Знімач масляного фільтра (огляд різних типів)

856

Напевно кожен автовласник, який хоча б раз намагався самостійно поміняти масло, стикався з проблемою, коли неможливо відкрутити масляний фільтр. Професійні автослюсарі використовують для цього знімачі масляних фільтрів. В даний час знімачів фільтрів існує кілька різновидів з них, 7 основних типів, які найбільш застосовувані.

Процедура відкручування фільтра

Зробимо огляд таких знімачів:

  • Знімач масляного фільтра чашка
  • Знімач масляного фільтра краб
  • Знімач масляного фільтра ланцюгової
  • Знімач масляного фільтра ремінною
  • Знімач масляного фільтра стрічковий
  • Знімачі клещеобразные і серповидні

Знімач чашковий (торцевий)

Знімач масляного фільтра “чашка” відноситься до вузькоспеціалізованим інструментів. Цей факт зумовлений тим, що кожен такий інструмент призначений для відкручування фільтра якогось одного діаметра. Відповідно, такий знімач неможливо використовувати в різних ситуаціях, він призначений для роботи лише з фільтром одного діаметра і конструкції.

Знімачі “чашка” являють собою конструкцію, що має кілька (8, 12, 14, 15, 30) граней. Із зворотного боку ковпачка є квадратне поглиблення для універсального садивного ключа. Деякі виробники випускають “чашки” з шестигранним денцем. Це дозволяє використовувати в роботі також накидний ключ, який в цьому випадку йде в комплекті.

При купівлі торцевого знімача звертайте увагу не тільки на діаметр ковпачка і кількість граней, але і розмір поглиблення для посадкового ключа (⅜, ½ і так далі).
Знімач масляного фільтра (огляд різних типів)

Знімач масляного фільтра «чашка» (торцевий)

Як правило, знімачі масляного фільтра типу “чашка” продаються цілими наборами, у спеціальних валізках, де за номерами розкладені ключі різних діаметрів. Такий набір знімачів масляних фільтрів ідеально підходять для використання в автомайстернях. Найчастіше у набори входять не тільки торцеві знімачі, але й інші їх види — кліщі, стрічкові та інші. Покупка набору дозволить вам значно заощадити гроші, якщо ви користуєтеся інструментом постійно. Наприклад, купити хороший набір з 15-30 “чашками” і відповідними ключами ви можете приблизно за 3-7 тис. рублів. В той час, як окремий знімач ви зможете придбати за 300-800 рублів.

Основна перевага знімача масляного фільтра чашка полягає в зручності його експлуатації. Правильно підібраний інструмент ніколи не прослизає, що іноді може статися з іншими видами знімачів. Крім цього, “чашка” дозволяє експлуатувати її в важкодоступних місцях завдяки своїй компактності.

Знімач масляного фільтра краб”

Ці знімачі відносяться до універсального типу, оскільки з їх допомогою можна знімати фільтри різних діаметрів. Конструктивно знімач складається з двох пластин, які є його корпусом, між якими змонтовані три захоплення (“лапи”). На них нанесені насічки, що перешкоджають прослизання по поверхні фільтра.

Знімач масляного фільтра (огляд різних типів)

Знімач фільтра «краб»

Управління “лапами” виконується за допомогою затискного механізму, елементи якого розташовані посередині корпусу, а також між поворотними кріпленнями. Для цього використовується торцевій або накидний ключ, який взаємодіє з робочим наконечником, що виходять за межі корпусу.

Робота зі знімачем масляного фільтра типу “краб” повністю ідентична роботі з “чашкою”. Однак “краб” більш універсальною, оскільки дозволяє працювати з фільтрами, що мають різний діаметр. Як правило, значення діаметрів знаходиться в діапазоні 60…125 мм. “Краб” прекрасно підходить для роботи в обмеженому просторі. Ціна такого знімача знаходиться в межах 400-900 рублів.

Ланцюговий знімач масляного фільтра

Робота такого знімача базується на використанні металевого ланцюга, довжина якої регулюється. З його допомогою можна знімати і встановлювати масляні фільтри, діаметри яких знаходяться в діапазоні 60…140 мм. Конструктивно він являє собою рукоятку, на якій одним кінцем закріплена ланцюг. Вона може бути однорядною (в більшості випадків) або двурядной. У процесі роботи ланцюгом охоплюють фільтр, другий її кінець фіксується в рукоятці, в спеціальному пазу з фіксатором. Решту довжину ланцюга при необхідності кріплять до наявного на корпусі рукоятки гака. До речі, зробити такий ланцюговий знімач масляного фільтра своїми руками не складе праці.

