Які сайлентблоки краще

1116

Сайлентблок – деталь, яка з’єднує частини підвіски і гасить коливання. Складається з двох металевих втулок і гумової вставки. Саме із-за неї водії замислюються про те, які сайлентблоки краще. В основному автовласників терзают смутные сомненья про те, що краще – поліуретанові або гумові сайлентблоки?

Порівняння поліуретанових і гумових втулок

Поліуретанові сайлентблоки більш тверді, ніж гумові, а отже, забезпечують жорстку підвіску і кращу керованість на дорозі. Вони легше переносять різкі перепади температур – не розсихаються і не тріскаються. Поліуретанові сайлентблоки зберігають еластичність при великих навантаженнях, відповідно, вони мають високу довговічність у порівнянні зі звичайними.

Недолік поліуретанових сайлентблоків криється в ціні, яка значно вище гумових. При низьких температурах ресурс поліуретанових сайлентов значно знижується, оскільки вони і так твердіше гумових. Вони збільшую жорсткість їзди, що підходить не всім.

Думки про те, які сайлентблоки краще

Деякі водії стверджують, що різниці в ресурсі поліуретанових і гумових втулок немає, мовляв, і ті й ті однаково деформуються швидко. Втім, справа може бути в неправильній установці, при якій спочатку важіль встановлений в неприродне положення. З-за цього сайленты отримують преднатяг і швидше виходять з ладу.

Які сайлентблоки краще

Зліва гумові сайлентблоки, а праворуч поліуретанові

Інші переконані, що поліуретан підходить для спортивних машин з жорсткою підвіскою. А для звичайних автомобілів, які їздять і по трасі і по нерівній місцевості досить гумових втулок. Поліуретанові сайленты дійсно роблять поїздку жорсткіше, але опоненти вважають, що до цього можна звикнути.

Хто зіткнувся з проблемою «скриплять сайлентблоки на морозі». Це біда не тільки поліуретанових сайлентов, таким страждають і гумові. Списують на шлюб виробника.

Існує думка, що краще ставити оригінальні сайлентблоки, мотивуючи, що виробнику видніше.

В цілому, більшість вважає, що поліуретанові сайлентблоки надійніше і краще гумових. Але деякі автовласники стверджують, що вони підходять лише для авто з жорсткою підвіскою, яка пересувається тільки по рівних дорогах.

Автор: Іван Матієшин