Замість відремонтованого автомобіля повернули розібраний. Відновлення обійдеться в 5 разів дорожче вартості самого авто

72

Мешканка воронівського району попросила свого співмешканця відремонтувати склоочисник і обшивку переднього сидіння в її автомобілі audi a8. Чоловік погодився і забрав транспортний засіб для ремонту. Однак назад його не повернув, а потім і зовсім перестав виходити на зв’язок.

Через деякий час з нею зв’язався невідомий і повідомив, що придбав її автомобіль і хотів би переоформити на себе.

Тоді жінка звернулася з позовною заявою до суду. За рішенням суду автомобіль повернувся до законної власниці, проте він знаходився в розукомплектованому стані і був технічно несправним.

Тому жінка звернулася в рввс із заявою.

З метою встановлення вартості повернутого автомобіля і розміру заподіяної шкоди була призначена судова автотоварознавча експертиза в управління державного комітету судових експертиз по гродненській області.

В ході дослідження судовий експерт-автотоварознавець встановив, що розмір заподіяної автомобілю шкоди склав 10 703 білоруських рубля. Вартість його відновлення до початкового стану обійдеться майже в п’ять разів дорожче вартості самого транспортного засобу.

За даним фактом воронівським рввс проводиться перевірка.

– кожен випадок в нашій практиці індивідуальний. Подібні приклади, коли буквально по запчастинах належить встановити початкову вартість транспортного засобу, зустрічаються не часто, – зазначає заступник начальника відділу будівельно-технічних, товарознавчих та економічних експертиз управління технічних експертиз управління гксе по гродненській області сергій хільманович. – але судові експерти-автотоварознавці, використовуючи сучасне обладнання і застосовуючи затверджені методики, цілком можуть всебічно досліджувати будь-які пошкодження транспортного засобу і дати об’єктивну оцінку вартості заподіяної йому шкоди.

***

Цього року в управлінні гксе по гродненській області проведено понад 120 судових автотоварознавчих експертиз. В основному вони проводилися за постановами правоохоронних органів, визначенням судів, також періодично звертаються фізичні та юридичні особи. За словами сергія хільмановича, досить часто доводиться проводити експертизи щодо транспортних засобів, які постраждали в результаті конфліктів між сусідами, колишнім подружжям. Через особисту неприязнь машини обливають фарбою, дряпають різного роду написи на лакофарбовому покритті. Іноді такі “пустощі” допускають діти.

Також за допомогою до судових експертів громадяни звертаються, коли хочуть визначити якість обслуговування транспортного засобу на автосервісі.