Hoe u het bruto asgewicht (GAWR) van uw voertuig kunt controleren

13

De meeste autokopers beschouwen het kopen van een auto als een spreadsheetoefening. Ze zijn geobsedeerd door MPG-cijfers. Ze willen het 0-60 keer weten. Ze meten kubieke meter laadruimte. Ze vergelijken pk- en koppelcurven. Ze onderhandelen over de uiteindelijke prijs. Dit zijn de cijfers die ertoe doen als u op een parkeerplaats van een dealer staat.

Maar er zijn statistieken die niet de aandacht krijgen die ze verdienen. Een van de belangrijkste, maar vaak genegeerde cijfers is het bruto asgewicht, oftewel GAWR.

Dit zijn niet alleen maar triviale zaken. Het is een harde limiet die door de fabrikant is gesteld voor de veiligheid. Als u dit negeert, riskeert u structureel falen of verlies van controle. Als u begrijpt wat GAWR eigenlijk betekent – ​​en hoe u dit kunt vinden – onderscheidt u de gewone bestuurders van degenen die hun machines daadwerkelijk kennen.

Wat GAWR eigenlijk betekent

GAWR is het maximale gewicht dat je volgens de fabrikant op een enkele as kunt plaatsen. Niet het hele voertuig. Niet het laadvermogen. Slechts één as. Voor- en achteras hebben elk hun eigen specifieke GAWR.

Zie het als een gewichtslimiet voor dat specifieke onderdeel. De autofabrikant ontwerpt de as, de lagers, de ophanging en de banden om een ​​specifieke lading aan te kunnen. Als u dat aantal overschrijdt, opereert u buiten het veiligheidsbereik.

De definitie van GAWR klinkt eenvoudig, maar de componenten die tot dat gewicht leiden, worden vaak over het hoofd gezien. Het omvat:

  • Het eigen leeggewicht van het voertuig
  • Passagiers
  • Lading in de kofferbak of bed
    *Tonggewicht van de aanhanger (als u sleept)

Al die massa wordt over de assen verdeeld. Als je één kant of de achterkant overbelast, wordt de fysica snel lelijk.

GAWR versus GAW: verwar ze niet

U moet ophouden met het verwarren van twee termen die identiek klinken, maar totaal verschillende dingen betekenen.

GAWR is de limiet. Het is een statisch getal. Het verandert nooit. Het wordt op een etiket gedrukt.

GAW (bruto asgewicht) is het werkelijke gewicht dat momenteel op de as staat. Dit aantal is voortdurend in beweging. Het verandert elke keer dat u een passagier ophaalt. Het verandert wanneer u de benzinetank vult. Het verandert wanneer je rotsblokken in de laadbak van een pick-up laadt.

Laten we eens naar een pick-up kijken. Stel je voor dat je vier rotsblokken vervoert. Elk weegt 100 pond. Totale belasting: 400 pond.

Als die rotsblokken in de vrachtwagen liggen, neemt de GAW van de achteras met 400 pond toe.

Wanneer u ze uitlaadt, neemt de GAW met 400 pond af.

De GAWR? Het blijft precies hetzelfde. Het gaat niet om uw lading. Het is een vast plafond. Het is jouw taak ervoor te zorgen dat de GAW dat plafond nooit overschrijdt.

Waarom het overbelasten van een as gevaarlijk is

Fabrikanten stellen deze limieten niet voor de lol op dashboards. Het gaat over natuurkunde en veiligheid.

Het overbeladen van een voertuig is altijd gevaarlijk. Zware lasten zijn moeilijk onder controle te houden. Maar als dat gewicht ongelijk verdeeld is, of geconcentreerd op één as, vermenigvuldigen de risico’s zich.

Bedenk wat er gebeurt als u de achteras van een auto of vrachtwagen overbelast.

  1. Het sturen wordt gevoelloos. U verliest reactievermogen. De voorbanden kunnen hun werk niet doen als de achterkant het voertuig naar beneden sleept.
  2. Het remmen heeft er last van. De voorremmen zorgen voor het leeuwendeel van de remkracht. Als de achterkant overbelast wordt, verschuift de balans. U kunt een klapband krijgen in de achterbanden, of de onderdelen van de achterwielophanging kunnen buigen of breken.
  3. Verlies van controle. Als de achtervering het begeeft of de banden kapot gaan bij snelheden op de snelweg, heb je niet alleen te maken met een lekke band. U heeft te maken met een mogelijke rollover of een spin-out.

Het is geen gok. Het is een mechanische zekerheid dat het overschrijden van deze grenzen tot rampen leidt.

Trailers en uw specifieke limieten

Trailers hebben hun eigen GAWR. Dit wordt bepaald door de fabrikant van de aanhangwagen, niet door het trekvoertuig. Dezelfde regels zijn van toepassing. Een goede, evenwichtige belading is van cruciaal belang. Als de achteras van uw aanhangwagen overbelast is, zal het trekvoertuig moeite hebben om hem recht te houden. U zult last krijgen van aanhangwagenslingering. Je zou kunnen scharen.

Dezelfde logica geldt voor recreatieve voertuigen en SUV’s. Elke as heeft een limiet. Respecteer het.

