Яке масло краще Castrol або Mobil?

662

Забігаючи наперед, Мобіл в суперництві перемагає, але у цього масла більше підробок, ніж у Кастрол. В результаті цього, за Мобіл тягнеться вервечкою багато необґрунтованих та помилкових фактів, створюють погану славу цього виробника.

Заяви типу: залив Мобіл з в’язкістю 5W-40 і двигуну прийшов кінець, повністю виправдовуються, але тільки тому, що автомобіліст мав справу з палевом або підробкою, як кому зручно називати. З цієї причини треба бути дуже уважним, купувати масло тільки в перевірених центрах продажу.

Про все по порядку, почнемо з ознайомлення. Дізнаємося, з чого складається кожне з масел, для чого конкретно воно розроблено, яке масло вибрати і яка технологія в них засаднича.

Синтетичне моторне масло 5W-30 Castrol Edge

Кастрол

Корисно буде знати, що у вересні минулого року лінійка моторного масла Castrol, протестованого спеціально для російських умов, які вважаються чи не найбільш суворими у світі, була повністю оновлена. Сьогодні на всіх каністрах цього виробника нанесена нова етикетка. За його запевненням, впроваджено також і нові додаткові компоненти.

Особливості

Зокрема, масло Кастрол нового зразка відрізняється наступними особливостями:

  • в мастилі задіяна підвищений захист від зносу в процесі прогріву агрегату при мінусових температурах (для нашого водія це розцінюється як велика перевага);
  • помітно покращені показники зносу масла при тривалій роботі двигуна в режимі першої передачі/холостого ходу, підтверджені результатами польових випробувань в умовах заторів (що порадує жителів великих міст);
  • навіть в умовах низької якості палива (це для наших АЗС не в новинку), у оліях Кастрол запобігає утворенню відкладень.

Технологія

Корисно буде знати, що це масло, згідно з наявною інформацією на сайті виробника, спеціально розроблене для силових агрегатів заокеанських карів (хоча, в асортименті масел зустрічаються марки, призначені спеціально для японських, корейських машин). Технологія, задіяна у виробництві олії, перекладається на російську мову, як «розумні молекули». Вона передбачає активну і тривалий захист, що позначається на збільшення ресурсу ДВЗ.

Розглянемо технологію Intelligent Molecules (розумні молекули) детальніше, так як саме в ній і полягають основні переваги масла Кастрол:

  • Як стверджують виробники, молекули цього масла по-особливому взаємодіють з внутрішніми поверхнями мотора, утворюючи міцний захисний щит.
  • На протязі всього терміну експлуатації масло володіє високою надійністю в’язкісних характеристик, підтримуючи тим самим, потужність силового агрегату і його прийомистість, економію палива та інші важливі показники.

Повністю синтетичні масла Кастрол забезпечують швидкий холодний пуск двигуна, навіть в умовах наднизьких температур.

В’язкість

Одна з найкращих матеріалів для двигуна, Castrol, має свою в’язкість і температурні характеристики. Як відомо, масла цієї марки прийнято розрізняти за типом ДВЗ – дво – і чотиритактних. Нижче наводиться таблиця різних марок цього масла за типом в’язкості і виду масла.

Марка масел 0 і 5W, наведена в таблиці, є найменшою в’язкістю і використовується тільки в хороших дорогих моторах. Заливати таке масло в звичайні двигуни не має сенсу, так як володіючи високою плинністю, воно буде йти з ДВС.

