Саморобний безкамерні заднє колесо: виконання на “вузькому” спицевом ободі

49

Перечитав весь інет по темі і не знайшов робітників, повно обкатаних варіантів бескамеркі для вузьких задніх ободів — а у klr650 він як раз такий:rim size:front 21 × 1.60″ rear 17 × 2.50″

Термін дослідної експлуатації моєї саморобки: два роки / 10 т. Км без зауважень — більш ніж достатньо для апробації і схвалення. Основна частина тесту: маршрут іркутськ-тува(по кордону з монголією)-алтай (укок)-іркутськ.думаю, багатьом може бути корисно.

Колесо, ясна річ, до модернізації має бути очищено, виправлено і протягнуто.

Експериментів з герметизуючим шаром була сила-силенна, перепробовано кілька варіантів (не надто наполегливо забракованих мото-спільнотою), в результаті прийшов до очевидного:«призначене краще пристосованого». Тому пропущу всі невдачі-а зайняли вони в сумі з вивчення теми півсезону! – і погнали як треба.

Використаний спец-гермо-скотч 3m 4411n multimedia.3m.com/mws/media/1766679o/technical-data-sheet-4411n-russian.pdf (зазвичай без суфікса ” n»)

Це товста (1 мм), дуже липка і добре тягнеться стрічка з м’яким герметизуючим і щільним покривним шарами.

Купував тут: стрічка-плюс.ру, менеджер с. Міночкін, потрібно замовити 15 мм ширину, довжина буде за замовчуванням 33 м, обійшовся з доставкою щось в районі 2,5 т.р. (2020 р.). Сервіс оцінюю на “5”.у моне.ру мене загнорували.

Широкі варіанти скотча типу 50 мм*5,5 м імхо незручні і для нас, з нашим вузьким ободом — марні.

Виглядає диво-скотч так:

Очищаємо обід від бруду, корозії алюмінію, від отвору ніпеля маркером позначаємо ділянку +10 см в обидві сторони і починаємо ліпити скотч. Бажано почати недалеко (см 10) від отвору ніпеля і ідтіот нього. Тяжіння невелике-тільки щоб скотч повністю ліг в струмок обода.

Мета дій — намотати скотч в два шари по всій ширині нижньої полиці.

важливо! при заході на отвір ніпеля потрібно обов’язково послаблювати тяжіння скотча до мінімуму, щоб на дірку він лягав з мінімальним тяжінням. Це дуже істотний момент! тому і потрібні позначки маркером, щоб не прощелкать цю зону.

Отримуємо щось таке:

«просвіти ” над ніпелями спиць з’являться пізніше, коли скотч всядеться: схоже, він пористий і коли бульбашки з шару видавлюються — стає прозорим.

Вирізаємо дірку під ніпель: хороша просічка, якщо є, а я різав гострим модельним ножем.

Навіщо робити мінімальний тягар над ніпелем?якщо над ним тягнути, як скрізь – при спробі вирізати / прорубати дірку в скотчі вона перетвориться в<>овал! великий овал-набагато більше, ніж прийнятно. І це створить головняк при установці ніпеля!

Ставимо ніпель: я купив в автосервісному магазині кілька варіантів, в результаті вибрав такий:

У нього два гумових ущільнювача, залишаємо тільки зовнішній, зсередини підбираємо широку шайбу на всю ширину полки, трохи підгинаємо її пасатижами, щоб прийняла вигин полки.

Промазуємо все герметиком, я використовував казанський» автосил 11225″: сірий нетиксотропний, тобто розтікається — щоб затік глибше в нещільності.

Витримуємо його за інструкцією, щоб ініціювати вулканізацію, кладемо шайбу і злегка закручуємо гайку — тільки щоб трохи просів скотч і видавився надлишок герметика.

Якщо зараз перетиснути гайку, то вона видавить з-під себе не тільки герметик, але сам скотч!

Чекаємо повної вулканізації герметика день-другий, знімаємо гайку, змащуємо фіксатором різьблення, закручуємо назад і підтягуємо ~ на 1/4…1/2 обороту від вихідного.відпилюємо зайву різьбу від ніпеля (дремелем або типу того, та хоч напилком).

Ставимо покришку і катаємося, і радіємо!тепер все проколи вирішуються звичайними джгутами за пару хвилин, плюс можна труїтися на бездорі сильніше.ну і зрозуміло, що монтажками тепер потрібно орудувати акуратніше…витрата скотча близько 6-7 метрів за раз, тобто купленого шматка 33 м вистачить надовго.