Waar u uw GAWR kunt vinden

U hoeft geen monteur te zijn om dit nummer te vinden. Het is meestal verborgen in het volle zicht.

Zoek het label aan de binnenkant van het deurframe aan de bestuurderszijde. Controleer met name het gebied waar de deur vergrendelt. Dat is waar de fabrikant de bandenspanningsinformatie en gewichtsclassificaties plaatst.

Als het label vervaagd is of ontbreekt, controleer dan online. De meeste fabrikanten publiceren hun voertuigspecificaties. Zoek naar uw specifieke merk, model en bouwjaar, samen met ‘GAWR’ of ‘bruto asgewicht’.

Er zijn ook uitgebreide grafieken beschikbaar voor specifieke merken. Als u bijvoorbeeld in een Acura of Audi rijdt, kunt u de GAWR voor en achter voor uw specifieke jaar en model opzoeken.

Acura GAWR-gegevens (2006-2009)

Als u een Acura rijdt, vindt u hier de bekende beoordelingen van de afgelopen jaren. Houd er rekening mee dat sommige oudere of specifieke uitrustingsmodellen mogelijk geen gepubliceerde gegevens in standaardlijsten hebben.

2006
* MDX: –
RL: –
* RSX: –
TL: –
* TSX: –

2007
* MDX: 2888 lbs (voor) / 3175 lbs (achter)
* RDX: 2546 lbs (voor) / 2381 lbs (achter)
* TSX: 2335 lbs (voor) / 2030 lbs (achter)

2008
* MDX: 2888 lbs (voor) / 3175 lbs (achter)
* RSX: 2546 lbs (voor) / 2381 lbs (achter)
* TSX: 2335 lbs (voor) / 2030 lbs (achter)

2009
* MDX: 2888 lbs (voor) / 3175 lbs (achter)
* RSX: 2546 lbs (voor) / 2381 lbs (achter)
* TSX: 2325 lbs (voor) / 2090 lbs (achter)

Meer specificaties nodig? Zoek Acura GVWR, GCWR, laadvermogen, leeggewicht, laadvermogen en trekvermogen.

Audi GAWR-gegevens (2006-2009)

Audi-eigenaren hebben vergelijkbare toegang tot deze gegevens. Hier vindt u de beoordelingen voor geselecteerde modellen.

2006
* A3: –
* A4: –
* A6: –
A8: –
S4: –
*TT: –

2007
* A3: –
* A4: –
* A6: –
A8: –
* Vraag 7: –
RS4: –
S4: –
S6: –
*S8: –

2008
* A3: –
* A4: –
* A5: –
* A6: –
A8: –
* Vraag 7: –
* R8: –
RS4: –
S4: –
S5: –
S6: –
S8: –
*TT: –

2009
* A3: –
* A4: –
* A5: –
A8: –
* Vraag 7: –
* R8: –
S4: –
S5: –
S8: –
*TT: –

Voor meer informatie, bekijk Audi GVWR, GCWR, laadvermogen, leeggewicht, laadvermogen en trekvermogen.

De volledige lijst met merken

Dit beperkt zich niet tot luxe-importen. U kunt GAWR-gegevens voor vrijwel elk merk vinden. Als uw merk hierboven niet wordt vermeld, controleer dan deze fabrikanten:

Acura
Audi
* BMW
* Buik
* Cadillac
Chevrolet
* Chrysler
* Ontwijken
* Ford
* GMC
* Honda
* HUMMER
Hyundai
Infiniti
* Isuzu
Jaguar
Jeep
Kia
* Landrover
Lexus
Lincoln
* Mazda
Mercedes-Benz
* Mercurius
MINI
Mitsubishi
Nissan
* Pontiac
Porsche
* Saab
* Saturnus
* Telg
* slim
* Subaru
* Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

Als je nog steeds niet weet hoeveel

De meeste mensen kijken naar het leeggewicht. Liefhebbers kijken naar aslimieten. De Gross Axle Weight Rating (GAWR) vertelt u precies hoeveel gewicht de voor- of achtervering aankan voordat het rubber de weg raakt en dingen beginnen te breken. Het is geen suggestie. Het is een harde lijn.

Het kennen van deze cijfers is belangrijk. Vooral als je een baanwagen belaadt met een volle brandstoftank, een rolkooi en een passagier. Of een aanhanger achter een vrachtwagen trekken. Eén defecte as is genoeg om van een rit een sleepdienst te maken.

BMW

De Beierse line-up uit deze tijd varieert van wendbare coupés tot zware luxe tanks. De cijfers vertellen een verhaal over de gewichtsverdeling.

2006
Voor de meeste sedans en de M-modellen ontbreken gegevens. Voor de X3, X5, Z4, Z4M en de grote V8-sedans (525 tot en met 760) zijn hier geen openbare GAWR-cijfers vermeld.

2007
De Z4 doorbreekt de stilte.
* Z4 : Voor 2767 lbs / Achter 3770 lbs.
* De M5, M6, Alpina B7 en SUV’s blijven ongedocumenteerd in deze specifieke dataset.

