспатися. Будь-яка людина, що відчуває недосип і втому, більше схильний до виникнення стресу, агресії і дратівливості. Недосипання небезпечні неуважністю і загальмованістю, що також може спровокувати дтп.

Переосмислити свій гнів

Практично завжди стресовий стан можна нейтралізувати, переосмисливши його причини. Якщо ви рухаєтеся по жвавій дорозі і відчуваєте, що вам складно справлятися з емоціями, досить зупинитися на узбіччі, зробити кілька глибоких вдихів і видихів і знайти причину виникнення стресу, піддавши свої почуття об’єктивній оцінці. Раціоналізацією переживань можна займатися і в пробці, відповідаючи на питання-чи допоможе ваш гнів — злість, почуття досади або відчаю пересуватися швидше? про що можна подумати або чим зайнятися, щоб більш приємно провести цей час?

Займіться йогою

Останнім часом серед автолюбителів набирає популярність автомобільна йога: водії розповідають про свій досвід і діляться інструкціями з «новачками», в результаті чого дороги стають все більш «спокійними». Автойога особливо корисна в пробці: витратьте всього кілька хвилин на виконання нескладних вправ, і ви помітите, наскільки вам стане краще.

Дихальні вправи допоможуть впоратися з емоціями і привести почуття в порядок: зробіть глибокий вдих і розслабтеся, потім спробуйте управляти своїми м’язами — напружуючи і розслабляючи їх по черзі. Покладіть ліву руку на кермо, а праву – на сидіння. Зіпріться правою рукою про сидіння і на вдиху витягується вгору, з упором на руки, а на видиху зробіть поворот вправо. Необхідно стежити за тим, щоб ваша поперек не прогиналася, ноги впиралися в підлогу, а рухи були синхронізовані з диханням.

Увімкніть улюблену музику

Часто багатьом водіям для зняття стресу досить переключити хвилю або включити свій плейлист. Вибирайте музику, яка буде вам до душі і не викличе тривогу або агресію. Під час поїздки можна також включити записи з виступами улюблених коміків, це допоможе зберегти гарний настрій.

Зверніться до фахівця

Буває так, що за кермом люди відчувають незрозумілі напади тривоги і страху, які можуть супроводжуватися прискореним серцебиттям, почуттям нестачі повітря, онімінням в руках і ногах. В такому випадку не можна виключити панічний розлад. Не бійтеся звернутися до лікаря — цей стан можна виправити. А завдяки телемедицині поговорити з лікарем можна в будь-який зручний час, навіть в пробці, використовуючи функцію hands free.