Як прокачати гальма

885

Знання як прокачати гальма стане в пригоді будь-якому водієві, оскільки процедура не дуже складна, а виконувати її доводиться після багатьох маніпуляцій, пов’язаних з гальмівною системою. Так навіщо ж зайвий раз витрачати зайві гроші, віддаючи авто сервіс, коли прокачати гальма можна одному?

Зміст

  • Порядок прокачування гальмівної системи
  • Як прокачати гальмівні контури
  • Коли потрібно прокачувати гальмівну систему
  • Як прокачати гальма самостійно
  • Основні помилки при прокачування гальм

Дотримуючись вказівок і не допускаючи описаних нижче помилок, цілком можна вигнати повітря з гальм самостійно, з АБС вони або без неї. Прокачування гальм з АБС аж ніяк не складніше, але все ж — це окрема тема, гідна власної статті.

Варто лише зазначити, що якщо є антиблокувальна система з модулями ESP і SBC, то шлях лежить на сервіс, де є необхідне обладнання.

Порядок прокачування гальм

Гальма можна прокачувати самому, а можна з помічником, завдання якого натискати педаль гальма по команді. Порядок прокачування гальм потрібно дивитися в мануалі по конкретному автомобілю.

Якщо схема не вказана, то тоді прокачування робиться у вигляді букви Z. Це означає, що потрібно прокачувати в такому порядку: праве заднє — ліве заднє праве переднє – ліве переднє колесо.

Щоб прокачати гальма, знадобиться ємність для гальмівної рідини і прозорий гумовий шланг.

Як прокачати гальма

Для початку потрібно отримати зручний доступ до штуцерам прокачування гальмівної системи. Для цього можна поставити авто на підйомник або майданчик, і зняти всі колеса. Не забудьте очистити від бруду штуцери біля кожного колеса і налити в приготовлену ємність трохи рідини.

Інструкція:

  • Залийте нову гальмівну рідину в бачок головного гальмівного циліндра.
  • Під’єднайте шланг до штуцера, а другий кінець опустіть у тару з гальмівною рідиною.
  • Скомандуйте помічникові кілька разів натиснути на педаль і утримати її вичавленою, щоб пішла рідина.
  • Відверніть штуцер, і рідина побіжить у підготовлену вами ємність. Уважно стежте за рівнем рідини в бачку, доливайте за необхідності.
  • Повторіть попередні 2 пункти, поки не піде чистий «тормозуха» без пухирців повітря, і загорніть штуцер.
  • Ту ж процедуру повторити на інших колесах.
  • Як прокачати гальма

    Штуцер прокачування на гальмівному супорті. На нього надівається шланг

    Коли потрібно прокачувати гальма

    Гальма прокачують коли потрібно видалити повітря з гальмівної системи. Найчастіше це відбувається при заміні гальмівної рідини, що робиться приблизно кожні 50-60 тис. км. пробігу або раз в 2 роки.

    Прокачувати гальма також треба після ремонту гальмівної системи: заміни головного гальмівного циліндра або вакуумного підсилювача гальм. Необхідність у прокачуванні виникає і тоді, коли трапляється розгерметизація через пошкодження шлангів, або коли рідина в розширювальному бачку падає нижче мінімальної позначки.

    Про те, що потрібно прокачати гальма підкаже педаль – вона стане м’якою, почне западати. Та й самі гальма стануть більш млявими. Втім, це також може свідчити про більш серйозної проблеми, пов’язаної з гальмівним диском або колодками. Так що, якщо прокачування не допомогла, можливо, варто все ж таки звернутися до фахівця – з гальмами не жартують!

    Як прокачати гальма без помічника

    Як робиться прокачування гальм з напарником вже було описано вище. А що робити, якщо такого поблизу немає, а прокачати гальма треба? Можна вийти з положення кількома способами:

    • можна прокачати гальма одному, якщо є газовий упор. Сенс той же, що і при прокачуванні з помічником, тільки замість нього буде тиснути на педаль газовий упор. Отже, потрібно натискувати кілька разів на педаль, утримати її натиснутою, встановити упор і почати стравлювати гальмівну рідину. Коли рідина побіжить, упор почне сам вдавлювати педаль в підлогу до межі.
    • прокачування гальм шприцом. Потрібно герметично вбудувати шприц в точно таку ж кришку, що і на бачку. Потім, попередньо набравши в шприц гальмівної рідини, замінити звичайну кришку цим пристосуванням, відвернути штуцер, підставити ємність і нагнітати шприцом тиск.
    • ще один спосіб з модифікованою кришкою. В кришку аналогічну тій, що встановлена на бачку, потрібно врізати автомобільний ніпель. Потім надіти кришку з ніпелем на бачок, потім надіти один кінець шланга з затиском для приєднання на кришку, а другий на запасну камеру, накачану не більше 1 атмосфери. Відкриваєте штуцер і стравливаете рідина з бульбашками повітря.

    Як прокачати гальма

    Заміна гальмівної рідини і прокачування гальм

    Як прокачати гальма

    Прокачування гальм саморобним пристроєм

    Як прокачати гальма

    Пристрій для прокачування гальм своїми руками

    Це основні способи як прокачати гальма без помічника, але у багатьох водіїв є свої методи, які, втім, не сильно відрізняються від вищеперелічених.

    Помилки при прокачування гальм

    Перед тим як почати прокачувати гальма, варто врахувати три найпоширеніші помилки, які допускаються при цьому. Тому не МОЖНА:

  • Змішувати різні гальмівні рідини. Якщо змішати мінеральну гальмівну рідину з гліколевої – це зашкодить гумові манжети гідроприводу і заб’є систему згустками. Не рекомендується також змішувати різні за класами рідини (DOT 3, DOT4, DOT5), оскільки вони мають різну температуру кипіння і це знизить їх характеристики.
  • Допустити, щоб сильно впав рівень гальмівної рідини. Якщо не стежити за рівнем гальмівної рідини в бачку, і він опуститься нижче мінімального рівня, то в гальмівну систему потрапить повітря.
  • Створювати високий тиск в гальмівному бачку. Коли прокачиваете гальма самостійно, не перестарайтеся зі створюваним в бачку тиском, інакше його може розірвати. Рекомендований тиск – 0,8 атмосфери.