Знімач масляного фільтра (огляд різних типів)

Знімач масляного фільтра типу ланцюгової

Також існують знімачі у виконанні, коли ланцюгова петля вже існує, і вона просто накидається на фільтр для подальшої роботи. Безсумнівна перевага ланцюгових знімачів масляного фільтра — його надійність, довговічність і можливість відкручувати навіть сильно закручені фільтри.

На жаль, ланцюгові знімачі не можна використовувати в обмежених просторах, як попередні типи. Адже для відкручування фільтра необхідно обертати рукоятку знімача, а це не завжди можливо. Виняток становлять ланцюгові знімачі на основі металевої головки. Відкручування тут відбувається за допомогою торцевого ключа. Вартість ланцюгового знімача становить 300-700 рублів.

Знімач масляного фільтра (огляд різних типів)

Ремінною знімач фільтра

Ремінною зйомник

Ремінною знімач масляного фільтра в роботі аналогічний ланцюговому, проте володіє великим діапазоном робочих діаметрів. Так, з його допомогою можна працювати з фільтрами, що мають діаметр 25…160 мм. Робочий орган в даному випадку — ремінь, закріплений у квадратному сталевому пруті. В подальшому на нього накидають ключ, яким і відкручують маслофильтр. Перевага пасових знімачів масляного фільтра — широкий робочий діапазон, а також можливість працювати з сильно закрученими фільтрами. Купити ремінною знімач ви зможете за 600-1000 рублів залежно від якості, виробника і місця покупки.

Знімач масляного фільтра (огляд різних типів)

Знімач стрічковий

Стрічковий знімач фільтра

Це одна з найбільш простих моделей. Її робочий механізм — металева або пластикова стрічка, яка обома кінцями входить в рукоятку. Один з них закріплений жорстко, а другий дозволяє регулювати довжину стрічки. При цьому стрічкові знімачі масляного фільтра володіють самим малим робочим діапазоном (близько 30 мм), тому їх використання обмежене. Крім цього, при роботі використовується лише м’язове зусилля людини, тому з допомогою стрічкового знімача часом неможливо відкрутити сильно затягнуті фільтри. Купити стрічкові знімачі ви можете за 200-600 рублів.

Знімач масляного фільтра (огляд різних типів)

Знімач типу «кліщі»

Клещеобразные і серповидні знімачі масляного фільтра

Клещеобразные знімачі нагадують стандартні плоскогубці і за своїм виглядом і за методом роботи з ними. Вони являють собою конструкцію з двох робочих губок, які мають відповідні насічки, а також двох рукояток. Серповидні мають одну рукоятку і дві робочі губки, одна з яких регулюється. Відповідно, з їх допомогою можна легко захопити і відкрутити фільтр. До переваг цих конструкцій відноситься простота конструкції. До недоліків — неможливість відкрутити сильно закручені фільтра, а також роботи у важкодоступних місцях. Вартість клещеобразных знімачів знаходиться в межах 500-900 рублів, а серповидних — 200-600 рублів.

Який знімач масляного фільтра краще?

Як показує практика, найзручніше користуватися “чашками” і “крабами”. Вони дозволяють працювати в обмеженому просторі. Тому саме такі типи знімачів фільтра вважаються кращими. На другому місці стоять ланцюгові, пасові і стрічкові знімачі. Вони є універсальними, проте з їх допомогою неможливо працювати в місцях, де немає вільного об’єму. Крім цього, з їх допомогою можна відкрутити сильно закручені фільтри. І нарешті, найбільш простими є клещеобразные і серповидні знімачі. Вони недорого коштують, однак володіють великою кількістю недоліком. Зокрема, вони обмежені в діаметрі, а також з їх допомогою неможливо відкрутити сильно закручені фільтри.

Висновок

Вибір знімача масляного фільтра повинен ґрунтуватися на умовах його експлуатації. Як згадувалося вище, якщо ви є власником одного або декількох автомобілів, то вам має сенс придбати для них відповідні знімачі. Якщо ж ви працюєте в автомайстерні або надаєте ремонтні послуги на постійній основі, то ідеальний варіант для вас — придбати набір знімачів.