Ціни вгору, продажі вниз: 6 антирекордів 2021 року

61

1. жадібність дилерів, що зашкалює, почала виходити їм боком-продажі нових авто падають. Так, легкових автомобілів на російському ринку в листопаді 2021 року було продано на 20,4% менше, ніж у листопаді 2020-го (за даними комітету автовиробників європейської асоціації бізнесу). А за 11 місяців 2021 року наші громадяни купили 1 млн 439 машин — це всього на 6,9% більше, ніж за той же період 2020 року.

мінпромторг пропонує обмежити максимальну націнку офіційних автодилерів при продажу нових машин на рівні 10%. Чи допоможе це зупинити падіння продажів при настільки швидко зростаючих роздрібних цінах-велике питання.

2. на 34% подорожчали старі машини за 11 місяців 2021 року. В середньому автомобіль з пробігом в нашій країні коштує 922 000 рублів. “антирекорд” показав листопад — за цей місяць старі машини стали дорожчими відразу на 6%.

3. у жовтні 2021-го (вперше в історії росії!) кредитів для купівлі старих машин взяли на 23% більше, ніж для придбання нових. Для порівняння: у липні 2020 року бажаючих купити машину з пробігом було в 2,8 рази менше, ніж подали заявки на кредит для покупки нового авто.

4. 10 років виповнилося вітчизняному бестселеру-ладі грант. Гранта стала першою серійною ладою з автоматичною коробкою. Найсумніше в історії машини-це ціна, що виросла за десятиліття в 2,6 рази. У 2011 році її можна було купити за 229 тисяч рублів. У 2021 — му-вже за 588 тисяч рублів (мінімум).

з моменту появи на конвеєрі і до сьогоднішнього дня лада гранта десятки разів брала участь в наших випробуваннях. У тому числі витримала (двічі!) легендарний 60-годинний марафон на витривалість. А також накатала понад 100 тисяч км на тривалому тесті.

5. мінтранс затвердив транспортну стратегію росії до 2030 року. У документі зазначено, що 55% автопарку в росії не відповідає навіть застарілому екостандарту євро-3. І таким екологічно неблагополучним автомобілям найближчим часом можуть заборонити в’їзд у великі міста. Майбутнє особистих автомобілів під питанням?

6. викликають побоювання і компетенції початківців водіїв. За даними московської гибдд, 78% випускників автошкіл не можуть здати практичний іспит з першого разу. Після закінчення автошколи у третини учнів залишаються складнощі з паркуванням і їздою заднім ходом, чверть не завжди помічає дорожні знаки, шоста частина боїться їздити в темряві і в негоду, 6% — по дорогах з режимом «90». Головна проблема в тому, що практичні заняття в автошколах займають всього 17% часу навчання. Гільдія автошкіл наполягає на збільшенні числа практичних занять. Пропозиції давно вироблені, але поки не схвалені.

Це далеко не всі цікаві факти. Щоб не чекати чергової добірки, можна просто підписатися на журнал, який вам кожен місяць будуть доставляти додому.