2008 & 2009
De 1-Serie (128, 135) sluit zich aan bij de partij, maar er worden geen asgewichten meegeleverd. De 3-serie, 5-serie, 6-serie, 7-serie, M3, M5, M6, X3, X5, X6 en Z4 missen ook specifieke GAWR-gegevens in deze momentopname.

Als je een BMW van vóór 2008 aanpast, ga er dan van uit dat de achteras de sterkste schakel is. De meeste RWD-sportwagens zijn ontworpen om meer gewicht op de aandrijfwielen te plaatsen voor tractie.

Buick

Buick hield het simpel. Alleen de zwaardere vervoerders kregen specifieke asclassificaties.

2006–2007
* Regenachtiger : Voor 2950 lbs / Achter 3200 lbs.
* Terraza (alleen 2006) : Voor 1148 lbs / Achter 960 lbs.
* De LaCrosse en Luzern worden vermeld, maar hebben geen GAWR-gegevens.

2008–2009
* Enclave : Voor 3197 lbs / Achter 3527 lbs.

De LaCrosse en Luzern hebben nog steeds geen nummers. Als je vracht in een LaCrosse laadt, vlieg je op de plek van je broek.

Cadillac

Het aanbod van Cadillac omvat de luxe sedans en de enorme Escalade-familie. De Escalade-cijfers zijn van cruciaal belang.

2006
* CTS : Voor 2232 lbs / Achter 2379 lbs.
* Escalade : Voor 3350 lbs / Achter 4000 lbs.
* Escalade ESV : Voor 3060 lbs / Achter 2809 lbs. (Let op de omwisseling. De uitgebreide versie verschuift het gewicht naar voren.)
* Escalade EXT : Voor 3800 lbs / Achter 4000 lbs.
* CTS-V, DTS, SRX, STS, STS-V, XLR, XLR-V hebben geen gegevens.

2007–2009
* CTS (2007) : Voor 2232 lbs / Achter 2379 lbs.
* Bij alle andere modellen (DTS, Escalade-varianten, SRX, STS, XLR) zijn voor deze jaren geen GAWR-gegevens vermeld.

Chevrolet

Het assortiment van Chevy is enorm. Vrachtwagens dragen de lading. Auto’s zijn meestal zonder papieren.

2006
* Avalanche 1500 : Voor 3400 lbs / Achter 4000 lbs.
* Avalanche 2500 : Voor 4380 lbs / Achter 5500 lbs.
* Colorado : Voor 2533 lbs / Achter 2896 lbs.
* Equinox : Voor 2535 lbs / Achter 2535 lbs. (Evenwichtig in balans.)
* Silverado 1500 : Voor 3650 lbs / Achter 4000 lbs.
* Silverado 1500 Hybrid : Voor 3925 lbs / Achter 3750 lbs.
* Silverado 1500 SS : Voor 3600 lbs / Achter 3600 lbs.
* Silverado 1500 HD : Voor 4410 lbs / Achter 6000 lbs.
* Silverado 2500 HD : Voor 4410 lbs / Achter 6084 lbs.
* Silverado 3500 HD : Voor 4670 lbs / Achter 8550 lbs. (Die achteras is een monster.)
* Suburban 1500 : Voor 3200 lbs / Achter 4000 lbs.
* Suburban 2500 : Voor 3800 lbs / Achter 5500 lbs.
* Tahoe : Voor 3200 lbs / Achter 3750 lbs.
* TrailBlazer : Voor 2950 lbs / Achter 3200 lbs.
* TrailBlazer EXT : Voor 3100 lbs / Achter 3400 lbs.
* Uplander : Voor 2866 lbs / Achter 2756 lbs.

2007
* Avalanche 1500 : Voor 3400 lbs / Achter 4100 lbs.
* Colorado : Voor 2533 lbs / Achter 2896 lbs.
* Equinox : Voor 2535 lbs / Achter 2535 lbs.
* Silverado 1500 : Voor 3650 lbs / Achter 3950 lbs.
* Silverado 1500 Classic : Voor 3650 lbs / Achter 4000 lbs.
* Silverado 1500 Hybrid Classic : Voor 3925 lbs / Achter 3750 lbs.
* Silverado 1500 SS Classic : Voor 3600 lbs / Achter 3600 lbs.
* Silverado 1500 HD Classic : Voor 4410 lbs / Achter 6000 lbs.
* Silverado 2500 HD : Voor 4200 lbs / Achter 6084 lbs.
* Silverado 2500 HD Classic : Voor 4410 lbs / Achter 6084 lbs.
* Silverado 3500 : Voor 4200 lbs / Achter 6390 lbs.
* Silverado 3500 Classic : Voor 4670 lbs / Achter 8530 lbs.
* Suburban 1500 : Voor 3300 lbs / Achter 4200 lbs.
* Suburban 2500 : Voor 3800 lbs / Achter 5500 lbs.
* Tahoe : Voor 3200 lbs / Achter 4100 lbs.
* TrailBlazer : Voor 2950 lbs / Achter 3200 lbs.
* Uplander : Voor 2866 lbs / Achter 2756 lbs.

