Тест-драйв самого неординарного кросовера-чесно про всі переваги і недоліки

101

Ефектна зовнішність

З тріо компактних кросоверів renault: дастер, аркана, каптюр — останній, мабуть, наймодніший і стильний. Коли бачиш комбіноване забарвлення кузова, кольорове підсвічування в салоні і значний набір аксесуарів, мимоволі забуваєш, що каптюр базується на платформі для бюджетних автомобілів.

солідний дорожній просвіт помітний навіть без вимірювань.

Але оглядовість-неідеальна

Заважають масивні передні стійки (можливо, через ефектного, але невдалого c точки зору оглядовості кута нахилу). Та й внутрішньосалонне дзеркало замало.

на екрані мультимедійної системи можна побачити, що відбувається з будь-якої сторони автомобіля .

Правда, комплектацію прайм (у нас на тесті kaptur саме в топовій комплектації) виручають електронні помічники: камери кругового огляду, датчики паркування, система контролю сліпих зон.

Динаміка: для спокійних водіїв

Азартним автомобіль не назвеш. Але якщо не педалювати “в підлогу«, то можливостей зв’язки» бензиновий двигун з турбонаддувом — варіатор” для повсякденної експлуатації вистачить з запасом. І, що не кажи, рівна тяга без сплесків і виражених подхватів зручна і в місті, і на трасі.

Підвіска: енергоємна і всеїдна

Це найсильніший їздовий аргумент каптюра. Баланс, знайдений розробниками автомобіля, захоплює. На рівному асфальті кросовер м’який і комфортний, на неідеальних дорогах — міцно збитий і непробивний. Лежачі поліцейські « “пральна дошка” грейдерів, розбитий асфальт, путівки з ямами і купинами — все йому дарма!

по грейдеру кросовер дозволяє їхати, як по асфальту. У машині тихо-оббивки не скриплять, підвіска не бухає.

Прохідність: на оффроуді дасть фору однокласникам

Ще б пак — дорожній просвіт становить значні 205 мм (підтверджено вимірами експертів «за кермом»). Двигун і коробку передач оберігає штатний захист, задній редуктор і бензобак можна убезпечити від контактів з грунтом опціонної захистом.

Єдине обмеження пов’язане з геометрією кузова — відносно низьким переднім звисом. Якщо забути про невеликий кут в’їзду, можна пошкодити нижню частину бампера. Але інших вразливих місць немає у повнопривідної версії немає.

Світлотехніка: коштує своїх грошей

Заслуговує похвали і дальнє, і ближнє світло світлодіодних фар, якими оснащують топову комплектацію автомобіля.

Не шкода заплатити і за додаткове підсвічування поворотів-світлодіодні протитуманні фари з режимом corner.

Шумоізоляція: зайвого виття немає

Заміри шуму в салоні показали: на холостому ходу в місті 41,8 дб, на швидкості 50 км/год — 55,4 дб, при «сотні» на заміській трасі 62,8 дб. Дуже хороші показники, порівнянні з» шумкою ” кросовера фольксваген тігуан — машини більш дорогого рівня.

Але і ці цифри не рекорд. Далеко від міського фонового шуму, на не самому зернистому асфальті, показники будуть ще нижче: 31,4; 52,6; 60,6 дб відповідно. Відмінно для бюджетного кросовера з жорстким пластиком в салоні!

товщину лкп вимірюємо в чотирьох точках кузова: в районі передньої кромки капота, на крилі (в районі колісної арки), на порозі (при неможливості виміру — в нижній частині дверей), а також в районі нижньої кромки кришки багажника.

  1. капот-178 мкм
  2. крило-165 мкм
  3. поріг/двері (двері в нижній частині) — 149 мкм
  4. кришка багажника — 156 мкм

Для орієнтира: товщина заводських лакофарбових покриттів зазвичай становить від 80 до 160 мікрон. Скажімо, близько 100 мікрон — типовий показник для гранти. У іномарок лкп, як правило, товщі. Так що показники каптюра ближче до максимальних.

Витрата палива: не розорить

У змішаному режимі повнопривідний кросовер споживає від 6,6 до 8,7 л/100 км в залежності від інтенсивності розгонів, роботи кондиціонера, завантаженості доріг. На магістралі при швидкості 90-100 км/год каптюр з включеним круїз-контролем і режимом «еко» укладається в 5,2–5,4 л/100 км. Відмінно!

За рахунок чого економія?

Завдяки варіатору колінвал двигуна каптюра на» сотні ” обертається з частотою 1800 об/хв. Для порівняння: бензиновий мотор 1,4 — 1,6 л середньостатистичного автомобіля з п’ятиступінчастою механікою на тій же швидкості і вищої передачі видає близько 3000 об/хв.

Для сім’ї підійде?

Короткий сімейний виїзд – без проблем! ззаду є система кріплень isofix для двох дитячих сидінь. Але далекі подорожі краще не планувати.

