Замерзле “корито” – воно вам треба? 5 автомобільних лайфхаків на жовтень

80

1. Захист кузова від солей і хімії

у чому

проблема. агресивні хімічні реагенти легко пошкоджують навіть шкіру взуття, а сприяти утворенню корозії на металі для них — мила справа. Тому важливо ще до зимового періоду обробити всі пошкодження і ділянки з починає корозією, щоб не допустити появи іржі і наскрізних дірок в металі.

що робити. заздалегідь обробити кузов восковими сполуками, які дозволять захистити метал від впливу вологи і хімії. Наприклад, можна замовити відповідну процедуру на автомийці. Або використовувати воскову поліроль самостійно.

Якщо на кузові вже з’явилися «рижики», то їх слід обробити спеціальними складами проти іржі. Це дозволить локалізувати пошкодження.

2. Захист дверей від примерзання

у чому проблема. примерзла двері гарантує кілька хвилин нервового бігу навколо автомобіля. А при зайвій старанності її відкриття можна пошкодити гумки, які потім доведеться міняти, інакше щільно закрити двері більше не вийде.

що робити. для захисту дверей від примерзання використовуються спеціальні водовідштовхувальні склади — силіконові мастила. Вони призначені для обробки поверхні гумок і не дають дверям примерзнути.

В якості альтернативи можна також розглянути полімерну силіконову змазку або wd-40. З останньою слід бути дуже обережними, так як вона може пошкодити гумотехнічні та пластикові компоненти автомобіля.

3. Захист прихованих порожнин від реагентів

у чому проблема. у приховані порожнини регулярно набиваються листя, а потім і сніг, змішаний з хімічними реагентами. Згодом вони роз’їдають метал, призводять до» рижиків”, а якщо запустити процес, то до наскрізних дірок і ослаблення міцності конструкції автомобіля.

що робити. для захисту і запобігання поширенню корозії в прихованих порожнинах використовують мовілі. Кілька десятків років тому це була така ядерна суміш з уайт-спіриту, оліфи і вуглеводнів, яка створювала захисну плівку. З часів склад сильно змінився-тепер в ньому полімерні смоли і інгібітори корозії — але не змінилася суть: мовіль робить так, щоб приховані порожнини не «зацвіли» під впливом кисню і води. Як результат — захищає від іржі.

Добре, якщо в складі мовілю присутній цинк, який підсилює захист і забезпечує профілактику появи іржі. Наприклад, добре підходить для обробки прихованих порожнин мовіль від astrohim. У складі цього мовілю є спеціальні воскові добавки, які фіксують захисну плівку на стінках, запобігаючи стікання антикору.

4. Захист двірників від обмерзання

у чому проблема. з обмерзлими двірниками доводиться стикатися практично щодня в перші морози. Вони перестають нормально очищати скло, а звук скреготу об скло не додає оптимізму.

що робити. захистити двірники від примерзання можна за допомогою спеціальних чохлів, які продаються в більшості автомагазинів. Вони захищають поверхню гумок від вологи і не дають двірникам примерзнути до скла.

Якщо не хочеться витрачати гроші на чохли і побоюєтеся їх крадіжки, то можна обробити двірники силіконовим мастилом. Вона володіє водовідштовхувальними властивостями, що дозволяє протистояти примерзання.

5. Захист замку від льоду

у чому проблема. замерзання замкової личинки-досить поширена проблема, особливо після миття в холодну пору. Щоб не стояти з запальничкою в руках для відігрівання, досить заздалегідь подбати про його захист.

що робити. в автомагазинах можна знайти спеціальні спреї з силіконовим мастилом, якою можна обробити личинку замку. Вони не дозволяють воді накопичуватися в замку і додатково змащують рухливі механізми.

Правильна підготовка автомобіля до листопада допомагає родині! погодьтеся, набагато краще провести зайві півгодини за чашкою чаю вдома, ніж стрибати навколо машини холодним ранком.