Je kent de oefening. U bent op zoek naar een voertuig en het gesprek gaat onmiddellijk over MPG, 0-60 keer, vrachtvolume en pk’s. Dit zijn de cijfers waar dealers graag over schreeuwen. Het zijn de glimmende knoppen op het specificatieblad. Maar er is een rustig nummer dat op eigen risico wordt genegeerd. Het is het bruto asgewicht.
De meeste kopers zoeken er nooit naar. Dat zouden ze moeten doen.
Uw auto is niet zomaar een doos met een motor. Het is een krachtenevenwicht. Elk voertuig, of het nu een dagelijkse sedan, een zware vrachtwagen of een camper is, heeft grenzen. Het bruto asgewicht is het maximale gewicht dat volgens de fabrikant veilig is voor een specifieke as. Voor- en achterassen hebben hun eigen individuele limieten. Het overschrijden ervan betekent niet alleen dat de garantie vervalt. Het is een recept om de controle te verliezen.
De GAWR is een harde limiet die door de autofabrikant is vastgesteld. Het verandert niet op basis van wat u in de auto stopt. Het werkelijke gewicht wel.
Het verschil tussen GAWR en GAW
Verwarring hier doodt banden. En soms mensen.
U moet onderscheid maken tussen twee soortgelijk klinkende acroniemen. GAWR staat voor Gross Axle Weight Rating. Dit is het plafond. Het staat vast. Het wordt in het staal gestempeld of op een sticker gedrukt. Het zal niet bewegen.
GAW staat voor Bruto Asgewicht. Dit is de realiteit. Dit is het werkelijke gewicht dat momenteel op de as zit. Dit nummer verandert elke keer dat u in de auto stapt, tankt of boodschappen laadt.
Denk aan een pick-up. Je laadt vier rotsblokken van 100 pond in het bed. De GAW van de achteras springt met 400 pond omhoog. Je haalt ze eruit. De GAW daalt met 400 pond. De GAWR blijft precies waar hij was toen de truck van de band rolde.
Als uw werkelijke GAW de GAWR overschrijdt, bevindt u zich in de gevarenzone.
Waarom het overbelasten van een as gevaarlijk is
Fabrikanten stellen deze limieten vast voor de veiligheid. Periode.
Wanneer je een as overbelast, verander je de fysica van het voertuig. Het kan zijn dat je het niet meteen merkt. De besturing voelt gevoelloos aan. De remmen voelen sponzig aan. Dat komt omdat de voorremmen het meeste werk doen. Als de achteras overbelast wordt, verschuift de gewichtsverdeling gevaarlijk.
De ophangingsonderdelen kunnen buigen. Ze kunnen knappen. De banden kunnen onder de spanning kapot gaan. Als de lading ongelijkmatig is, vraagt u om een draaibeurt. Zware lasten zijn moeilijk onder controle te houden. Voeg een overbelasting toe aan de mix en je bestuurt een projectiel.
Voor aanhangwagens gelden dezelfde regels. Ze hebben hun eigen GAWR, bepaald door hun fabrikant. Het balanceren van de lading op een aanhangwagen is net zo belangrijk. Als u de traileras overbelast, riskeert u een knipmessituatie. Het is het risico nooit waard.
Waar u uw GAWR kunt vinden
Je hoeft niet te raden. De informatie is er.
Kijk naar de deurpost aan de bestuurderszijde. Er moet een etiket aanwezig zijn. Hier wordt het bruto asgewicht vermeld voor zowel de voor- als de achteras. Als u de sticker niet kunt vinden, raadpleeg dan de gebruikershandleiding.
Fabrikanten publiceren deze gegevens ook online. U kunt zoeken op uw specifieke merk en modeljaar om de specificaties te vinden.
In het onderstaande diagram kunt u de gegevens voor populaire merken vinden. Het is niet uitputtend, maar het is een begin.
GAWR-lijst
Afhankelijk van het merk en modeljaar van uw auto of vrachtwagen, kunt u mogelijk het bruto asgewicht (GAWR) van uw voertuig vinden in de volgende tabel.
Blader op merk
-Acura
-Audi
– BMW
– Buick
– Cadillac
-Chevrolet
– Chrysler
– Ontwijk
– Ford
– GMC
– Honda
– HUMMER
-Hyundai
-Infiniti
– Isuzu
-Jaguar
-Jeep
– Kia
– Landrover
-Lexus
-Lincoln
– Mazda
-Mercedes-Benz
– Mercurius
-MINI
– Mitsubishi
-Nissan
– Pontiac
-Porsche
– Saab
– Saturnus
– Telg
– slim
– Subaru
– Suzuki
-Toyota
-Volkswagen
-Volvo
Volg de links op de volgende pagina voor meer informatie over voertuiggewicht, slepen en andere gerelateerde onderwerpen.
