Економія вийде боком: коли можна заливати 92-й бензин замість 95-го, а коли не варто

59

Найпопулярніша в середовищі автолюбителів «паливна» тема зазвичай присвячена вибором між 92-м і 95-м бензинами. В її основі, якщо відкинути всі високі матерії, лежить виключно бажання заощадити на заправці. І якщо автовласник хоче заправитися дешевше, він знайде спосіб це зробити. До його послуг безліч азс, де бензин коштує трохи дешевше, ніж на брендових. Однак же поговоримо про свідомо нормальних бензинах – аі-92 і аі-95.

Практично у всьому світі наймасовішим бензином є 95-й. Правда, в останні роки нафтовики закликають заливати в усі баки виключно 98-й бензин, причому з підвищеною миючою здатністю (читай – найдорожчий). Формальна мета-максимально убезпечити мотори від випадкової детонації, здатної викликати вихід з ладу деталей циліндро-поршневої групи. Пропозиція, м’яко кажучи, дивна і економічно невигідна. Тим більше, що у нас найпопулярнішим бензином все ще залишається 92-й. При цьому багато виробників вказують в своїх інструкціях, що основним паливом є аі-95, а резервним – аі-92. Тобто, фактично, натякають на те, що на 92-му можна їздити постійно. На вивороті кришок бензобаків при цьому зазвичай малюють два кружечка-великий і поменше. У великому написано 95, в маленькому – 92.

Для багатьох автовласників це є приводом для постійної їзди на 92-му бензині: виробник дозволив! однак не варто плутати постійну їзду з разовими поїздками. Будь-автовиробник розробляє свій двигун під бензин з певною антидетонаційною стійкістю – на неї вказує октанове число. При цьому він забезпечує своїй конструкції певний “запас міцності”, що дозволяє злегка відхилятися від рекомендованого параметра. Ситуації можуть бути різні: на азс скінчився потрібний бензин, вам випадково залили якусь бодягу і т. П. Саме на такі випадки і малюють маленькі кружечки з циферками 92: мовляв, якщо припре, то заливай – я потерплю! до речі, на сучасних шкодах всіх моделей основним бензином є вже 98-й, а 95-й – всього лише резервний.

Іншими словами, якщо аі-92 вказується як резервне паливо, то його застосування те саме їзді на докатке замість основного колеса. Воно витримає якісь навантаження, але недовго. Точно так же застосування резервного палива призводить до перенастроювання бортової електроніки, яка в сучасних моторах управляє абсолютно всім. Параметри автомобіля злегка погіршаться, але короткочасне використання такого обхідного варіанту не смертельно. Однак постійна їзда на такому паливі вкрай небажана – знову згадаємо про докатку. І все тому, що подібна їзда вже позбавлена початкового технологічного запасу, свого роду «захисту від дурня». І якщо перейти на постійне застосування обхідного палива, то одного разу в баку виявиться який-небудь 90-й або 89-й. А ось на такі подарунки мотор вже категорично не розрахований: ніяка електроніка з ситуацією вже не впорається. Тому споживач повинен знати: основна їзда повинна вестися тільки на основному паливі, а не на обхідному, яким в більшості випадків є аі-92.

Якщо ж заводська інструкція вимагає “95 і вище”, то про 92-е бензини треба забути відразу. Тим більше, якщо при цьому автомобіль знаходиться на гарантії, а движок раптом забарахлив. Ніякі сервісмени не стануть з ним возитися, поки не візьмуть пробу бензину з паливного бака. Якщо там хлюпається щось непотрібне-прощай, гарантія. Без розмов.

Що стосується фінасів, то 92-й, звичайно ж, дешевше. І якщо не брати до уваги, що їзда на рекомендованому 95-му бензині більш економічна, ніж на 92-му, то реальна різниця у вартості того ж бака на азс в півтори – дві сотні рублів для багатьох все-таки має вирішальне значення. Мовляв, зламається мотор чи ні-це ще невідомо, а сьогодні я заощадив. Сперечатися з такою точкою зору марно.

До речі, є ще один кумедний аргумент проти 95-х бензинів. Мовляв, знаючі люди кажуть, що всі високооктанові бензини сильніше «бодяжат», а тому низькооктанові безпечніше. З цим сперечатися якось ніяково. Всі продаються сьогодні бензини повинні відповідати класу 5-якщо, звичайно, спеціально не вишукувати якісь контейнерні заправки і смішні цінники.

( 6 оцінок, середнє: 1,17 з 5)