багажник невеликий. Зате в ньому немає ніш і закутків. Домкрат і інструменти прибрані під кришку лівої оббивки. Під правою кришкою оббивки багажника заховані сабвуфер і підсилювач аудіосистеми.

По-перше, невеликий багажник-багато поклажі не відвезеш. За даними виробника — 387 літрів, за результатами вимірів «за кермом» – 364 літри. По-друге, рослим людям ззаду відверто тісно.

А водієві зручно?

всередині kaptur виглядає так само цікаво, як і зовні. Матеріали обробки недорогі, але деталі підігнані акуратно, при русі не чути ні скрипів, ні деренчання.

Переднім сидінням до ідеалу далеко. Чим довше сидиш, тим сильніше затікає спина і шия через невдалу форми спинки і підголівника.

Сидіння з екошкіри (ними оснащений кросовер в максимальній комплектації) не дихають. Тому вічно їдеш “у власному соку” – з мокрою спиною. Плюс у такої оббивки один – її легко відмивати від плям.

єдина розетка попереду – в ніші перед селектором варіатора. Ніша маленька: поміститься тільки компактний смартфон.

Крім того, не продумана ніша для смартфона. Мало того, що вона маленька — в ній ще й розташована розетка на 12 вольт. Якщо в розетку встромлять штекер, витягувати телефон незручно, та й заряджати його від такого джерела живлення теж неспідручно. Для смартфона з великим екраном доведеться купувати окремий тримач: відповідних просторих поличок в передній частині автомобіля немає.

пасажири не ображені-для зарядки телефону в задній частині підлокітника знаходяться два usb-слота.

А що з музикою?

Каптюр в комплектації прайм упакований акустикою bose. Робота компонентів аудіосистеми ретельно налаштована (в каптюрі одна з кращих заводських установок серед бюджетних автомобілів). Фірмові динаміки звучать чисто і соковито. Їх підтримує невеликий сабвуфер, захований під облицюванням в багажнику. Причому бас не розгойдує скла, а делікатно опрацьовує низькі частоти.

Що ламалося?

Серйозних поломок, що вимагають візиту на сервіс, не було. Але глюки електроніки періодично виникали. Тричі за два тижні мультимедійний пристрій відмовлявся коректно читати треки з флешки. Лікується тільки скиданням налаштувань на заводські.

Один раз вночі, при спробі розвернутися в темряві між залізними парканами, відмовила система камер кругового огляду — жодна з них не запускалися ні рухом селектора, ні кнопкою на консолі, ні з екрану мультимедіа. Оживити камери вдалося тільки вимиканням запалювання і повторним пуском двигуна.

Є питання і до кліматичної установки. Вона занадто холодить-доводиться задавати температуру на 3-4 градуси вище бажаної.

Чудить навігація. Наприклад, вулицю вавилова виявила одночасно в чотирьох районах москви. І хоч помилки навігації не поодинокі, виправляти їх розробник вже не буде. Вихід один-перевіряти по навігатору телефону.

Висновок: каптюр хороший, але є нюанс

Каптюр в максимальній комплектації — один з кращих кроссверів, на яких довелося їздити. Просто тому, що він краще за інших пристосований до експлуатації на російських дорогах. Його можна без побоювання передати дружині або чаду, тільки починаючому освоювати автомобіль.

“темні конячки” в цій машині — мотор з турбонаддувом і варіатор. Статистики відмов по них поки немає-машини з такими силовими агрегатами ще не вийшли за межі гарантії. Хоча в представництві запевняють, що побоюватися за них не варто. Та й наші тривалі випробування аркани підтвердили життєздатність цих агрегатів. Поспостерігаємо, як будуть вони себе вести після солідних пробігів.

І ще. Дуже шкода, що немає комплектації, де музика від bose поєднується з тканинними сидіннями. Дрібничка, а все ж неприємно потіти окремими частинами тіла на екокожі.

Важливо знати

Гарантійні умови

Виробник обіцяє відсутність наскрізної корозії протягом 6 років.На вузли та агрегати діє стандартна гарантія – 3 роки або 100 000 км пробігу (в залежності від того, що настане раніше).

Габаритні розміри

Страховка і податки

За ті ж гроші

  • серед нових автомобілів варто звернути увагу на renault duster, hyundai creta або більш дешеву lada niva travel. За статистикою продажів за перше півріччя 2021 всі три моделі — лідери російського ринку.
  • серед автомобілів з пробігом (не старше трьох років, до 100 000 км пробігу): toyota rav4, volkswagen tiguan, hyundai tucson.

Плюси і мінуси

  • подобається – універсальність підвіски, прохідність, економічність, дизайн, оснащення, звук аудіосистеми.
  • не подобається 8>—>- збої в роботі бортової електроніки, помилки навігаційної системи, екошкіра на сидіннях, запаска-докатка.