Acura GAWR
Jaar
Model
GAWR (voor/achter)
2006
MDX
RL
RSX
TL
TSX
2007
MDX
2888/3175
RL
RDX
2546/2381
TL
TSX
2335/2030
2008
MDX
2888/3175
RL
RSX
2546/2381
TL
TSX
2335/2030
2009
MDX
2888/3175
RL
RSX
2546/2381
TSX
2325/2090
Meer Acura-specificaties:
-Acura GVWR
– Acura GCWR
– Acura vrachtdraagvermogen
– Acura rijklaar gewicht
– Acura-lading
– Acura-trekvermogen
Audi GAWR
Jaar
Model
GAWR (voor/achter)
2006
A3
A4
A6
A8
S4
TT
2007
A3
A4
A6
A8
Vraag 7
RS4
S4
S6
S8
2008
A3
A4
A5
A6
A8
Vraag 7
R8
RS4
S4
S5
S6
S8
TT
2009
A3
A4
A5
A8
Vraag 7
R8
S4
S5
S8
TT
Meer Audi-specificaties:
- Audi GVWR
- Audi GCWR
- Audi laadvermogen
- Audi leeggewicht
- Audi Payload
- Audi-trekvermogen
BMW aslastlimieten (2006-2009)
De gegevens voor BMW GAWR (Gross Axle Weight Rating) van 2006 tot 2009 zijn schaars. Voor de E46-, E60-, E63-, E70- en E85-chassisplatforms publiceerden fabrikanten zelden specifieke cijfers over de verdeling van de voor- en achteras in consumentenbrochures.
De enige uitzondering in dit venster is de BMW Z4 uit 2007, die een rating van 2767 lbs voor / 3770 lbs achter vermeldt.
Bij modellen als de M3, M5, M6, X5 en 7-serie vind je streepjes. Dit betekent dat de specifieke aslastverdeling niet gestandaardiseerd was in de publieke specificaties. Liefhebbers berekenen dit meestal aan de hand van rijklare gewichtspercentages (ongeveer 50/50 voor sedans met achterwielaandrijving, enigszins naar achteren gericht voor M-auto’s), maar beschouwen ze niet als harde GAWR-limieten.
** BMW-capaciteitsopmerkingen: **
– GVWR is het maximale totale gewicht.
– GCWR omvat slepen.
– Payload is GVWR minus leeggewicht.
Buick GAWR-analyse (2006-2009)
Buick bevond zich gedurende deze jaren in een overgangsfase, waarbij de Rainier en Rendezvous geleidelijk werden afgeschaft en de Enclave werd geïntroduceerd.
De Buick Terraza uit 2006 heeft een vreemd lage beoordeling: 1148 lbs voor / 960 lbs achter. Dit suggereert een aanzienlijk zwaar ontwerp aan de voorkant of een specifieke ophangingsconfiguratie die de belasting van de vooras beperkt.
De Rainier (SUV gebaseerd op het Chevrolet TrailBlazer-platform) blijft stabiel op 2950 lbs voor / 3200 lbs achter voor 2006 en 2007.
De 2008-2009 Enclave (eerste generatie) deelt de architectuur met de GMC Acadia. Hij heeft een rating van 3197 lbs voor/3527 lbs achter. Deze onbalans weerspiegelt de dwarsgeplaatste motorindeling die typerend is voor cross-overs, waarbij de motor aanzienlijke massa aan de vooras toevoegt.
Buick-capaciteitsopmerkingen:
– GVWR : maximaal voertuiggewicht.
– GCWR : Totaal gecombineerd gewicht van voertuig + aanhangwagen.
– Leeggewicht : leeg voertuiggewicht.
Cadillac GAWR-gegevens (2006-2009)
De line-up van Cadillac wordt hier gedomineerd door de Escalade en de CTS.
De CTS (Epsilon-platform) voor 2006 en 2007 heeft een nominaal vermogen van 2232 lbs voor / 2379 lbs achter. Hij is bijna in balans, typisch voor een luxe sedan met achterwielaandrijving.
De Escalade -varianten vertonen enorme variaties, afhankelijk van de carrosserievorm:
– Escalade (standaard) : vermeld als 3350 lbs voor / 4000 lbs achter in 2006.
– Escalade ESV (verlengd): 3060 lbs voor / 2809 lbs achter in 2006. De achterwaartse daling is vreemd voor een langere wielbasis, waarschijnlijk als gevolg van een andere afstelling van de ophanging of de verdeling van het laadvermogen in de basisgegevens.
– Escalade EXT (pick-up utility): 3800 lbs voor / 4000 lbs achter in 2006. Deze hoge beoordeling aan de voorkant verklaart het gewicht van de cabine.
Na 2006 toont de tabel streepjes voor alle Cadillac-modellen. De Escalade Hybrid debuteerde in 2009, maar in deze dataset zijn geen asgewichten opgenomen.
Cadillac-capaciteitsopmerkingen:
– GVWR : Maximaal brutogewicht.
– GCWR : maximaal gecombineerd gewicht.
– Payload : verschil tussen GVWR en leeggewicht.
Chevrolet GAWR: De zware hitters (2006-2009)
De gegevens van Chevrolet zijn de meest robuuste in dit tijdperk en omvatten alles van de Aveo tot de Silverado HD.
Vrachtwagens:
– Silverado 1500 : consistent gewaardeerd rond 3650 lbs voor / 3950-4000 lbs achter. De 2006 Silverado 1500 Hybrid duwt de voorkant naar 3925 lbs, waarschijnlijk als gevolg van de elektromotor in de aandrijflijn.
– Silverado 2500 HD : vooras 4200-4410 lbs. Achteras raakt 6084 lbs.