2008
* Avalanche 1500 : Voor 3400 lbs / Achter 4100 lbs.
* Colorado : Voor 2533 lbs / Achter 2896 lbs.
* Equinox : Voor 2535 lbs / Achter 2535 lbs.
* Silverado 1500 : Voor 3650 lbs / Achter 3950 lbs.
* Silverado 2500 HD : Voor 4200 lbs / Achter 6084 lbs.
* Silverado 3500 HD : Voor 4200 lbs / Achter 6390 lbs.
* Suburban 1500 : Voor 3300 lbs / Achter 4200 lbs.
* Suburban 2500 : Voor 3800 lbs / Achter 5500 lbs.
* Tahoe : Voor 3200 lbs / Achter 4100 lbs.
* Tahoe Hybrid : Voor 3200 lbs / Achter 4100 lbs.
* TrailBlazer : Voor 2950 lbs / Achter 3200 lbs

Ford aslastlimieten

Het Ford-assortiment voor 2006 vertelt u precies waar het rubber de weg raakt. Kijk eens naar de bestelwagens uit de E-serie. De E 150 kan 3240 pond vooraan en 3800 pond achteraan bevatten. Stap over op de E 250 en je krijgt 3550/5520. De zware E 350 Super Duty? Dat is 3700 voor, 6195 achter.

Als u een ontsnapping binnenhaalt, zorg er dan voor dat de kofferbak niet te vol is. De vooras draagt ​​2240 lbs. Achter slechts 2115 kg. De hybride versie is nog zwaarder en duwt 2380/2175. Explorers zijn solide en zitten op 3240/3600.

Pickups vertellen een ander verhaal. De F 150 kan 3450 voor en 3800 achter aan. F 250 springt naar 3800/6100. De F350? 3800 voor, 7000 achter. Die achteras is gebouwd voor werk.

Andere Fords zoals de Crown Victoria, Five Hundred, Focus, Freestar, Freestyle, Fusion, GT, Mustang, Ranger en Taurus hebben geen GAWR-gegevens voor 2006.

2007 brengt kleine verschuivingen met zich mee. Explorer daalt lichtjes naar 2860/3340. De Explorer Sport Trac staat op 3080/3320. De F-serie blijft stabiel. F 150 bij 3450/3800. F 250 bij 3800/6100. F350 bij 3800/7000.

De Edge, Expedition en Expedition EL verschijnen, maar missen in deze dataset specifieke asgewichtswaarden. Mustang, Ranger, Focus, Fusion en Five Hundred laten nog steeds niets zien.

In 2008 wordt de E-serie zwaarder. E 150 verhuist naar 3700/5120. E 250 tot 3700/5520. E 350 Super Duty tot 3800/6084. De achteras van de F 350 is zelfs lichtjes gedaald tot 2.000 kg vergeleken met de 7000 van vorig jaar. Een nieuwkomer, de F 450, verschijnt met enorme aantallen: 5600 voor, 9500 achter. Dat is een serieuze sleepinstallatie.

De Taurus X sluit zich aan bij de groep, maar heeft geen GAWR vermeld.

2009 zet de trend voort. De E-serie blijft op zijn plek. E 150,- bij 3700/5120. E 250 bij 3700/5520. E 350 Super Duty springt naar 4200 voor, 6084 achter.

De F 150 krijgt een boost naar 3800/6100. De F 450-gegevens lijken hier niet in overeenstemming te zijn met de zware specificaties van vorig jaar, waarbij in plaats daarvan 3800/6262 wordt vermeld. De Flex komt op de markt zonder dat er asgegevens zijn verstrekt.

GMC-laadvermogen per model

De vrachtwagens van GMC uit 2006 zijn duidelijk over hun grenzen. De Sierra 1500 heeft 3150 voor en 3686 achter. De 2500? 4410 voor, 6084 achter. De 3500 is dubbel stevig: 4800 voor, 6500 achter.

SUV’s? De Yukon heeft 3200/3750. De langere Yukon XL voegt iets toe aan de achterkant en bereikt 4000. De Canyon pick-up is kleiner, 2533 voor, 2896 achter. Envoy-modellen zitten op 2950/3200 voor de standaard en 3100/3400 voor de XL.

Savana-bestelwagens worden vermeld, maar missen GAWR-cijfers.

2007 introduceert de Acadia met 3197 voorkant, 3527 achterkant. De Sierra 1500 klimt lichtjes naar 3200/3750. De Sierra 2500 zakt naar 4200 voor (van 4410), achter blijft op 6084. De Sierra 3500 verandert naar 4200 voor, 6390 achter.

Yukon-nummers veranderen ook. 3200 voor, 4100 achter. XL gaat naar 3300/4200. Canyon blijft stabiel.

2008 is vrijwel identiek aan 2007. Geen veranderingen in de GAWR-cijfers voor Sierra, Yukon, Acadia of Canyon. De Yukon Hybrid verschijnt met dezelfde 3200/4100-rating als de gasversie.

In 2009 stijgt de Canyon-vooras naar 2633 lbs. Al het andere houdt stand. Sierra 1500 bij 3200/3750. Sierra 2500 bij 4200/6084. Sierra 3500 bij 4200/6390. Yukon XL daalt lichtjes naar 3200 front. Yukon Hybrid blijft op 3200/4100. De Sierra Hybrid heeft geen gegevens.

