Як позбутися грошей при продажу машини: типові схеми розводок

79

Звичайно ж, продавати машину простіше. При покупці тобі можуть впихнути незрозуміло що-з лівими документами, убитою коробкою і пробитим нейтралізатором. А продаж – що тут особливого… Поторгуватися з покупцем, та забрати у нього гроші-ось, власне, і все-далі нехай сам мучиться. Але така думка помилкова

Те що продати машину – це легко і просто, можуть думати тільки дуже наївні автовласники, які ніколи цього не робили. І справа навіть не в тому, що якийсь шахрай підсуне вам «ляльку» замість нормальних купюр: це вже зовсім примітивний спосіб обману. До того ж, навіщо сьогодні зв’язуватися з готівкою, якщо у всіх є банківські картки? вам переводять гроші з карти на карту, угода завершена, ви розходитеся. Однак незабаром може несподівано з’ясуватися, що покупець… Оголосив переклад помилковим, б’є в усі дзвони і дає зворотний хід! такі випадки, на жаль, зустрічаються. За ідеєю, якщо гроші вже переведені, відняти їх у вас не можна, проте помотати вам нерви при цьому все-таки можуть – прецеденти відомі.

Буває, що покупець чомусь не поспішає вписувати себе в договір купівлі-продажу, мотивуючи це якимись своїми інтересами. Вам при цьому віддають гроші: мовляв, формальності владнаємо потім! однак потім ви починаєте отримувати штрафи за порушення пдр: машина-то залишилася вашою. І добре, якщо справа обмежиться тільки цим: набагато гірше, якщо ваш автомобіль засвітиться в якійсь темній історії з наркотиками, зброєю та іншими атрибутами кримінального світу. У таких ситуаціях гроші вже не радують.

Кримінал може проявляти себе по-різному. Відомі випадки, коли буквально через годину після здійснення угоди продавцеві дзвонить новий власник і, погрожуючи, вимагає гроші назад, тому що у нього вже через сотню кілометрів пробігу зламався автомат, заклинило движок і т.п. Багато піддаються на провокацію і покірно віддають необхідну суму. Тим часом в договорі купівлі-продажу чітко прописується, що покупець на момент покупки машину перевірив, оглянув і претензій до комплектації, зовнішнього вигляду і технічного стану не має. Якщо нагадати про це, то аферисти, зазвичай припиняють свої спроби.

Часом неприємності підстерігають в “сірих” салонах. Довірливому продавцеві повідомляють, що на його машину є покупець, готовий придбати її через автокредит. Людина приганяє машину за вказаною адресою, її там ретельно вилизують і оглядають, але в останню секунду з’ясовується, що кредит покупцеві не дали, а тому угода не відбудеться. Покупець зникає, а салон викочує власнику машини рахунок в десятки тисяч рублів за надані послуги. Людина або розщедрюється, або взагалі залишається без машини, оскільки салон для компенсації своїх витрат виставляє її на комісійний продаж.

Різновид попереднього варіанту-відвідування автосервісу для передпродажної діагностики автомобіля. Покупець вказує продавцеві “вірне місце«, машину заганяють для огляду, а при цьому заодно» прописують” ключі. Незабаром автомобіль викрадають.

Найпримітивніший спосіб «розлучення» продавця – масована атака покупців на паскудний стан його машини. Мовляв, та ти подивися на підвіску, поглянь на свічки, прислухайся до шумів – тобі ніде і половини не запропонують в порівнянні з нами. Іноді це спрацьовує: людині хочеться скоріше позбутися від машини і він готовий на все.

Найспокійніший (і самий невигідний) спосіб продажу машини-здати її в трейд-ін. Салон забирає її собі, покупка нової йде із заліком вартості старої, всі документи оформляються швидко. Єдиний мінус-відчутна втрата в ціні, але тут вже кожен повинен міркувати сам, що йому важливіше: нерви і час або гроші. Втім, на жаль, навіть в серйозному салоні трапляються дивні речі. Відомий випадок, коли клієнт здав машину в трейд-ін, а потім, через тиждень, отримав штраф за перевищення швидкості! виявилося, що спритні продавці загнали добре збережену машину по знайомству, але переоформили її на нового власника тільки через кілька днів…

Всіх, кому відомі інші способи шахрайства при продажу машини, просимо поділитися досвідом.

( 1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)