Як вибрати гіпсокартон стіновий вологостійкий

1-10-2020

Как выбрать гипсокартон стеновой влагостойкий
Застосування гіпсокартону  в сучасний час вже серйозно набрало обертів, так як з його допомогою можна створити гладку і рівну поверхню стіни, стелі або покрівлі без необхідності скористатися шпаклівкою або штукатуркою. Крім зведення підвісної стелі, з листів ГКЛ і ГКЛВ виходять відмінні міжкімнатні перегородки, арочні отвори, стійки, стелажі. Крім цього, гіпсокартон, ціна якого цілком доступна , допоможе реалізувати будь-який творчий потенціал і створити оригінальний проект. Тим не менш слід пам’ятати, що подібний матеріал не може використовуватися де завгодно і піддаватися при цьому серйозним навантаженням. Також хочемо вам порекомендувати будівельні матеріали

Гіпс, з якого складається сердечник будівельного матеріалу, надзвичайно чутливий до вологи, що виявляється певний ефект на сферу застосування цього виробу. Приміщення, в яких високий рівень вологості є постійним, не рекомендовані для використання аркушів звичайного ГКЛ. Такими спорудами є споруди, розташовані низько до рівня моря, і ті, що знаходяться недалеко від води. За таких умов матеріал здатний швидко втратити свою міцність і від власної ваги деформуватися. Наприклад, через деякий час арочні отвори можуть пожолобитися або скоситься. Тому листи звичайного ГКЛ не використовуються у ванних кімнатах та на кухні. Вологостійкий гіпсокартон, ціна якого вище звичайного, допомагає створити рівну поверхню в приміщеннях з високою вологістю. Наприклад, у ванні, під керамічну плитку.

Крім того, занадто сухі приміщення теж не підходять для листів гіпсокартону, так як у такій зоні зниженої вологості матеріал може втратити свої пластичні характеристики, від чого швидко стане дуже крихким. Для таких місць більш корисними будуть листи вогнестійкого ГКЛ. Гіпсокартон даного різновиду має доступну ціну, що дозволяє створити гладкі стіни навіть в промислових приміщеннях. Крім того, пам’ятайте, що різкі перепади температури можуть надавати неприємний ефект на даний будівельний матеріал, від чого, зрештою, він може розтріснутися.
Ще однією особливістю цього обшивального вироби є недостатньо висока міцність, що яскраво виражається при установці на нього важких полиць або шаф. Максимальної допустимої навантаженням на гіпсокартон є 6 кг на 1 м2. Крім того, навіть при такому навантаженні дуже важливо застосовувати спеціальні кріпильні вироби – дюбелі з пластику зі спеціальними розжимами.
Враховуйте всі ці особливості при монтажі і експлуатації і гіпсокартон прослужить вам довгі роки.