Honda asspecificaties

Honda vermeldt voor de meeste sedans geen GAWR. Accord, Civic, CR-V, Element, Fit, Insight, Pilot en S2000 laten streepjes zien in 2006.

De Odyssee valt op. De classificatie voor 2006 is 2833 voor, 3197 achter. De Ridgeline? 309 voorkant? Dat lijkt op een typfout in de bron, waarschijnlijk 3090, maar blijf bij de tekst: 309/3252.

2007 verduidelijkt de Civic. 2310 voor, 2290 achter. Het Element springt naar 2300/2205. De Pilot krijgt specifieke nummers: 2865 voor, 3155 achter. De Ridgeline verschuift naar 3105/3252.

2008 blijft stabiel. Civic op 2310/2290. Element op 2300/2205. Piloot bij 2865/3155. Ridgeline op 3105/3252. Odyssee onveranderd.

2009 schrapt de Civic-gegevens volledig. De Pilot gaat iets omhoog naar 2921 voor, 3196 achter. Odyssee blijft 2833/3197.

Hummer-gewichtsclassificaties

Hummer heeft zich in geen enkel jaar druk gemaakt over GAWR voor de H3 of H3T. Gewoon streepjes.

De H2 is over de hele linie consistent. 2006, 2007, 2008, 2009. Alle jaren tonen 4000 vooras, 5000 achteras. Eenvoudig. Zwaar. Boxier dan een baksteen.

Hyundai-belastingslimieten

Hyundai is schaars op het gebied van data. 2006 heeft niets voor Accent, Azera, Elantra, Santa Fe, Sonata, Tiburon of Tucson.

2007 brengt de Entourage op 2998/3064. De Santa Fe wordt vermeld: 2976 voor, 3197 achter.

2008 weerspiegelt 2007. Entourage en Santa Fe hebben die cijfers.

2009 laat de gegevens van Santa Fe en Entourage vallen. De Genesis en Sonata verschijnen zonder GAWR-figuren.

Infiniti GAWR-gegevens

Infiniti biedt nul GAWR-nummers. Elk model van de FX35, FX45, G35, M35, M45, Q45, QX56 in 2006-2007 tot de EX35, G37, FX50 in 2008-2009 is blanco. Er zijn geen asgewichtslimieten opgegeven in deze dataset.

Isuzu-capaciteit

Isuzu biedt specifieke beoordelingen voor zijn vrachtwagens en SUV’s.

De Ascender zat in 2006, 2007 en 2008 op 2950 voor en 3200 achter.

De compacte pickups krijgen specifieke nummers. 2

Jeep-asbelastingslimieten per model

Jeeps line-up voor 2006 deed de haren al barsten over de capaciteiten. De Commander en Grand Cherokee bleven buiten de data en lieten de Liberty en Wrangler achter om het gewicht te dragen. De vooras van de Liberty kon 2750 lbs aan, terwijl de achterkant 3150 lbs droeg. Wrangler-bezitters hadden iets minder ruimte voorin met 2200 lbs, maar de achterkant sprong naar 2650 lbs. In 2007 sloten de Patriot en Compass zich aan bij de partij, maar nogmaals, hun specifieke GAWR-nummers bleven verborgen. De Liberty hield stand. De Wrangler werd sterker. Vooras verplaatst naar 2650 lbs. Achterkant klom naar 3400. De Unlimited-versie weerspiegelde exacte specificaties. In 2008 en 2009 bleven diezelfde Wrangler-nummers behouden. Liberty-specificaties verdwenen na ’07 uit het record. Commandant, Kompas, Grand Cherokee, Patriot: allemaal lege velden. Als u op zoek bent naar Jeep GAWR-gegevens voor die modellen, kunt u deze eenvoudigweg niet vinden.

Kia’s zware transportmachines

De vroege jaren 2000 van Kia waren gericht op volume. De Amanti-, Optima-, Rio- en Spectra-lijnen boden geen GAWR-cijfers. Je moest naar de grotere voertuigen kijken. De Sedona uit 2006 verdeelde 2998 lbs vooraan en 3064 lbs achteraan. De Sorento was symmetrisch, 3307 lbs per as. De Sportage was nog lichter: 2579 lbs voor, 2425 lbs achter. In 2007 kwam de Rio op de markt met specifieke cijfers: 1918 lbs voor, 1874 lbs achter. De 5-deursversie paste er goed bij. De Rondo bleef stil. De Sedona en Sorento herhaalden hun statistieken van 2006. Sportage bleef hetzelfde. In 2008 vielen de Sedona, Sorento en Rondo opnieuw uit de data. Rio behield de splitsing van 1918/1874. Sportage gehouden op 2579/2425. In 2009 bleven alleen de Spectra en zijn vijfdeursvariant op de lijst staan, zonder dat er nummers werden verstrekt. De Borrego verscheen maar bood geen GAWR-gegevens. Als je Kia GAWR nodig hebt voor sedans uit dit tijdperk, heb je misschien pech.

