P0141: код несправності кола підігріву кисневого датчика B1S2

800

P0141 помилка несправності підігріву кисневого датчика після каталізатора! При діагностиці комп’ютер видає ось таке повідомлення: «P0141 Нагрівач датчика кисню 2 (банк 1) несправний». Ця помилка дуже схожа на аналогічну, тільки з кодом p0135, яка свідчить про вихід з ладу підігрівача першої лямбды (до каталізатора).

Код помилки P0141 свідчить, що зафіксована несправність ланцюга підігріву кисневого датчика (Bank 1 Sensor 2)

Відмінні особливості поведінки автомобіля з наявністю помилки p0141 в пам’яті, так це лише плавання обертів при холодному запуску двигуна. А при русі на великих швидкостях так ще й витрата палива більше ніж зазвичай.

Сигналізатор «джэкичан», він же лампочці CHECK ENGINE на панелі приладів загоряється при вторинному прояві несправність нагрівача лямбда датчика B1S2. Контролер двигуна розраховує опір кисневого датчика, залежне від робочої температури. Таке опір може варіюватися в залежності від марки авто і тих даних самого датчика (наприклад на ВАЗах від 90 до 500 Ом, а на іномарках таких як Тойота 10-16 Ом).

Причини викликали помилку P0141

Можливих причин, які могли дати сигнал контролеру встановити код помилки p0141 не багато:

  • Втрата контакту в колодки живлення лямба-зонда;
  • Перегар спіралі підігріву датчика кисню;
  • Установка датчика іншого типу.
  • За цим якщо стоїть мета позбавиться від настирливої лампочки на приладовій панелі нагадує про проблеми з кислородником після каталізатора, то пошуки проблеми варто почати з перевірки стану контактів і проведення датчика.

    Перевірка та усунення несправності

    Оскільки причин раз-два і все, то багато хто навіть не намагаються перевіряти лямда-зонд, а відразу міняють при найменшій підозрі його у втраті своїх функцій (особливо на СТО), але якщо ви робите для себе, то варто, звичайно ж, провести перевірку і огляд контактів, приділити увагу всім ознаками несправності лямбда зонда. Знадобиться оглядова яма, так як кисневий датчик знаходиться за каталізатором, і знімаємо з нього роз’єм живлення. Напевно там буде все вкрито зеленим окислом. Переглянути йдуть дроти від роз’єму, адже існує ймовірність, що один з проводів обірваний або коротить. Ну а далі мулитметром заміряємо опір обмотки підігріву лямбды (як перевірити кисневий датчик, читаємо в керівництві по ремонту авто).

    Щоб винести правильний вердикт про справність датчика кисню дуже важливо знати номінальний опір підігріву датчика, оскільки при температурі 20 °C воно менше при прогрітому двигуні, коли температура вихлопу 800 °C більше. В залежності від марки машини і типу датчика таке опір відрізняється.

    Якщо перевірка показала вихід з ладу лямбды, то міняємо датчик на новий, тут теж існує нюанс, адже автовласники часто не знайшовши аналогічного датчика встановлюють універсальний або з іншого автомобіля, який може не завжди підходити.

    При заміні датчиків кисню потрібно обов’язково знімати клему з АКБ!

    Коли ж перевірка навпаки, показала що лямбда зонд в повному здоров’ї і готовий служити й далі, то по перше потрібно видалити помилку з пам’яті ЕБУ і в разі повторного її виникнення діагностувати повторно, адже причиною встановлення коду несправності можуть бути ряд супутніх кодів, аж до несправності ECU. З цього треба проаналізувати умови при яких виникає помилка P0141, зробити перевірку інших систем і електричних ланцюгів.

    Автор: Іван Матієшин