Як завестися в мороз?

656

Погода змінилася зимовими холодами і кожен автомобіліст, якщо його авто не «живе» в теплому, опалювальному гаражі, хвилюється на рахунок запуску двигуна після сильного охолодження. Крім того, в сильні морози буває дуже проблематично просто потрапити в салон своєї машини, так як примерзають ущільнювачі, замерзають замки (допоможе автохімія). Тому дуже часто виникає питання: Як завести авто в мороз?

Якщо проблема не тільки в цьому, а й у відкритті двері, то потрібно завбачливо прийняти деякі дієві заходи, які допоможуть уникнути замерзання замку.

Наприклад, можна намазати силіконовою змазкою гумові ущільнювачі дверей або набрызгать в сам замок засіб типу ВД-40.

Як завестися в мороз?

Як завестися в мороз?

Після попередження замерзання дверного замка, слід звернути свою увагу на головну проблему взимку — як завести остиглий мотор. Автомобіль з усіма справними деталями, тобто в хорошому стані, в морози до мінус 15 °С повинен заводиться без застосування водієм різних маніпуляцій. Якщо на вулиці температура з показником нижче вказаної, то різні способи по заводу мотора на холодну (запуск в мороз) можуть цілком згодиться.

Поради щоб завести двигун у мороз

Якщо ви впевнені в тому, що Ваш автомобіль повністю справний, то щоб завестися в мороз, краще все ж не нехтувати представленими нижче методами.

  • включіть запалення і, не заводячи двигун, дозвольте бензонасосу за накачувати бензин протягом декількох хвилин.
  • розігрійте акумулятор перед запуском авто: увімкніть дальнє світло, почекавши 10 секунд. При включенні стартера, вимкніть всі електроприлади для того, щоб максимально знизити навантаження на акумулятор. Після вимкнення фар, через зазначений час, можна спробувати завести машину. Якщо Ваш «залізний кінь» має механічну коробку передач, то перед першим запуском після холодної ночі, слід вичавити зчеплення.

    Для більшої надійності потримайте зчеплення затиснутим кілька хвилин, що не дозволить авто стихнути і суттєво полегшить роботу замерзлого двигуна.

  • якщо машина не може завестися протягом довгого часу, то можна натиснути на педаль газу до самого кінця і включити стартер. При цьому продуваються камери згоряння від палива, яке могло накопичиться там в результаті невдалих спроб завестися.
  • якщо в баку дизельного мотора до настання холодів залишилося «літній» паливо, то таке авто дійсно буде важко завести, так як воно може загуснути в баку або перетворитися в дуже густу, схожий на парафін масу, що накопичується в ТНВД — паливному насосі високого тиску або фільтрі, а також форсунках. У таких випадках акуратно ллємо окріп на ці частини авто, щоб випадково не залити стартер і генератор. А краще попередньо вкрити їх поліетиленовим пакетом. Найнадійніший спосіб запобігання даної проблеми — установка передпускового підігрівача.
  • у власників машини з двигуном на бензині також можуть виникнути труднощі при його заводі на морозі. Низькі температури перешкоджають нормальному випаровування бензину, а при високій вологості є ризик «залити» цим холодним бензином свічки. Якщо цей варіант уже стався, слід відкрутити свічки і перевірити не намокли чи пелюстки і графітовий стрижень. Якщо так, то можна вкрутити запасний комплект свічок, або прожарити вологі свічки над газовою плитою. Нагріті свічки забезпечують завод двигуна з першого разу.
  • ще однією поширеною проблемою є замерзання охолоджуючої рідини, що може привести до перегріву мотора. Тоді слід заглушити двигун на десять-п’ятнадцять хвилин, капот можна не відкривати. В таких випадках буває утворюється не одна крижана пробка, яку можна розтопити наведеним вище способом. Щоб не привести до поломки — викличте евакуатор для доставки машини в теплий гараж, щоб там замінити ОЖ на більш морозостійкі.
  • багато фахівців рекомендують обов’язково прогрівати мотор до самої нижньої межі його робочої температури. Щоб не морочитися з розбором проблем посеред дороги, не варто нехтувати цією порадою і їздити на не прогрітому «серце» авто з усіма включеними приладами типу печі, світла фар і так далі.
  • після недостатнього прогрівання, двигун не варто глушити знову, так як він може не завестися потім з першого разу. Зачекайте кілька хвилин і спробуйте знову — це дозволить уникнути зайвого навантаження акумулятора і стартера.

Як завестися в мороз?

Звичайно, ці поради дуже допоможуть у холодну пору року, але краще провести кілька профілактичних заходів, щоб ніяких проблем з запуском машини взимку взагалі не виникало. Перед початком зими слід: оновити масло, використовувати охолоджуючу рідину правильній концентрації, заправлятися тільки перевіреним, якісним паливом, повністю перевірити акумулятор (долити дистильованої рідини і забирати по можливості його додому), замінити свічки або перевірити на робочий стан старі, провести очистку всіх контактів від окислення, включаючи стартер, генератор, котушку, датчики, ВВ дроти і акумулятор. Буде не зайвим поміняти всі фільтри від масляного до паливного і повітряного, а також утепліть двигун і радіатор машини.

Автор: Іван Матієшин