De stijve assen van Land Rover

Land Rover heeft in 2006 of 2007 niet de moeite genomen om specificaties voor de LR3, Range Rover of Range Rover Sport op te sommen. De datakloof zette zich voort tot in 2008, toen de nieuwe LR2 zich bij de line-up voegde, maar nog steeds geen cijfers liet zien. Pas in 2009 onthulde de LR2 eindelijk zijn grenzen: 2885 lbs op de vooras, 2995 lbs op de achterkant. De rest van de opstelling bleef ondoorzichtig. LR3, Range Rover, Range Rover Sport – allemaal blanco. Bij Land Rover GAWR staar je vooral naar lege ruimte, tenzij je een LR2 uit 2009 hebt. Zelfs dan is de achteras de enige die met een gewicht van bijna 3000 lbs veel ruimte biedt.

Lexus-precisietechniek

Het aanbod van Lexus in 2006 was enorm. ES 330, GS 300, GS 430, GX 470, IS 250, IS 350, LS 430, LX 470, RX 330, RX 400h, SC 430. Geen enkel GAWR-cijfer verstrekt. 2007 verruilde de ES 330 voor de ES 350. De GS 350 en GS 450h werden toegevoegd. Heeft de LS 430 laten vallen voor de LS 460. Behield de GX 470, IS-modellen, LX 470, RX 350, RX 400h en SC 430. Nog steeds geen nummers. In 2008 werd de GS 460 geïntroduceerd. De IS-F werd toegevoegd. De LX geüpgraded naar de 570. De LS bijgewerkt naar de 600h hybride. Nog steeds geen asgewichten. 2009 hield hetzelfde patroon aan. ES 350, GX 470, IS-F, IS 350, IS 250, LX 570, RX 350, SC 430. Allemaal nulgegevens. Lexus gaf prioriteit aan rijcomfort en structurele integriteit boven gepubliceerde belastingslimieten. Als je Lexus GAWR wilt voor deze luxe sedans en SUV’s, heeft deze bron het niet.

Lincoln’s op vrachtwagens gebaseerde robuustheid

De gegevens van Lincoln uit 2006 hadden alleen betrekking op de Mark LT en Navigator. De Mark LT kostte 3450 pond vooraan, 3850 achterin. De Navigator was steviger: 3300 lbs voor, 4128 lbs achter. De LS, Town Car en Zephyr zwegen. In 2007 werden de MKX en MKZ geïntroduceerd. Ik hield de Mark LT op 3450/3850. De Navigator enigszins geüpgraded naar 3350 voor, 4300 achter. Town Car bleef leeg. 2008 herhaalde de MKX-, MKZ-, Mark LT- en Navigator-specificaties. Stadsauto nog steeds niets. 2009 voegde de MKS toe. Ik hield de MKX en MKZ. Ik heb de Navigator op 3450/3850 gehouden. Town Car bleef geheim. Voor Lincoln GAWR zijn uw opties beperkt tot de op vrachtwagens gebaseerde platforms. De sedans en luxe cruisers delen hun aantallen niet.

Mazda’s robuuste vrachtwagens en sportieve sedans

Mazda’s line-up voor 2006 omvatte vrachtwagens uit de B-serie. B2300: 2400 voor, 2750 achter. B3000: 2625 voor, 2750 achter. B4000: 2850 voor, 2750 achter. De Mazda5 had een gewicht van 2218 kg voor en 2355 kg achter. De Mazda6 was achteruit zwaar aan de voorkant? Nee, alleen zwaardere voorkant: 2372 lbs voorkant, 2119 lbs achterkant. De MazdaSpeed6 is aangedraaid tot 2449 voor, 2103 achter. De MX-5, RX-8, MPV en Tribute waren blanco. In 2007 werden de CX-7 en CX-9 aan de lijst toegevoegd, maar ze hadden geen nummers. Behield de B-vrachtwagens. Ik heb de Mazda5 gehouden. Ik heb de Mazda6 uit de lijst geschrapt. De MazdaSpeed3 toegevoegd: 2216 voor, 2064 achter. Ik heb de MX-5 op 2449/2103 gehouden. RX-8 nog steeds leeg. 2008 behield de B2300 en B4000. Ik heb de B3000 laten vallen. CX-7 en CX-9 nog steeds geen gegevens. Mazda6 keerde terug met 2216 voor, 2064 achter. Mazda5 en Tribute vielen af. 2009 behield de B2300 en B4000. CX-7 en CX-9 nog leeg. Mazda3 en Mazda5 vielen uit. Mazda6 verschoof iets naar 2886 voor, 2062 achter. MazdaSpeed3, RX-8 en Tribute bleven niet op de beurs vermeld. De GAWR-gegevens van Mazda zijn sterk gericht op hun vrachtwagenplatforms en specifieke sportmodellen.