Пара неясних моментів, розкритих в коментарях.1. Я не використовую колісний герметик (принаймні, поки що) – є великий невдалий досвід на великому.2. Для герметизації прилягання покришки до обода використаний шиномонтажний герметик, такий:

Виробник: барнаульський хімзаводв каталозі: bchp.ru/catalog/himia/germetik-bortov-dlya-bezkamernih-shin/по це “повидло«з сирої гуми, розведене за допомогою бензину-»калоші”.тримає ок, коштує копійки, є скрізь. З собою можна взяти просто шприц з ним або краще пет-преформу від пляшок — класна невбивана тара для всякої дрібниці. До речі, ремкомплекти для камер я використовую теж їх: bchp.ru/catalog/komplekti-dlya-remonta-shin/arm-1/3. Накладки на головки спиць не використовувалися, скотч витримує повний оборот ніпеля без розгерметизації (більше не пробував) при розібраному колесі. Чесно кажучи, мені не сподобалося поведінку скотча при регулюванні, тому при великих втручаннях краще його зняти, а потім намотати новий.

p.s. змістовні питання-відповіді від колег з нашого сайту klr650.клуб

питання diver – серйозна робота!але все ж навіщо? безкамерна гума має більш жорсткі боковини і відповідно набагато важче бортується. Та й роздути її підручними засобами не вийти. Значить польовий ремонт вже практично не можливий. А проколи бувають різні, не всі лікуються грибками.не дарма всі позашляхові мотоцикли йдуть з камерою.безкамерка дає зручність при експлуатації в місті, де шиномонтажки на кожному кроці. Вставив грибок, докотив до шиномонтажу де все якісно відремонтували.суто моя особиста думка.s. У поїздці по алтаю труїв перед 1, зад 1,2. Буксаторов немає. На такому тиску накатав приблизно 1000км, ні чого не провернулося.

відповідь – так там ділов на вечір, якщо знати шлях і паролі-явки. Я дуже багато часу і сил витратив на»творчий пошук”.причина реалізації: за перші п’ятсот км на klr колов зад тричі, причому востаннє ще й камера лопнула мало не навпіл.ну і притомився від всієї цієї метушні з монтажками, дорогущими камерами і т. П…. Це ж годину-півтори мінімум витрачаєш, ну і обсяг робіт абсолютно незрівняний з безкамеркою.до речі, зробив це в минулому році якраз перед поїздкою на алтай через туву, так що тест був більш ніж ретельний.покришка з нуля сідає на обід або компресором в шинці, або в польових умовах 50 мл бензину і запальничкою. А бенза на мопеді — хоч залийся!з моменту “конвертації” коловся тричі, все по дрібниці, все лікувалося джгутами. До речі, їх завжди можна побільше напхати, бачив варіанти (на машині), коли в дірку забивали штук п’ять найтовстіших за раз — і нічого, доїжджали, якщо недалеко і не швидко.щодо важкої безкамерної гуми-щось сумніваюся. Зараз вся нова йде за замовчуванням б / к, в т.ч. І моя shinko e700 і shinko 805. Просто ставиш і їздиш. Знову ж таки, якщо вона і важче, так то ж замість камери, яка на добрий кілограм тягне.труївся приблизно так само – все ок. Спереду залишив камеру, там особливого сенсу не бачу возитися, все легко і швидко.

питання мавр – тема зацікавила. Нещодавно від’їхав на 18 км від населених пунктів по грунтовці, продірявив переднє колесо, повітря все вийшло. Ось так і тягнувся 10 км/год на спущеному колесі, підкачка не допомогла. Питання. Покришка від камерного колеса підійде в ролі безкамерної? чув є якісь герметики, вкачуєш його в камеру і він сам закладе прокол зсередини.

відповідь можливо підійде, і герметики справді є-пробував такі на велопокришках не безкамерних, але встановлюються як безкамерки. “можливо” – тому що на тих велопокришках боковини починали «потіти» герметиком, поки всі заводські пори не заліпить. Але великий і не їздить 140 км / год, так що на мопеді я б задумався про безпеку…крім того, навіть на велосипеді з герметиком вже з’являється проблема дисбалансу і вона непереборна.взагалі перед за проблему не вважаю, бо шиномонтаж легкий і простий, тому переробляти його не став.крім того, передній обід зовсім вузький — пам’ятаю, що задумався щодо установки б/к ніпеля, т.к. Струмок обода зовсім маленький…

p.p.s. з досвіду з драйв2 обов’язково буде репліка типу — – для мене цей скотч недоступний/доріг / не подобається колір/не вірю твоїй рекламі і т. П. Тому я хочу використовувати синю ізоляційну стрічку/каучукову гермоленту / струмінь бобра і т. Д.

відповідь – я розповів про перевірений результат свого довгого і дорогого пошуку.але, звичайно, кожен може пройти свій шлях сам.