Низька компресія: ознаки, причини і наслідки

197

Детальна діагностика двигуна починається з вимірів компресії в циліндрах. У кожного силового агрегату свої показники. Компресія-максимальний тиск, який створюється в циліндрі при русі поршня. При виникненні різних несправностей рівень тиску падає, так як пропадає герметичність.

низька компресія

Основним завданням в боротьбі з низькою компресією є відновлення колишнього рівня тиску в циліндрі. Низька компресія-це не привід для капітального ремонту силового агрегату. У більшості ситуацій за допомогою діагностики можна знайти причину і ефективно усунути її.

Ознаки низької компресії

Заміри компресії – далеко не буденна процедура, яка регулярно виконується на сто в ході стандартної діагностики. Тому її передчуття має чимось обґрунтовуватися. Наприклад, наявністю таких ознак:

• проблеми з запуском мотора (особливо у дизелів в прохолодну пору року);

• нестабільна робота силового агрегату – в процесі їзди – на холостому ходу, оборотах і інших умовах;

• поява вібрації на холостому ходу і малих обертах;

• підвищена витрата палива у всіх режимах;

• зниження динаміки розгону;

• часті хлопки в роботі мотора (відноситься до дизельних двс).

Наявність одного з перерахованих вище ознак – не обов’язкова умова низької компресії. Кожна ситуація індивідуальна.

висока компресія

Причини низької компресії і варіанти рішення

Однією з найчастіших причин низької компресії є закоксовка поршневих кілець. При неправильній експлуатації і порушенні регламенту заміни масла, в поршневих канавках накопичується незгоріле паливо і продукти розпаду масла. Перемішуючись, вони перетворюються в закоксовані тверді відкладення. Порушується прилягання кілець до стінок циліндрів. Це призводить не тільки до зниження компресії, але і до чаду масла.

закоксовані поршневі кільця справа

До решти причин можна віднести:

• пошкодження прокладки гбц. Прокладка розташовується між головкою блоку і блоком циліндрів. Якщо її пробило, то гази з циліндрів будуть виходити через отвори. Заміна прокладки допоможе вирішити проблему.

пробита прокладка гбц

* проблеми з випускними і впускними клапанами. Виникнення тріщин, “сідло” має пошкодження або зруйновано. Вирішується виключно заміною клапанів.

тріщини на клапанах

* поява задирів в циліндрах через можливий перегрів або масляного голодування. Рішення-розточування або гільзування циліндра, в залежності від того, чавунний або алюмінієвий блок.

задираки в циліндрах

• неполадки і збої у функціонуванні системи газорозподілу. Проведення додаткової діагностики, зокрема комп’ютерної для виявлення несправності.

• обрив або знос ланцюга/ременя грм. Якщо в русі стався обрив, то могли постраждати клапана. Заміна ременя грм або ланцюга. Постраждалі клапана так само підлягають заміні.

обрив ременя грм

• некоректне регулювання клапанів або їх знос. Клапан перестає закриватися або ж є дуже великий зазор. Відрегулювати клапана по допускам або замінити вийшли з ладу.

регулювання клапанів

У разі виявлення низької компресії в одному або декількох циліндрах, необхідно шукати причину зниження тиску. Для цього рекомендується перевірити стан циліндрів, поршнів, клапанів і ущільнювачів. Чим краще і точніше буде проведена діагностика двигуна, тим бюджетніше вийде ремонт.

Чи можлива експлуатація автомобіля при відсутності компресії?

Експлуатувати автомобіль при низькій компресії або її відсутності допускається. Але, як скоро рівень тиску стане критичним-залежить від безлічі факторів. Від причин поломки і конструктивних особливостей двс. Падіння тиску в циліндрах до критичного рівня може бути пов’язано з перегрівом силового агрегату. І тривала експлуатація в такому стані може привести до повного виходу з ладу мотора.

При низькій компресії в одних випадках мотор може пропрацювати досить довго, в інших – ні. Можливо, доведеться зробити капітальний ремонт силового агрегату. Але, існує ймовірність усунути несправність в рамках поточного ремонту. Наприклад, провести раскоксовку, здійснити заміну ланцюга або ременя грм і т. Д.