De lege velden van Mercedes-Benz

De lijst van Mercedes voor 2006 was lang. C-Klasse, CL-Klasse, CLK-Klasse, CLS-Klasse, E-Klasse, ML350, ML500, R-Klasse, S-Klasse, SL-Klasse, SLK-Klasse, SLR McLaren. Nul GAWR-cijfers. 2007 voegde de G500, GL320, GL450 toe. Behield de ML-varianten. De ML63 AMG toegevoegd. Nog steeds geen cijfers. 2008 voegde de G55, GL550, ML550 toe. De rest bewaard. Nog steeds blanco. In 2009 werd de CLS 550 toegevoegd. De GL- en ML-varianten bleven behouden. Nog steeds geen gegevens. Voor Mercedes-Benz GAWR levert deze dataset niets op. De luxe sedans en SUV’s uit deze tijd staan ​​volledig niet vermeld wat betreft asgewichtlimieten.

De laatste jaren van Mercurius

De gegevens van Mercury uit 2006 hadden alleen betrekking op de Mountaineer. 2860 kg voor, 3340 kg achter. De Grand Marquis, Mariner, Milan, Montego en Monterey waren allemaal blanco. In 2007 werd de Mountaineer op de lijst gehouden, maar zonder cijfers. Grootmarkies, Mariner, Milan, Montego, Monterey zijn nog blanco. 2008 voegde de Sable toe. Ik hield de bergbeklimmer zonder gegevens. Grootmarkies, Mariner, Milaan nog steeds blanco. 2009 hield hetzelfde patroon aan. Sable, bergbeklimmer, grootmarkies,

Gewichtslimieten voor Mitsubishi en Nissan

De Mitsubishi Raider zag er niet alleen stoer uit. Het hield het vol. Van 2006 tot en met 2009 vervoerde die pick-up 3100 pond op de vooras en 3600 pond op de achteras. Dat is een specifieke GAWR -opstelling voor een voertuig dat niet bedoeld was voor lichte werkzaamheden. Andere Mitsubishi’s uit deze tijd? De Eclipse, Endeavour, Galant, Lancer, Outlander. De gegevens zijn gewoon niet aanwezig in de standaardrecords. Je zult die cijfers niet gemakkelijk vinden.

Nissan had een soortgelijk patroon. De Titan pick-up was de anomalie. In 2007 en 2008 duwde het 3300 pond vooruit en 3800 pond achteruit. In 2009 verschoven de Titan-specificaties enigszins in de documentatie, maar de Frontier bleef tussen 2007 en 2009 consistent op 3296 pond voor en 3197 pond achter. De 350Z? Máxima? Altima? Stil. Geen GAWR-cijfers vermeld. De GT-R kwam in 2009 in de chat, eveneens leeg.

Pontiac- en Porsche-specificaties

Pontiac sloot zijn deuren, maar dat kon de Torrent niets schelen. Van 2006 tot 2009 bleef deze middelgrote SUV op beide assen op 2535 pond steken. Een evenwichtige belasting. De Grand Prix had in 2007 een vreemde vermelding met 62/38, waarschijnlijk een typefout of een specifieke trimafwijking. De G5, G6, G8, Zonnewende, Vibe. Geen van hen heeft de cijfers. Het is een gat in het record.

Porsche is anders. Meestal publiceren ze deze cijfers niet voor liefhebbers. De Cayenne uit 2006? Leeg. De modellen uit 2008 en 2009: 911, Boxster, Cayenne, Cayman. Allemaal leeg. Je moet in de deurpoststickers graven om de waarheid voor deze Duitse machines te vinden. De datasets zijn hier onvolledig.

Saab- en Saturn-belastingsclassificaties

De 9-7X van Saab was een vermomde Chevy TrailBlazer. Toen was het logisch. Van 2008 tot 2009 vervoerde deze SUV 2950 pond vooraan en 3400 pond achterin. De 9-3 en 9-5? Geen gegevens. De 9-2X uit 2006? Niets. Het is een gefragmenteerd record.

Saturnus had een korte periode van helderheid. De Outlook, met de nieuwe naam Buick Enclave, had een gewicht van 3197 pond vooraan en 3527 pond achteraan. Deze statistiek bleef stabiel van 2007 tot en met 2009. De Aura? De VUE? De hemel? De Astra? Stil. Saturnus verdween voordat hij de rest van het raster kon vullen.

Scion, smart, Subaru en Suzuki

Scion hield het simpel. De tC, xA, xB, xD. Geen GAWR-gegevens. Gewoon lege rijen. De smart fortwo was in 2008 ook leeg. Microcars hebben geen zware assen nodig, maar de omissie is nog steeds merkbaar.

Subaru is consistent over de hele linie. Forester, Impreza, Legacy, Outback, Tribeca. Alle jaren van 2006 tot en met 2009 tonen lege GAWR-velden. Zelfs de WRX STI. Het is vreemd voor een merk dat gebouwd is op robuustheid. Suzuki beschikte echter over enkele gegevens. De Aerio had 1918/1940 aan boord. De Forenza was lichter in 1918/1764. De XL7 was steviger, beginnend bij 2205/2866 in 2006 en oplopend tot 2590/2921 in 2007, waar hij in 2008 bleef. De SX4 stond in 2007 op 2050/1786.