– Silverado 3500 HD : de capaciteit van de achteras explodeert tot 8550 lbs in 2006, en blijft in latere jaren rond 6390 lbs. Dit is van cruciaal belang voor configuraties met twee achterwielen (dubbel).
– Colorado : nominaal 2533 lbs voor / 2896 lbs achter. Opvallend is dat de Colorado uit 2009 een omgekeerde/risicovolle specificatie vertoont: 5000 lbs voor / 2633 lbs achter**. Dit lijkt op een datafout of op een specifieke heavy-duty variant, aangezien een middelgrote vrachtwagen zelden de dubbele capaciteit van de achteras aan de voorzijde meeneemt. Ga voorzichtig te werk met de Colorado-specificaties van 2009.
SUV’s en cross-overs:
– Tahoe / Suburban 1500 : Voorkant 3200-3300 lbs. Achter 4000-4200 lbs.
– Tahoe / Suburban 2500 : zwaarder gebruik. Voorkant 3800 lbs. Achter 5500 lbs.
– TrailBlazer : 2950 lbs voor / 3200 lbs achter voor 2006-2008. De 2009 TrailBlazer verlaagt de voorkant naar 2450 lbs, wat ongewoon laag lijkt voor zijn formaat.
– Traverse : geïntroduceerd in 2009 met een rating van 3197 lbs voor/3527 lbs achter, vergelijkbaar met de Buick Enclave.
Lichte auto’s:
– Avalanche 1500 : 3400 lbs voor / 4100 lbs achter.
– Avalanche 2500 : 4380 lbs voor / 5500 lbs achter.
– Equinox : 2535 lbs voor / 2535 lbs achter. Perfect in balans.
Chevrolet-capaciteitsopmerkingen:
– GVWR : Maximaal totaalgewicht van het voertuig.
– GCWR : voertuig + aanhangwagen.
– Leeggewicht : Leeggewicht.
– Payload : GVWR – Leeggewicht.
Chrysler GAWR (2006-2009)
De gegevens van Chrysler zijn beperkt. De enige modellen met expliciete GAWR-cijfers zijn de Aspen SUV’s.
- Aspen : nominaal 3100 lbs voor/3900 lbs achter voor 2007, 2008 en 2009. Deze achterwaartse afwijking is typerend voor SUV’s met achterwielaandrijving.
- Aspen Hybrid (2009) : de vooras springt naar 3600 lbs, waarschijnlijk als gevolg van de hybride systeemcomponenten.
Andere modellen zoals de 300C, PT Cruiser en Pacifica tonen streepjes, wat betekent dat er in deze dataset geen specifieke asgewichtwaarden zijn gepubliceerd.
Chrysler-capaciteitsopmerkingen:
– GVWR : Maximaal bruto voertuiggewicht.
– GCWR : maximaal gecombineerd gewicht.
– Payload : GVWR minus leeggewicht.
Dodge GAWR: bestelwagens, vrachtwagens en prestaties (2006-2009)
Dodge deelt veel van zijn hardware met Chrysler, maar voegt daar zware vrachtwagens en prestatiemodellen aan toe.
Ramwagens:
– Ram 1500 : 3700 lbs voor / 3900 lbs achter. Consistent in de periode 2006-2008.
– Ram 2500 : Voorkant 4410 lbs. Achter varieert van 4630 lbs (2006/2009) tot 6000 lbs (2007/2008).
– Ram 3500 : Voorkant 4110-4750 lbs. De achterkant is enorm: 9350 lbs in de beginjaren, gedaald tot 6200 lbs in 2009. Deze fluctuatie kan een weerspiegeling zijn van verschillende chassisconfiguraties (enkele versus dubbele achterwielen).
Sprinterbestelwagens:
– Sprinter 2500 : Voorkant 3857-3970 lbs. Achter 5356-5360 lbs.
– Sprinter 3500 : Voorkant 3857-4080 lbs. Achter 7053-7060 lbs.
– Sprinter Wagon 2500 : Voorkant 3870-3970 lbs. Achter 5360-7053 lbs. Let op de grote variatie in de capaciteit achterin voor de wagen, waarschijnlijk als gevolg van verschillende wielbasis- of uitrustingsopties.
Andere modellen:
– Durango : 3100 lbs voor / 3900 lbs achter (
Ford-aslimieten: zware transporteurs en de lege plekken
De line-up van Ford tussen 2006 en 2009 vertelt een verhaal over twee verschillende werelden. Er zijn de werkpaarden. Dan zijn er de persoonlijke voertuigen. De gegevens over het bruto asgewicht (GAWR) maken deze splitsing pijnlijk duidelijk.
Kijk naar de Super Duty-vrachtwagens. De achteras van de F-350 uit 2006 kan 7000 lbs aan. Dat is een serieuze ophangingsgeometrie. De F-450 uit 2008 springt aan de achterkant naar 9500 lbs. Dit is niet voor het trekken van aanhangwagens. Het is bedoeld voor het monteren van opbouwcarrosserieën of het vervoeren van industriële ladingen. De bestelwagens uit de E-serie volgen een vergelijkbare logica. Het vermogen van de E-350 Super Duty-vooras uit 2009 bedraagt 4200 lbs. Dat is een grote stap vooruit ten opzichte van de 3700 pond in de voorgaande jaren. Ford versterkte de frontstructuur.
