За 3 роки в гродно побудували 6 екопарковок. Де з’являться наступні?

94

Перші дві екопарковки в гродно почали будувати в 2018 році. Зараз в нашому місті 6 екопарковок і, як повідомляють жеси, гродненці просять збільшити їх кількість. Де ще можуть з’явитися екопарковки?

– природно, ми хотіли, якщо буде виділено фінансування, в наступному році на вулиці гагаріна. Ми частина там зробили благоустрою, частина дворових територій гагаріна 33,35 , якщо буде можливість, то природно там розширювати проїзди і робити такі екопарковки, – повідомив” гродно плюс ” мар’ян жук, директор ужреп жовтневого району гродно.

– екопарковки користуються попитом, люди просять, ми розглядаємо дані пропозиції, розглядаємо нові місця і надалі на перспективу їх буде зроблено більше. Це вулиця карла маркса або вулиця кірова , буде розглянуто питання, – додав віталій юрчик, начальник жес №5 гродно.

У найближчих планах – забезпечити додаткові місця для стоянки автомобілів в центрі гродно, де проблема паркувальних місць стоїть особливо гостро.

Чим цікаві екопарковки?

Головне завдання екопарковки-збільшення площі для стоянки автомобілів з можливістю збереження кореневої системи рослин.

Для їх установки не потрібно упорядковувати прилеглу територію, а відповідно – терміни установки значно скорочуються.

– дані парковки розроблені були з метою економії, з метою нескладної роботи. Вони легко вбудовуються , не потрібно додаткових погоджень, рішень, у разі пошкодження зовнішніх мереж, вони легко розбираються, – говорить віталій юрчик, начальник жес №5 гродно.

Де вже встановлені екопарковки в гродно?

– на вул. Стефана баторія 6-на проспекті будівельників 13 – на блк 18-ну вул. Ольги соломової 68 – на індурському шосе 10 – (адреса не уточнюється)

екопарковка на вул.о. Соломової в гродно

Стільники для екопарковок роблять в гродно з перероблених пляшок і піску

Основою для створення екопарковки є плитка, вона зроблена з вторинного матеріалу і абсолютно екологічна. Її виготовленням займається гродненський сміттєсортувальний завод. Саме там розробили і запустили в масове виробництво спеціальну плитку на основі розплавленого пластику і піску, яка схожа на бджолині стільники.

– плитка робиться з полімерно-піщаних матеріалів. Це 70% піску, 30% пластику. Пластик вторинний, тобто ми не купуємо його. Це відходи життєдіяльності населення. У день ми випускаємо в робочу зміну близько 20 квадратів парковки або 25 квадратів пішохідної плитки. Наша плитка абсолютно вологонепроникна, маслобензостійка, тобто ось ці робочі цикли, які розморожування, заморозка, вони пропускають воду, тому вона не руйнується. Мало цього заявлений термін служби-50 років, – розповів в’ячеслав андріївський, директор гродненського заводу з утилізації та механічного сортування відходів.