Як вибрати Трос буксирувальний для машини

10-15-2020

not found

Трос – штука потрібна … Всякий раз, як снігом все навколо завалить, так починаються дзвінки: «Сергійович, рятуй! Смикнути треба! ».

Ну, їжу, звичайно ж: як же не допомогти? І всякий раз одна картина: сидить який-небудь Солярис або Фокус на пузі, а нещасний власник вже присобачили до нього вушко і причепив до неї іграшкову яскраву стрічку з гачками. Такі на прилавках мережевих магазинчиків зазвичай валяються. У квітчастих пакетиках.

В общем-то, все правильно: ти застряг – ти і прикручувати. Та тільки мені свого часу дорого. Та й скла теж шкода – як свої, так і чужі. Смикнути-то легко, та тільки ось цей гачок зараз розігнеться і полетить з усієї дурі в скло – чи то мені, чи то йому. Ті, які досвідчені, в таких випадках намагаються зверху куртку якусь накинути або ще чого. Але я завжди лізу в багажник і дістаю свій власний трос – перевірений.

Гаситель троса з обважнювачів з щільною текстильної стрічки.

Можна, звичайно, і куртку зверху кинути, як зазвичай і роблять, але з гасителем все-таки солідніше.

Взагалі-то, у мене усіляких тросів завжди кілька, тому що ситуації бувають різні. Одна справа, якщо бідолаху треба на сервіс тягти, і зовсім інше – висмикувати його, як бегемота, з болота. На цей випадок потрібен не буксирувальний трос, а спеціальний, ривковий.

Багато виготовляють троси самостійно – хто з вантажопідйомних строп, хто з альпіністської мотузки. У мене є і такий виріб – балувався свого часу. Але краще зупинюся на покупних.

Правила буксирування розписані в ПДД – розділ називається «Буксирування механічних транспортних засобів». Зокрема, там зазначено, що довжина буксирувального тросу повинна становити від 4 до 6 метрів. Чому не можна застосовувати довший трос? А ви подумайте, як будете згортати в провулок або, того гірше, в підворіття? Буксир-то заїде за кут, а ось довгий трос потягне вас в сторону, посилюючи неприємності.

Буксирувальний трос «ДорНабор» для автомобіля. Мінімальна розривна навантаження: 13 тонн. Довжина: 5 метрів. Зчіпка: петля / петля.

Простий і надійний буксирувальний поліестеровий ремінь з робочим навантаженням в 4 тонни і мінімальної розривної – 6 т. Зчіпка: гак.

Навантаження на буксирувальний трос треба вибирати виходячи з маси буксируемой машини з подвійним запасом. Скажімо, якщо ваша машина важить близько двох тонн, то трос повинен бути розрахований приблизно на 4-5 тонн. Що стосується кріплення, то основних типів два – петля і гак. З гаком звертатися простіше, але зате петля ніколи не розіб'є нічиє скло. А ось поганий або невдало приєднаний крюк зробить це запросто.

Динамічна стропа 14 т / 9 м від уфимской компанії. Оптимальна для автомобілів з повною масою від 2,5 до 3,5 тонн. Ширина використовуваної поліамідної стрічки – 12 см. Довжина – 9 метрів, максимальна розривна навантаження – 14 тонн. Тип зчіпки: петля / петля.

Ривковий трос, він же динамічний, принципово відрізняється від буксирувального, оскільки його завдання – накопичити енергію і як би «вистрілити» в потрібний момент. Відразу зауважу, що для буксирування такі троси не призначені. Якщо вже приперло, то їх треба складати втричі. До речі, запас міцності такого виробу як раз втричі повинен перевищувати масу «бегемота» – тому найпоширеніший на сьогодні варіант розрахований на зусилля в 9 тонн. До речі, довжина такого троса може бути більше, ніж у буксирувального, – часом «тягача» потрібно трохи розігнатися! Та й «болото з бегемотом» може перебувати далі, ніж хотілося б. Тому 8-10 метрів для нього – нормально.

Такелажне скоба, вона ж, в перекладі на джиперский мову, – шакл, вона ж – скоба Шакл. Дуже ефективне кріпильний з'єднання, стійке до будь-якого зовнішнього впливу. Втім, джипери і так все це знають.

Пару слів про шакли. Їх головне призначення – надійна фіксація тросів або інших елементів такелажу. Як правило, це металеві скоби спеціальної форми – найчастіше зустрічаються півкільця з потовщенням на кінцях і отворами з різьбою, в яку вкручують потужний «палець». Він надійно з'єднує частини півкільця, не дозволяючи тросу вислизати. Тим, хто часто подорожує по бездоріжжю, він допоможе з'єднувати стропи, буксирувальні вушка, лебідкові гаки і т.п. У мене з собою як мінімум два Шакл – вони займають мінімум місця і каші, як то кажуть, не просять. Я їх використовую, коли висмикую з глибокої бруду автомобілі невдалих знайомих – ніколи заздалегідь не знаєш, що тобі для цього знадобиться, тому краще бути у всеозброєнні. Захочете підібрати підходящий шакл – приїжджайте в наш магазин, підкажу.

Універсальна сумка тип 3 Tplus може використовуватися для чого завгодно. У нашому випадку вона цілком підійде для тих же тросів і Шакл.

Фото: компанія «Такелаж плюс»

Також хочемо вам порекомендувати https://azon.ua/aksessuary/avtomobilnye-prinadlezhnosti/trosy-buksirovochnye/