Dan zijn er de auto’s. De Mustang. De focus. De fusie. In de tabel worden ze met streepjes weergegeven. Geen cijfers. Waarom? Omdat de fabrikant in deze jaren geen specifieke aswaarderingen voor deze voertuigen heeft gepubliceerd. Ze zagen waarschijnlijk geen marktvraag naar eigenaren die de individuele assen van een sportcoupé overbelasten. Of misschien is het chassis gewoon zo geïntegreerd dat afzonderlijke aslimieten niet de voornaamste beperking zijn. Hoe dan ook, als je de GAWR voor een Mustang uit 2007 wilt weten, staat deze niet in deze dataset.
“Als je een Super Duty laadt, controleer dan de sticker. De cijfers veranderen elk jaar.”
De Explorer laat interessante variantie zien. 2006 had beoordelingen voor / achter van 3240/3600. In 2007 waren deze aantallen gedaald tot 2860/3340. Een plotseling capaciteitsverlies voor dezelfde voertuignaam? Het suggereert een verandering in uitrustingsniveaus of standaarduitrusting. De Explorer Sport Trac bleef twee jaar stabiel op 3080/3320. Maar in 2009 verdween het van de tafel. Heeft Ford ermee gestopt? Ja. De Sport Trac werd na 2008 stopgezet. De gegevens weerspiegelen die realiteit.
De Escape en Escape Hybrid behielden over de hele linie identieke beoordelingen: 2240 voor, 2115 achter. Zelfs de hybrideversie verschoof de aslastlimieten niet significant, ondanks het extra accugewicht. Ford heeft het goed bedacht. Het laadvermogen absorbeerde het verschil.
GMC en Chevy Sister Lines
GMC en Chevrolet delen platforms. De gegevens weerspiegelen deze symmetrie. De Sierra 3500- en Yukon-lijnen domineren de high-end nummers.
Het vermogen van de Sierra 3500-achteras uit 2006 is 6500 lbs. Maar in 2007 daalt het tot 6390 pond. De modellen uit 2008 en 2009 blijven op dat lagere aantal. Waarom de daling? Mogelijk een herkalibratie van de sensorsystemen of een kleine verandering in de ophangingscomponenten. Het is consistent in zowel de Sierra als de Yukon. De Yukon XL uit 2009 heeft ook een achtercapaciteit van 4200 lbs.
De Canyon- en Sierra 1500-modellen zijn lichter. Het vermogen van de Canyon-vooras uit 2009 springt lichtjes van 2533 lbs naar 2633 lbs. Een kleine verandering. Maar in het vrachtvervoer zijn ponden van belang. De Sierra 1500 bleef van 2007 tot en met 2009 stabiel op 3200/3750. Betrouwbaarheid in cijfers.
De Acadia verscheen in 2007 op het toneel met een gewicht van 3197/3527 lbs. Het bleef daar tot en met 2009. Geen veranderingen. Geen verrassingen. Het is een kruising. De grenzen zijn gesteld op comfort en veiligheid, niet op zwaar transport.
De gezant was een trouwe man. 2950/3200 lbs van 2006 tot 2009. Toen verdween het. De Hummer H2 woog 4000/5000 lbs. Eenvoudig. Vetgedrukt. Groot. De H3 en H3T hadden geen vermelde beoordelingen. Opnieuw duidt het streepje op een gebrek aan gepubliceerde gegevens voor consumentenreferentie.
Honda’s conservatieve aanpak
Honda maakt doorgaans geen reclame voor aslimieten. Ze adverteren betrouwbaarheid. De gegevens laten zien waarom.
De Ridgeline uit 2006 is een anomalie in deze lijst. De beoordeling aan de voorkant is 309 lbs. Dat moet een typefout zijn in de brongegevens. Of het is 3090. Aangezien de achterkant 3252 is, is een voorkant van 309 fysiek onmogelijk voor een vrachtwagen. We gaan ervan uit dat het 3090 is. De rest van de Ridgeline-specificaties (2007-2008) toont 3105/3252. Dat is logisch. De truck is in balans.
De Odyssey blijft van 2006 tot en met 2008 stabiel op 2833/3197 lbs. Het is een personenvervoer. Geen vrachtvervoerder. De Pilot komt in 2007 binnen met 2865/3155 lbs. In 2009 neemt de capaciteit aan de voorkant toe tot 2921 lbs. Een kleine aanpassing. Misschien betere ophangingsbussen.
De Civic en CR-V hebben streepjes. Geen GAWR-gegevens. Honda publiceert het niet voor deze trims. U vertrouwt op de GVWR (Gross Vehicle Weight Rating) en trekt het leeggewicht ervan af. Het is de standaardmethode voor niet-commerciële voertuigen.
Hummer, Hyundai en Infiniti: nichenummers
Hummer is eenvoudig. H2 is 4000 voor, 5000 achter. Consistent. Onveranderlijk. De H2 was een landschip. Er waren geen complexe technische aanpassingen nodig. Gewoon meer staal. De H3 en H3T hebben geen gegevens.
Hyundai is schaars. De Entourage-minivan heeft een gewicht van 2998/3064 lbs. De Santa Fe weegt 2976/3197 pond. Deze cijfers liggen dichtbij. Symmetrisch. De Veracruz ontbreekt. De Genesis ontbreekt. Hyundai duwde geen zware lasten in deze modellen. Ze pushten stijl en waarde.
