Чому в росії перестали ставити дефлектори на стекла автомобілів

105

Лихі дев’яності з їх вишневими «дев’ятками» і 140-ми «мерсами» канули в лету разом з багатими двотисячними і повними надій десятими. На дворі вже третє десятиліття двадцять першого століття, і багато старі звички непомітно пішли в минуле. Так сталося і з дефлекторами на вікнах, які купувалися на галасливих розвалах ринків і багатих в ті роки магазинах запчастин. Чого гріха таїти, фактично обов’язкова була опція, якщо хочеш поваги з боку сусідів і гаражного кооперативу.

Однак сьогодні дефлектори зустріти не просто складно — практично неможливо. Імовірність десь на рівні єдинорога в підмосковному лісі або чистого туалету на автомийці в промзоні. Чому ж так швидко і однозначно затихла народна любов до колись шанованої пластмасі? пояснюється все досить просто.

Насамперед варто згадати, що дефлектори вішали в першу чергу ті, хто хотів відкрити вікно під час дощу, диби «відпітніли» скла. Сьогодні з цим завданням впевнено справляється кондиціонер, яким оснащують навіть вазівські «бюджетники». Другий пункт-шум. Машини стали аеродинамічними і тихими, тому кожен зайвий «девайс» призводить до виникнення неприємного звуку. На “москвичі» і “жигулі” до сторонніх вібрацій ставилися з розумінням, на новій з голочки іномарці — з великим несхваленням.