Які ще bugatti: китайські автомобілі підкорюють світ

53

У автолюбителів вже склався стійкий стереотип про китайські автомобілі, незручних, ненадійних і вельми далеких від уявлень про довгу і безпроблемної експлуатації. Проте все це-бюджетні машини, у яких єдиною перевагою є їх низька ціна. Поряд з ними в піднебесній роблять зовсім інші автомобілі, вражаючі потужністю, ходовими якостями і високими технологіями.

Ще в 2019 році компанія silk-faw представила власний шоу-кар, над чиїм зовнішнім виглядом попрацював дизайнер, який раніше співпрацював з alfa romeo і audi . Рівно рік знадобився на його доопрацювання, а в 2020 широкій публіці явили вдосконалену серійну версію. І зовні, і по оснащенню hongqi s9 не поступається своїм західним однокласникам.

В рух його приводить гібридна силова установка, що складається з чотирилітрового бітурбірованного v8, що поєднується з трьома електродвигунами. Сумарна потужність силової установки – 1400 кінських сил, а максимальна швидкість становить 400 км/ч.до першої «сотні» hongqi s9 добирається за 1,9 секунди. Всього планується випустити 99 машин, а ціна їх складе 1,5 мільйона доларів. Найцікавіше-це розташування виробництва. Гіперкар збиратимуть, в тому числі, і в італії, по сусідству з заводами maserati і pagani.

Спочатку в beijing automotive industry corporation розробляли електромобіль для змагань formula e, що проводяться між екологічно чистими машинами. Прототип електрокара продемонстрували в 2016 році на пекінському автосалоні, а до 2019 інженери компанії підготували серійний варіант. Правда, презентація вийшла якоюсь вельми розпливчастою, але по крупинках вдалося зібрати деяку інформацію. Правда, вона заплутана і абсолютно незрозуміла.

Електричний суперкар існує в двох повнопривідних виконаннях: сріблястого кольору для доріг загального користування і синього – для треку. Дорожній суперкар в рух приводять чотири електромотори загальною потужністю 1632 кінські сили (1200 квт) при 800 нм крутного моменту. Трекову версію оснастили шістьма електродвигунами потужністю 1020 кінських сил (750 квт) при 1320 нм крутного моменту. Чомусь обидва досягають “сотні” за 2,59 секунди. Будь-які коментарі про терміни виходу і ціни представники компанії давати відмовилися.

Techrules ren/ren rs

Компанія techrules з китаю представила гібридний суперкар і його трекову версію. Правда, китайські в ньому тільки гроші, а займалися автомобілями італійські фахівці. Навіть шасі розробили в компанії l. M. Gianetti, теж італійської. Ні дорожній автомобіль, ні гоночний не можна назвати типовими, інженери доклали чимало зусиль до їх розробки.

Силова установка, м’яко кажучи, нестандартна. Звичайно, її можна назвати гібридною, але насправді вона такою не є. На передній осі автомобіля знаходяться два електромотори, а на задню встановили чотири. Сумарно силова установка в топовій версії видає 1305 кінських сил і 2340 нм крутного моменту. Для живлення електромоторів використовується силова дизель-генераторна установка, що працює на мікротурбінах. Вона ж заряджає тяговий акумулятор ємністю 28,4 квтг. Паливного бака ємністю 80 літрів вистачає на поїздку довжиною 1170 кілометрів. Трековий варіант розрахований на одного водія, а дорожній ще й на двох пасажирів, для яких крісла встановлені з боків і трохи позаду водійського.

Byd tang

У росії компанія byd «прославилася» завдяки відверто провальному мікрокару, але у себе на батьківщині вона постійно розвивається і випускає на ринок цікаві проекти, такі як кросовер tang. Ймовірно, його перше покоління могло б бути більш популярним, але цьому завадив не зовсім вдалий дизайн, занадто сильно нагадує старий «лексус». У другого покоління дизайнери виправили цю помилку, і кросовер вийшов набагато цікавіше. Звичайно, чимала в цьому заслуга належить колишньому дизайнеру audi вольфгангу еггеру.

У базовій комплектації кросовер вже має семимісний салон. Перед водієм-мультируль і цифрова приладова панель, а сенсорний екран медіасистеми може повертатися на 90 градусів. До складу гібридної силової установки входить бензиновий дволітровий двигун з турбонаддувом потужністю 205 кінських сил і 320 нм крутного моменту. У шестиступінчасту автоматичну коробку передач вбудований електродвигун потужністю 150 кінських сил, і такий же ще один є на задній осі. Потужність силової установки кросовера становить 505 “коней” і 820 нм крутного моменту. До 100 км/год він розганяється за 4,5 секунди. У повністю електричному режимі byd tang може проїхати 80 кілометрів.