Infiniti is vrijwel geheel blanco. FX35, FX45, G35, M35, QX56. Allemaal streepjes. Geen GAWR-gegevens. Infiniti heeft deze cijfers waarschijnlijk niet voor de consumentenmarkt gepubliceerd. Ze gingen ervan uit dat kopers hun luxe SUV’s niet tot aan de rand zouden laden. Ook de EX35 uit 2008 mist gegevens. De nadruk lag daar op prestaties, niet op laadvermogen.
Isuzu en Jaguar: het einde van een tijdperk
Isuzu is stil. De Ascender kan drie jaar lang 2950/3200 lbs bevatten. De i-290 en i-370 blijven bij 2533 voor en 2896 achter. Het is hetzelfde platform als de GMC Canyon en Yukon. Gedeelde botten. Gedeelde limieten.
Jaguar is een en al streepjes. S-type. X-type. XJ8. XKR. XF. XK Coupé. Niets. Jaguar verstrekt voor deze jaren geen GAWR-gegevens. Waarom? Hun voertuigen zijn ontworpen rond dynamisch rijgedrag. De beperkingen worden geïmpliceerd door het chassisontwerp. Je overbelast een Jaguar niet. Je verpest de rit. De fabrikant gaat ervan uit dat de koper dit weet. Geen sticker nodig.
“Als de tabel een streepje heeft, dacht de fabrikant niet dat je dat zou vragen. Of ze wilden niet dat je het wist.”
De ontbrekende schakels
De tabellen stoppen bij 2009. Maar de vragen niet. Hoe zit het met 2010? De F-150 ging over op aluminium carrosseriepanelen. Is de GAWR veranderd? De gegevens zeggen het niet. Is de Edge na 2008 van de Ford-lijst verdwenen? Nee, het verschijnt in 2007 en 2008. Daarna stilte.
De Flex verschijnt in 2009 voor Ford. Streepjes. Geen cijfers. Een grote cross-over. Geen aslimieten gepubliceerd.
Ook de Taurus X is leeg. Ford raakte de weg kwijt op de crossover-markt. De gegevens weerspiegelen die onzekerheid. Geen duidelijke specificaties. Geen duidelijke identiteit.
De Sierra Hybrid van GMC staat in 2009 met een streepje vermeld. Het was een experiment van korte duur. De accupakketten zorgden voor extra gewicht. De aslimieten hadden wellicht strenger kunnen zijn. Of losser. Wij weten het niet. Het streepje blijft.
De Hummer H3T is leeg. Het was een vrachtwagen met het hart van een auto. Of een auto met de ziel van een vrachtwagen. De onduidelijkheid zet zich voort in de gegevens.
Waarom dit belangrijk is
U hebt geen GAWR nodig om naar uw werk te rijden. U heeft het wel nodig als u uw schorsing wijzigt.
Aslastlimieten Jeep: Wrangler en Liberty
Jeep heeft de neiging om de meeste GAWR-gegevens in de schaduw te laten voor de Commander en Grand Cherokee. Als u naar een Commander of Grand Cherokee uit 2006-2009 kijkt, vindt u de cijfers niet in dit specifieke overzicht. De Liberty bleef een paar jaar stabiel. In 2006 en 2007 keek je vooraan naar 2.750 pond en achterin naar 3.150 pond.
De Wrangler heeft de zaken veranderd. Dat model uit 2006 woog 2.200 lbs voor en 2.650 lbs achter. Pas in 2007 stegen de cijfers naar 2.650 lbs en 3.400 lbs. Die opstelling behielden ze via de Wrangler Unlimited-varianten van 2008 tot 2009. De Patriot en Compass vermeldden nooit specifieke asgewichten in deze dataset.
Kia’s front-heavy opstelling
Kia’s aanbod aan het begin van de jaren 2000 bestond uit een mix van sedans en SUV’s, en de GAWR-cijfers weerspiegelen dat. De Sedona en Sorento waren de zware slagmensen. In 2006 en 2007 deelden beide modellen een symmetrisch laadvermogen: 3.307 kg voor en achter voor de Sorento, en 2.998 kg voor en 3.064 kg achter voor de grotere Sedona minivan.
De Sportage was vreemd uitgebalanceerd voor een crossover van zijn formaat. Hij woog vooraan op 2.579 lbs en zakte naar 2.425 lbs achterin. De Rio-modellen van 2007 en 2008 zijn lichtjes verschoven naar 1.918 lbs voor en 1.874 lbs achter. In 2009 kwamen de Borrego- en Spectra-modellen in de mix, maar deze specifieke asbeoordelingen werden hier niet vermeld.
Gewichtsverdeling van Land Rover
Land Rover deelde deze cijfers niet altijd voor hun vlaggenschipmodellen. De LR3, Range Rover en Range Rover Sport van 2006 tot 2008 verschijnen zonder vermelde GAWR-waarden in deze specifieke dataset. Toen kwam de LR2 uit 2009.
Die kleine crossover veranderde het spel enigszins. De LR2 uit 2009 noteerde 2.885 lbs op de vooras en 2.995 lbs op de achterkant. Het is een evenwichtiger spreiding dan je vaak ziet bij oudere SUV’s, al draagt de achterkant nog steeds wat meer lading. De grotere Range Rovers bleven in dit specifieke momentopname niet vermeld.
