Як вибрати Трос буксирувальний для машини

10-15-2020

 

Трос для буксирування автомобіля є таким же важливим і необхідним елементом комплектації автомобіля як аптечка, вогнегасник і знак аварійної зупинки. З його допомогою можна не тільки відбуксирувати автомобіль, що зламався до найближчого СТО, а й допомогти машині виїхати зі снігового замету, бруду, піску і т.п. Але, якщо трос буде низької якості, то він принесе більше шкоди, ніж користі. Як мінімум, трос просто порветься при буксируванні, а, як максимум, при розриві його металеві частини можуть розлітатися в сторони і завдавати шкоди здоров’ю оточуючих, а також іншим транспортним засобам. Також хочемо вам порекомендувати https://azon.ua/aksessuary/avtomobilnye-prinadlezhnosti/trosy-buksirovochnye/ великий вибір тросів буксирувальних для машини.

Тому хороший трос повинен володіти запасом міцності або, як мінімум, відповідати заявленій максимальному навантаженні. Перевірити реальну міцність виробу можна тільки в лабораторії, шляхом його руйнування, що неможливо при покупці в магазині. Або потрібно орієнтуватися на троси з найміцніших матеріалів, таких як:

  • сталь;

  • поліефір;

  • поліестер.

Менш міцними вважаються вироби з капрону. А самі неміцні це:

  • поліпропіленові;

  • поліетиленові.

Сталеві троси, по відношенню до синтетичним, не відчувають розтягування при буксируванні, під час руйнування їх частини мають мінімальний розліт. Жорсткий, що не розтягується трос не може гасити ривки під час буксирування. Варто відзначити, що сталеві троси важкі і займають багато місця в багажнику.

Синтетичні троси набагато компактніше і легше, вони можуть гасити ривки при ударах, але при перевищенні навантаження рвуться і відстрілюють в сторону подібно великий гумці. При контакті з асфальтом, під час буксирування, матерчатий трос поступово перетирається і слабшає. Так що, неможливо дати однозначну відповідь на питання, який трос краще?

Крім класичних буксирувальних тросів існують, так звані, ривкові троси або динамічні стропи. Ці вироби призначені для витягування застряглих автомобілів, і не застосовуються для буксирування на увазі, великої довжини і високого ступеня розтягування, до 30% від своєї довжини. З іншого боку, саме підвищена еластичність робить ці троси незамінними при “висмикування” автомобіля, в момент максимального розтягування в тросі виникає додаткова ривкова сила, яка допомагає звільнити застряг автомобіль.

Крім різних матеріалів, у тросів можуть бути різні елементи кріплення. Найпростіший, універсальний і поширений варіант це сталевий гак, його в основному застосовують на тросах для буксирування міських автомобілів. На підготовлених позашляховиках замість гака частіше використовують більш надійну сталеву скобу (шакл). Так само існують троси без кріпильних елементів, на обох кінцях такого виробу є петля до якої можна приєднати або гак, або шакл, або ще один трос для збільшення довжини.

Вибір вищеописаних характеристик, будь то матеріал виготовлення, і тип кріплення, водій може зробити на свій розсуд, але є і характеристики, які є вимогою ПДР. До них відносяться:

  • довжина троса повинна бути 4-6 метри;

  • на тросі мати світловідбивальне покриття, або через кожен метр на тросі потрібно закріплювати прапорець / табличку червоного кольору.

Правилами дорожнього руху, також передбачена відповідальність, за порушення правил буксирування і за ДТП під час буксирування, відповідальність несе водій буксирує автомобіля. Він повинен перевірити надійність зчеплення, і відповідність іншим вимогам ПДР.

Буксирування автомобіля з автоматичною трансмісією має додаткові складності і обмеження. Тиск масла в АКПП створюється при працюючому двигуні, якщо під час буксирування неможливо запустити двигун на холостому ходу, то в трансмісії буде відсутній мастило, це сприяє підвищеному зносу деталей або навіть передчасної поламки. Тому буксирування “автомата” при непрацюючому двигуні виробляється на швидкості не більше 50 км / год і на дистанцію не більше 40 км. У деяких автомобілях передбачена можливість переведення трансмісії в аварійний / буксирувальний режим, а в деяких буксирування суворо заборонено. Тому перед буксируванням “автомата” спочатку потрібно вивчити інструкцію з експлуатації.