Путівка в рейс. Що потрібно знати про медогляди і подорожніх листах

142

Подорожній лист необхідно оформити на кожну поїздку, коли:

  1. автомобіль належить юридичній особі або індивідуальному підприємцю.
  2. надаються транспортні послуги.

Коли подорожній лист не потрібен?

Закон передбачає всього кілька ситуацій, коли водій може керувати транспортним засобом без подорожнього листа:

  • перегін , коли підприємство направляє водія, щоб забрати автомобіль у продавця або після проведення тривалого ремонту. Подорожній лист в цьому випадку не тільки не потрібен – його неможливо правильно заповнити.
  • службовий легковий автомобіль . Директор підприємства або співробітник, який використовує службовий автомобіль, повинен укласти з підприємством договір оренди автомобіля. Договір, звичайно, повинен бути у нього на руках.
  • перевезення співробітників на особистому автомобілі . Коли керівник підвозить на своєму автомобілі співробітників, ставити позначку в своєму подорожньому листі необов’язково.

Розглянемо ситуацію, коли індивідуальний підприємець везе в свій магазин продукти з оптового складу на особистому автомобілі. Обов’язкові умови для подорожнього листа є-це індивідуальне підприємництво і послуга з перевезення. Чи потрібен подорожній лист? виявивши у вашому автомобілі товари в заводській упаковці, інспектор має право попросити документи на вантаж, адже поліцейський повинен упевнитися в їх законному походженні.

Якщо в накладній буде зазначено, що вантаж отримало іп, то в наявності факт перевезення, і від великого штрафу вже не піти. А якщо в накладній одержувач не вказаний, то є можливість переконати інспектора, що вантаж призначений для особистих цілей.

Втім, у державтоінспектора будуть всі підстави вважати, що автомобіль використовується не в особистих цілях, а це або незаконне підприємництво, або порушення проходження передрейсових медоглядів, що несе за собою важкі юридичні, фінансові та інші наслідки. Дії інспекторів різні, як і судова практика, тому надійно захищає тільки правильно заповнений шляховий лист і проходження передрейсового медогляду.

що потрібно знати про передрейсовий медогляд?

мострансавто-пасажирські перевезення

Перед кожним виїздом на лінію медогляд обов’язково потрібно проходити водіям, які здійснюють пасажирські та вантажні перевезення. Якщо робота співробітника пов’язана з постійними роз’їздами на службовому транспорті, він також зобов’язаний проходити передрейсові медогляди. Наприклад, це кур’єри, які доставляють товари на службовому транспорті. Інспектори виходять з того, що якщо організація, підприємець або самозайнятий використовує автомобіль у своїй роботі, він зобов’язаний дотримуватися всіх передбачених законом заходів безпеки і бути більш відповідальним, ніж звичайні автолюбителі, так як його робота пов’язана з постійним перебуванням за кермом.

Водій, який пересувається на автомобілі з нанесеною цветографической схемою, теж завжди повинен мати з собою подорожній лист з відміткою про проходження медогляду. Він не має права користуватися транспортним засобом в особистих цілях без подорожнього листа, незалежно від того, кому цей автомобіль належить. Логіка держави полягає в тому, що в момент отримання дозволу (ліцензії) на таксі і автобус транспортний засіб стає спецтранспортом, не призначеним для використання в особистих цілях.

Для деяких водіїв таксі залишається відкритим питання про подорожні листи для міжміських перевезень, і не всі розуміють, скільки потрібно подорожніх листів — один або на кожен день. Але в цьому питанні немає юридичних колізій. За законом подорожній лист оформляється на один день або на термін, що не перевищує один місяць. Медичний і технічний огляд відноситься до поняття «рейс», таким чином, передрейсовий медичний огляд потрібно пройти один раз, перед виходом в рейс. Подорожній лист потрібно виписати на кілька днів, наприклад, на сім, коли їдете від москви до іванівської області, і назад.

помилка! на деяких сайтах юридичних компаній зустрічається інформація про те, що подорожній лист з медоглядом не потрібен, якщо підприємству не важливий облік витрати пмм, або підприємець застосовує спрощену систему оподаткування. Така позиція помилкова. Існує певний порядок заповнення подорожніх листів і проходження передрейсових медичних оглядів. І на дорозі інспектор пошлеться на той чинний закон, за яким подорожній лист потрібен обов’язково. Наприклад, на шосту статтю статуту автомобільного транспорту, яким регламентовано, в яких випадках заборонено перевезення пасажирів, багажу і вантажів автобусами, легковими і вантажними автомобілями.

Передрейсовий медичний огляд-це перевірка здоров’я і самопочуття водія перед початком керування транспортним засобом. Фельдшер або лікар повинен переконатися, що водій себе нормально почуває і його стан не загрожує безпеці дорожнього руху. З цією ж метою організовані і шляхові листи-контроль за режимом водіїв і технічним станом їх транспортних засобів.

Існує два види медоглядів-очний в медкабінеті і дистанційний в телемедичному кабінеті. Третій, нелегальний, який зведений до проставлення відміток, не розглядаємо, так як він несе в собі єдиний сенс в технічному виконанні вимог закону і не спрямований на реальну перевірку здоров’я водія перед рейсом.

Як показує телемедична практика, в 40% передрейсових оглядів водіїв виявляється артеріальна гіпертензія. Незначні відхилення не є підставою для відсторонення від роботи. Тому якщо у водія гіпертензія буде виявлена на ранній стадії, то для самого водія буде знижений ризик переходу в більш важку ступінь розвитку захворювання, так як, дізнавшись про свою схильність до підвищеного тиску, він займеться своїм здоров’ям і почне виконувати рекомендації лікаря. Є і категорія водіїв, для яких підвищений тиск — норма, особливість організму, в цьому випадку щоденний медогляд із застосуванням дистанційних технологій дозволяє оцінити тиск ретроспективно, підтвердити гіпертонію, яка у конкретного водія не викликає зміни самопочуття. А значить, цей водій не створює аварійні ситуації частіше за інших. У цьому полягає головна відмінність телемедичних оглядів від очних медоглядів — другі не дозволяють відстежувати медичні показники в динаміці.

medpoint 24 — передрейсові медогляди

Останній рік в автоспільноті спостерігається тенденція до збільшення попиту на різні дистанційні гаджети. Під враженням від ковіда деякі водії у віддалених місцевостях просять привезти до них і підключити пульсоксиметри для визначення кисню в крові і портативні електрокардіографи для реєстрації біоелектричних потенціалів серця.

Телемедицина-це сучасний спосіб діагностики, технічно точний, швидкий і дешевий. Незважаючи на всю практичність, з точки зору закону, телемедицина для водіїв не врегульована до кінця,» їде ” повільно, терміналів для дистанційних медоглядів недостатньо. Якби телемедичні кабіни стояли у всіх громадських точках, то аварії від серцевих нападів значно б скоротилися. І водії не знали б складнощів з проходженням медогляду, з якими вони змушені стикатися щодня. Тому прийняття закону про телемедицину для водіїв спростило б багатьом водіям трудову діяльність.