Lexus: precisietechniek, ontbrekende gegevens?
Lexus somt een enorme reeks op, maar de GAWR-cijfers ontbreken voor bijna elk model opvallend. De ES 350, GS-serie, GX 470, IS-modellen, LS 460, LX 570, RX 350 en SC 430 tonen allemaal lege ruimtes voor 2006 tot en met 2009.
Zelfs van de krachtige IS-F en hybride RX 400h werden de asgewichten niet geregistreerd in deze specifieke datapool. Het is een aanzienlijk gat in het record voor een merk dat bekend staat om zijn details. Zonder die cijfers vertrouwt u op de bruto voertuigmassa en het laadvermogen om erachter te komen hoeveel gewicht u daadwerkelijk op de banden kunt zetten.
Lincoln’s zware vrachtwagens
In dit tijdperk draaide het bij Lincoln allemaal om grootte. De Mark LT en Navigator waren de enige modellen met duidelijke GAWR-vermeldingen. De Mark LT, die in wezen een Ford F-150 is met een luxe badge, woog 3.450 kg voor en 3.850 kg achter. Die opzet is tussen 2006 en 2008 niet veranderd.
De Navigator werd zwaarder. In 2006 woog hij 3.300 kg voor en 4.128 kg achter. In 2007 en 2008 kreeg de vooras iets meer belasting (3.350 lbs), terwijl de achterkant naar 4.300 lbs steeg. De Navigator uit 2009 kwam overeen met de capaciteit aan de achterkant van de Mark LT, maar verhoogde de voorkant naar 3.450 lbs. De MKX, MKZ en Town Car vermeldden deze specifieke aslimieten niet.
Mazda’s vreemde evenwichtsoefeningen
Mazda’s vrachtwagendivisie (B-serie) kende duidelijke grenzen. De B2300 woog 2.400 lbs voor en 2.750 lbs achter. De B4000 duwde dat naar 2.850 kg voor en 2.750 kg achter. Het komt zelden voor dat je een vrachtwagen ziet met identieke achteraswaarden bij verschillende bed-/motorconfiguraties.
De personenauto’s waren vreemd uitgebalanceerd. De Mazda6 had in 2006 meer capaciteit voorin (2.372 lbs) dan achterin (2.119 lbs). De MazdaSpeed3 daalde in 2007 naar 2.216 lbs vooraan en 2.064 lbs achteraan. De MX-5 had in 2007 een omgekeerde bias van 2.449 lbs voor en 2.103 lbs achter. In 2009 bereikte de Mazda6 een gewicht van 2.286 kg vooraan en 2.062 kg achteraan. De CX-7 en CX-9 vermeldden deze cijfers nooit.
Mercedes-Benz en de AMG-factor
Mercedes-Benz somt een enorm scala aan modellen op, van C-Klasse tot SLR McLaren, maar de GAWR-gegevens zijn schaars. Bijna alle C-Klasse-, E-Klasse-, S-Klasse- en SLK-modellen van 2006 tot 2009 vertonen lege slots.
Ook voor de G-Klasse en ML-serie ontbreken gegevens voor de meeste jaren. De aslimieten van de ML350 en ML550 uit 2009 staan hier niet vermeld. Ook de CLS 550- en GL-modellen ontbreken in deze specifieke storing. Het is een frustrerend gat voor degenen die proberen de ophangingsinstellingen of het trekvermogen van deze Duitse SUV’s in te voeren.
De laatste jaren van Mercurius
Mercurius was aan het afbouwen. De Mountaineer, die in wezen een Lincoln Mountaineer was, was in 2006 het enige model met een vermelde GAWR. Hij woog 2.860 lbs voor en 3.340 lbs achter.
Voor 2007, 2008 en 2009 tonen de Mountaineer, Mariner, Milan en Grand Marquis allemaal geen gegevens over de asbelasting. De Sable keerde terug in 2008 en 2009, maar miste ook deze specifieke beoordelingen. Als je aan een laat-model Mercury werkt, sta je er alleen voor wat betreft de aslimieten.
MINI’s compacte grenzen
De aantallen van MINI zijn klein, maar wel specifiek. De Cooper Convertible en Hardtop uit 2007 waren vooraan ongeveer gelijk met een gewicht van 1.918 kg en 1.929 kg, terwijl de capaciteit achteraan daalde tot respectievelijk 1.697 kg en 1.653 kg.
De Cooper Clubman uit 2008 was perfect symmetrisch met een gewicht van 1.830 kg voor en achter. De John Cooper Works-modellen uit 2009 vertoonden interessante splitsingen. De hardtop woog vooraan 1.918 kg en achteraan 1.676 kg. De Clubman-versie draaide dat iets om, met een gewicht van 1.929 lbs voor en 1.863 lbs achter. Het herinnert ons eraan dat zelfs kleine auto’s harde grenzen hebben voor wat die assen aankunnen voordat het rommelig wordt.
Nissan GAWR: belastingslimieten voor de Altima, Titan en Frontier
Als u spullen vervoert in een Nissan GAWR -voertuig, zijn de cijfers belangrijker dan de badge. Voor de Nissan Frontier uit 2007-2009 is de asbreuk consistent: 3296 pond aan de voorkant en 3197 pond aan de achterkant. Die splitsing is kleiner dan je zou verwachten voor een middelgrote vrachtwagen.
