Як правильно мити автомобіль взимку в мороз на мийці самообслуговування? 5 особливостей

65

Чи потрібно мити автомобіль взимку? а якщо так, то як правильно? власник мережі мийок самообслуговування “7 хвилин” розповів про п’ять важливих особливостей мийки в мороз на прикладі свого автомобіля.

Чи можна мити автомобіль в мороз?

– є дві причини, чому автомобілі важливо вимивати взимку. По-перше, взимку на наших машинах збирається набагато більше бруду, солі і шкідливих реагентів, ніж в літній час. Особливо активно реагенти впливають на кузова автомобілів при температурах близько нуля, але і при мінусових вплив триває. По-друге, дорожній бруд накопичується на стеклах і дряпає їх, коли ми користуємося склоочисниками і скребками. Я мою свою машину взимку регулярно і раджу це робити друзям, – каже микита полещук, керівник мережі мийок “7 хвилин”.

– автомобіль можна мити при будь-якому морозі?

– я дуже педантично ставлюся до цієї теми і перечитав інструкції з експлуатації десятків автомобілів. Ніде не було сказано, що потрібно остерігатися мийки в мороз. І за час свого досвіду я теж не побачив негативних наслідків мийок в мороз. Єдине, зазначу, що мийками самообслуговування автомобілісти успішно можуть користуватися до мінус 10°с.щоб самому помити автомобіль при більш низьких температурах, потрібно мати хороший досвід, інакше миючий розчин замерзне і ви не встигнете його змити. При температурах нижче мінус 10°с рекомендую скористатися ручною мийкою, – говорить микита.

Особливості мийки в мороз починаються при -5°с

– до мінус 5°с мийка машини, по суті, не відрізняється від мийки при плюсових температурах. Але якщо температура наближається до мінус 10°с, то є кілька тонкощів. Основний момент-зробити все, щоб миючий розчин не замерз, встиг відпрацювати – і ми його змили . І ось що для цього потрібно, – розповідає співрозмовник і акцентує увагу на п’яти особливостях.

1-я особливість: підібрати час, коли немає сильного вітру.

– на сильному вітрі миючий розчин швидше замерзає. Та й самому мити автомобіль на вітрі вкрай не комфортно, – каже микита.

2-я особливість: моєму добре прогрітий автомобіль.

– зазвичай я виставляю в машині температуру грубки на максимум, в моєму випадку це плюс 29°с, включаю інтенсивний обдув, а також обігрівачі стекол і дзеркал. Таким чином прогріється кузов автомобіля і миючий розчин буде довше впливати на забруднення. Чому важливо окремо прогрівати скла і дзеркала – тільки для того, щоб в кінці мийки на них не замерзла вода, що обмежить огляд водієві. Якщо краплі води замерзнуть на кузові-нічого страшного, вони незабаром підуть самі по собі, – розповідає співрозмовник.

– водії таксі так роблять вже давно, а от інші автомобілісти зазвичай глушать двигуни. Тим часом в морози потрібно продовжувати гріти кузов.

4-я особливість: заздалегідь готуємо жетони або готівкові гроші (в залежності від мийки).

– все знову ж для того, щоб не переривати процес мийки. Якщо в процесі мийки склад замерзне-знадобиться багато часу і сил, щоб його розтопити.

5-я особливість: використовуйте віск, який допомагає зігнати воду з кузова до того, як вона замерзне.

– віск важливий і при плюсових температурах, але в морози він стає особливо актуальним. Також важливо, щоб на мийці була тепла вода в режимі подачі миючого розчину і в режимі змиву.

Як сушити автомобіль, щоб гумки не примерзли?

– найчастіше автомобілісти побоюються замерзлих дверей після відвідування автомийок. Але ця проблема легко вирішується. Можна заздалегідь нанести силікон на гумові ущільнювачі дверей. Тоді після миття на автомобілі можна відразу продовжувати рух. Раніше я постійно силіконіл ущільнювачі, але тепер, напевно, стало лінь і після мийок я просто відкриваю двері автомобіля на кілька хвилин. Вода на ущільнювачах частково стече, частково випарується, частково замерзне. Але самі двері до ущільнювачів вже не примерзнуть, – розповідає микита.