Toyota’s diverse gewichtsverdeling

Toyota is het meest gevarieerd. De Landcruiser is altijd een zware transporter geweest. In 2006 en 2007 kon hij 3595 pond vooraan en 4220 pond achteraan rijden. De RAV4 stond in 2006 genoteerd op 2535/2435. In 2007 steeg dat aantal enorm naar 4430/4730. Het is een enorme discrepantie. In 2008 en 2009 keerde de RAV4 terug naar 2535/2435. Je moet je afvragen wat de oorzaak was van die piek in 2007. Was het een typefout? Een andere teststandaard? De Toendra noteerde in 2007 3900/3800, maar werd stil in 2008 en 2009. De Camry, Corolla, Prius, Venza. Allemaal leeg.

De Toyota Tacoma? Leeg. De 4Runner? Leeg. Het is moeilijk om een ​​dataset te vertrouwen die je enorme cijfers geeft voor een RAV4 en niets voor een Tacoma. De variantie is te hoog. Als u een Land Cruiser inlaadt, heeft u een referentiepunt. Als je een Camry laadt, raad je het.

Duits staal: Volkswagen-belastingslimieten

Het Duitse ingenieursethos is niet alleen van toepassing op de manier waarop een auto rijdt. Het dicteert precies hoeveel gewicht het kan verdragen voordat het chassis begint te klagen. Voor Volkswagen-enthousiastelingen die de Volkswagen GAWR halverwege de jaren 2000 volgen, zijn de gegevens schaars maar veelzeggend. In 2006 varieerde het aanbod van de compacte Golf tot de luxueuze Phaeton. Toch vinden we nergens in de specificatiebladen voor dat jaar een vermeld bruto asgewicht voor welk model dan ook. Niet de Jetta. Niet de Kever Cabriolet. Zelfs de Touareg niet.

Waarom de stilte? Waarschijnlijk omdat bij veel van deze personenauto’s de fabrieksbanden en ophanging zodanig waren beoordeeld dat de aslimieten zelden het knelpunt vormden; het bruto voertuiggewicht (GVWR) was de echte beperking. Maar in 2008 veranderen de zaken enigszins met de introductie van de R32 en de Touareg 2. Toch blijven de gegevens frustrerend onvolledig. De meeste vermeldingen zijn blanco. Dit is geen vergissing in het dossier. Het is een weerspiegeling van een markt waar asspecifieke limieten vaak werden opgenomen in de berekeningen van het totale leeggewicht en het laadvermogen.

Als je naar een Routan of Tiguan uit 2009 kijkt, staar je nog steeds naar een blanco lei voor de beoordelingen voor en achter. Dit dwingt eigenaren om in plaats daarvan naar het totale laadvermogen te kijken. Je kunt de achteras niet zomaar belasten totdat deze helemaal uit is. U moet het totale leeggewicht plus het laadvermogen respecteren. De cijfers voor GVWR, GCWR en trekvermogen worden de enige harde cijfers die voor deze jaren beschikbaar zijn. Zonder specifieke Volkswagen GAWR -cijfers vlieg je blind op de asverdeling.

“Bij gebrek aan specifieke asclassificaties is het totale laadvermogen uw enige harde limiet. Als u deze overschrijdt, riskeert u niet alleen een lekke band, maar ook structurele vermoeidheid.”

Volvo’s transparante techniek

Volvo koos voor een andere aanpak. Hun gegevens zijn schoner. Beter toegankelijk. En eerlijk gezegd nuttiger voor iedereen die de ladingsverdeling in zijn dagelijkse chauffeur probeert te begrijpen. Neem de XC90 uit 2006. De vooras kan 2.230 pond verwerken. De achterkant kost 3.150 pond. Die asymmetrie vertelt je alles wat je moet weten over de dynamiek van het voertuig. Het is een naar achteren gericht platform. Zware achteras. Waarschijnlijk vanwege de dieselmotoren of de robuuste vierwielaandrijving die gebruikelijk is in Scandinavische SUV’s.

De V70 uit 2008 biedt een schril contrast. Voor: 2.690 pond. Achter: 2.513 pond. Een front-biased sedan. Dit is logisch voor een auto waarbij de motor voorin zit en de kofferbak relatief licht is. Maar kijk eens naar de XC70 uit hetzelfde jaar. Voor 2.800 pond. Achter 2.646 pond. De crossover-SUV duwt meer gewicht naar voren, waarschijnlijk vanwege de AWD-hardware en het zwaardere subframe aan de voorkant.

Deze specificiteit is van belang. Als u de Volvo GAWR kent, weet u precies waar uw laadgrenzen liggen. Voor de S80 uit 2006 heeft de achteras een vermogen van 2.290 lbs. De voorkant? Niet gespecificeerd. Maar in 2008 zijn de gegevens van de V70 en XC90 consistent over 2008 en 2009. De cijfers veranderen niet veel van jaar tot jaar. Dat is stabiliteit. Dat is voorspelbaarheid.

Model Jaar GAWR vooraan (lbs) GAWR achter (lbs)
XC90 2006-2009 2.820 3.150
V70 2008-2009 2.690 2.513
XC70 2008-2009 2.800 2.646
S80 2006 2.290

Waarom specifieke aswaarden minder belangrijk zijn dan u denkt

Je vraagt je misschien af waarom we deze cijfers niet overal zien. De waarheid is, voor de meeste passagiers