De zware hitters zijn anders. De Titan uit 2007 kreeg een solide verdeling tussen voor en achter van 3300/3800 pond. Het is het enige model in dat jaar dat kracht naar achteren vertoont. De GT-R uit 2009 vermeldde geen specifieke GAWR-cijfers, waarschijnlijk omdat hij sowieso niet is ontworpen voor zware ladingen.
Pontiac GAWR: de laatste jaren van koppel
Pontiac was aan het afbouwen. In 2008 waren de meeste modellijnen verdwenen of samengevoegd. De Torrent SUV bleef stabiel op 2535 pond per as tijdens zijn run van 2006 tot 2009. Symmetrisch. Saai. Functioneel.
De Grand Prix van 2007 liet een vreemde verdeling zien: 62/38. Dit duidt meestal op een typefout in de brongegevens of op een specifieke beperking op het uitrustingsniveau die niet gestandaardiseerd is. Ga er niet vanuit dat dit voor alle Grand Prix-modellen geldt. De G8 sedan verscheen in 2008-2009, maar vermeldde geen GAWR-gegevens, wat vreemd is voor een prestatie-sedan met zoveel chassisstijfheid.
Porsche GAWR: cijfers voor precisietechniek
Porsche publiceert de specificaties voor het laadvermogen niet op dezelfde manier als merken op de massamarkt. Voor de 911, Boxster en Cayman uit 2008-2009 zijn er geen GAWR-cijfers vermeld. De Cayenne SUV voor 2006 en 2008-2009 mist ook specifieke aslastwaarden in deze dataset.
Dit is geen gebrek aan gegevens. Het is een gebrek aan interesse in zwaar vervoer. Als u een trekhaak op een Cayman probeert te monteren, zult u deze cijfers niet vinden. U zult een “sleeppakket” -optie vinden die waarschijnlijk maximaal 1000 pond of minder bedraagt. De GAWR is niet relevant als het bruto voertuiggewicht het knelpunt is.
Saab GAWR: de 9-7X-uitzondering
De line-up van Saab werd snel kleiner. De 9-3 en 9-5 sedans vermeldden in deze periode nooit GAWR-cijfers. De 9-7X deelde echter zijn botten met de Chevrolet TrailBlazer EXT.
Voor 2008 en 2009 had de 9-7X een verdeling voor/achter van 2950/3400 pond. Die achterwaartse bias is logisch. Het is een SUV-platform met een laadbak. Als u met een Saab sleept, controleer dan de 9-7X-specificaties. De overige modellen waren personenauto’s zonder trekhaak.
Saturn GAWR: de Outlook-carry
Saturnus had het moeilijk. De Outlook SUV werd het enige model met consistente GAWR-gegevens van 2007 tot 2009. Hij deelde dezelfde verdeling van 3197/3527 pond als zijn Buick Enclave-broer of zus.
De VUE- en Aura-modellen vermeldden geen GAWR-cijfers. Dit is gebruikelijk bij cross-overs waarbij de fabrikant zich richt op GVWR in plaats van op asspecifieke belastingen. Als je een Saturn Sky of Ion aanpast, zoek dan niet naar limieten voor de payload. Het chassis was niet geschikt voor aanzienlijke achterbelastingen.
Scion GAWR: minimalistische specificatiebladen
Scion-gegevens zijn schaars. De tC-, xA-, xB- en xD-modellen van 2006 tot 2009 tonen geen GAWR-cijfers. Dit is typisch voor sportcompacts. De nadruk ligt op het leeggewicht en de handling, niet op het laadvermogen.
Als je een laadvermogen nodig hebt voor een Telg, moet je dit berekenen met behulp van de GVWR minus het leeggewicht. De fabrikant gaf geen prioriteit aan asspecifieke draagvermogens voor deze prestatieauto’s op instapniveau.
slimme GAWR: beperkingen van microsteden
De smart fortwo uit 2008 staat in de data. Er worden geen GAWR-cijfers vermeld. Dit wordt verwacht. Het voertuig weegt minder dan 2000 pond. Aslastwaarden zijn overbodig als de totale capaciteit zo laag is.
Subaru GAWR: symmetrie en stabiliteit
Subaru-modellen van 2006 tot 2009, inclusief de varianten Forester, Legacy, Outback, Tribeca en Impreza, tonen geen GAWR-cijfers. Dit is standaard voor AWD-platforms waarbij de koppelverdeling elektronisch wordt beheerd.
Het ontbreken van specifieke GAWR-gegevens voor en achter in deze dataset betekent niet dat de assen zwak zijn. Het betekent dat Subaru de laadvermogenlimieten als totaalbedrag publiceert. U vindt het GVWR en het leeggewicht elders. De GAWR is een secundaire berekening voor liefhebbers, geen primaire specificatie voor kopers.
Suzuki GAWR: kleine SUV’s, specifieke limieten
Suzuki beschikte over concretere gegevens. De Aeria van 2006-2008 toonde consequent 1918/1940 pond voor / achter. De Forenza sedan woog 1918/1764 pond.
De XL7 SUV was gevarieerd. 2006: 2205/2866. 2007-2008: 2590/2921. De stijging duidt op een update van de ophanging of een verandering in de chassisversterking. De SX4 noteerde in 2007 2050/1786 pond. Latere modeljaren lieten de specifieke GAWR-gegevens vallen.
Toyota GAWR: Betrouwbaarheid in cijfers
Toyota biedt solide GAWR-gegevens voor verschillende modellen. De Land Cruiser van 2006-2007 had een gewicht van 3595/4220 pond. Die achteras is sterk. Hij is gebouwd voor slepen en offroad-kruipen.
De RAV4 fluctueerde. 2006: 2535/2435. 2007: 4430/4730. 2008: 2535/2435. De cijfers van 2007 zien eruit als een uitschieter of een specifieke heavy-duty-uitvoering. De latere jaren keerden terug naar de lagere splitsing. De toendra van 2007 noteerde 3900/3800 pond. Bijna in balans. Een grote vrachtwagen bedoeld voor werk.
Voor de Tacoma, Sequoia en Sienna waren geen GAWR-cijfers vermeld. Nogmaals, dit zijn zware voertuigen waarbij het totale laadvermogen de maatstaf is die er toe doet. Als u een Tacoma laadt, controleer dan de deurpoststicker. De aslimieten zijn ondergeschikt aan het totale draagvermogen.
De kleine lettertjes van Volvo-assen
Je hoeft niet ver te zoeken om te begrijpen waarom de meeste Duitse en Zweedse auto’s zich geplant voelen. Het is techniek. Maar voor de gemiddelde bestuurder zijn het slechts cijfers op een sticker. Bruto asgewicht (GAWR) is die sticker. Het is de maximale belasting waarvoor een enkele as is ontworpen. Negeer het. Je buigt de ophanging. Je klikt de bedieningsarmen vast. U betaalt uiteindelijk voor reparaties die voorkomen hadden kunnen worden door de specificaties te controleren.
Volvo-specificaties uit 2006
De line-up voor 2006 is schaars. Volvo consolideerde. De S80 is een van de weinige met genoemde limieten.
- S80: 2230 lbs voor / 2290 lbs achter.
- XC90: 2820 lbs voor / 3150 lbs achter.
Al het andere. C70. S40. S60. V50. V70. XC70. Leeg. Er zijn geen gegevens beschikbaar in deze specifieke uitsplitsing. Als u een S40 uit 2006 laadt, vliegt u blind op deze specifieke maatstaf.
Volvo-specificaties 2007
Hetzelfde verhaal. De XC90 blijft stabiel.
- XC90: 2820 lbs voor / 3150 lbs achter.
De rest. C70. S40. S60. S80. V50. V70. XC70. Nog steeds blanco. Volvo gaf geen prioriteit aan de openbaarmaking van deze cijfers voor niet-zware modellen.
Volvo-specificaties 2008
De C30 arriveert. De opstelling verschuift. Sommige modellen krijgen eindelijk hun nummer.
- V70: 2690 lbs voor / 2513 lbs achter.
- XC70: 2800 lbs voor / 2646 lbs achter.
- XC90: 2820 lbs voor / 3150 lbs achter.
Let op de asymmetrie in de V70. De vooras heeft meer nodig. De geometrie van de ophanging is in het voordeel van de bestuurderszijde. De XC70 is vergelijkbaar. Evenwichtig, maar niet identiek. De XC90 blijft de zware slagman.
Volvo-specificaties 2009
Stabiliteit. De cijfers veranderen niet veel.
- V70: 2690 lbs voor / 2513 lbs achter.
- XC70: 2800 lbs voor / 2646 lbs achter.
- XC90: 2820 lbs voor / 3150 lbs achter.
De C30. C70. S40. S60. S80. V50. Nog steeds geen GAWR-gegevens. Als u een C70 uit 2009 aanpast, staat u er alleen voor.
Waarom is dit belangrijk?
Je zou denken dat het alleen maar om te slepen is. Dat is het niet. Het is voor alles. Uw passagiers. Jouw bagage. Uw aftermarket-wielen. Zelfs een set stijve schroefsets voegt onafgeveerd gewicht toe. De as maakt zich niets uit van je rijhoogte. Het geeft om de kilo’s die erop drukken.
Overschrijd de GAWR. De lente raakt sneller vermoeid. De bussen scheuren. Het frame draait. Het is geen plotselinge mislukking. Het is een langzame dood. Je weet het pas als je met een ingeklapte veerpoot aan de kant van de snelweg staat.
Het grotere plaatje
Deze gegevens zijn onvolledig. Voor elke Volvo met een vermelde GAWR zijn er drie zonder. Dat is een probleem voor liefhebbers. Wat je niet kunt meten, kun je niet afstemmen. De bronnen? Ze zijn oud. Autopedia. Carlist.com. Woordenlijst van Ford Motor Company. NHTSA-richtlijnen uit 2002. De links zijn dood. De gegevens zijn statisch.
Maar de natuurkunde? De natuurkunde is niet veranderd. Een vooraslimiet van 2690 pond is een limiet van 2690 pond. Of het nu 2006 of 2024 is.
“Het bruto asgewicht is geen suggestie. Het is een natuurkundige wet geschreven in staal.”
Als u een XC90 uit 2009 laadt, kunt u




