В’язкість SAE Марка Призначення
0-W/40 Кастрол Едж Тітаніум F-S-T (з титановими полімерами) СНП* Для 4-тактного двигуна
5-W/30 Кастрол Магнатек A-P (спеціально розроблено для автомобілів з Азії – Японія/Корея/Китай) СНП* Для 4-тактного двигуна
5-W/30 Кастрол Магнатек A5 (спеціально призначене для моторів автомобілів Форд) СНП* Для 4-тактного двигуна
5-W/30 Кастрол Магнатек A-P (стандарт) СНП* Для 4-тактного двигуна
5-W/30 Кастрол Едж Професіонал (з більш посиленою захисною плівкою) СНП* Для 4-тактного двигуна
5-W/30 Кастрол Едж Кастрол Едж Професіонал OE (призначене для бенз/диз двигунів) СНП* Для 4-тактного двигуна
5-W/40 Кастрол Магнатек A-3/B-4 СНП* Для 4-тактного двигуна
5-W/40 Кастрол Магнатек Дизел (для дизеля) СНП* Для 4-тактного двигуна
10-W/40 Кастрол Магнатек Дизел B4 (для дизеля) ПСНТ** Для 4-тактного двигуна
10-W/40 Кастрол Вектон Лонг Драйн (в тарі під 20 літрів) ПСНТ** Для 4-тактного двигуна
10-W/50 Кастрол Пауер 1 Расинг 2Т (в тарі під 1 літр) ПСНТ** Для 2-тактного двигуна
10-W/60 Кастрол Едж (перевірено під високим тиском) СНП* Для 4-тактного двигуна
15-W/40 Кастрол Вектон (в тарі під 208 літрів) ПСНТ** Для 4-тактного двигуна
20-W/50 Кастрол Акт E v o 4-T МНР*** Для 4-тактного двигуна

Яке масло краще Castrol або Mobil?

Синтетичне моторне масло 5W-50 Mobil Super 3000

Мобіл

Цей виробник відразу бере бика за роги, рекламуючи тут і там про свої переваги. З одного боку, чому б відверто не піарити свої переваги, якщо вони насправді є, і не вихвалятися ними. З іншого боку, деяких автомобілістів це насторожує.

Як би те ні було, наведемо основні переваги цього масла, за твердженнями самого виробника:

  • Відмінні результати при низьких температурах. ДВС надійно захищений і запуск його навіть в сильний мороз проходить легко і швидко.

В принципі, будь-синтетичне масло з низькою в’язкістю має бути таким, щоб не густіти при самих сильних морозах.

  • Ефективний захист ДВЗ при високих температурах. Сучасні автомобілі все частіше оснащуються турбокомпресорами (забезпечують турбонаддув), які дозволяють значно поліпшити характеристики авто, але вони працюють при високих температурах. Для захисту ДВС в таких умовах і рекомендується застосовувати висококласне масло, типу Мобіл.
  • Високоефективні миючі характеристики. Компоненти і присадки масел Мобіл справляються зі шлаками будь-якої властивості. Надлишкові відкладення (шлаки) утворюються, в основному, в екстремальних умовах, характерних для нашої країни.
  • Захист двигуна забезпечується на повну. Тривалість експлуатації ДВЗ навіть гарантується виробником Мобіл (якщо, звичайно, власник буде постійно заливати це масло, а не яке-небудь інше). Звучить це досить непогано, адже для багатьох росіян купівля авто є однією з найважливіших фінансових витрат або вкладень у житті.
  • Менша витрата палива, що пояснюється, знову ж таки, синтетичними властивостями. Звичайне, мінеральне масло не так дієво збільшення ефективності роботи силових агрегатів (дизельних і бензинових), що, в свою чергу, підвищує витрату палива.
  • Доведена різними тестами і практикою ефективність.

Ніхто з цим не сперечається. Досить згадати, що Мобіл 1 знайшло широке застосування в автоспорті, де немає місця дрібниць.

  • Визнання в середовищі автовиробників, які самі рекомендують застосовувати масло Мобіл для моторів своїх дітищ. І це стосується не тільки корпорації Мерседес-Бенц, автомобілі якої з 1995 року виступають на гонках «Формули 1» під егідою Мобіл.

Секрети і технологія

Нагадаємо читачеві, що Mobil масла стали здійснюватися ще в часи першої видобутку нафти в США. Компанією випускаються до цих пір олії різних типів: синтетичні, напівсинтетичні і мінеральні.

Не секрет, що у виробництві такого «розпіареного» продукту, використовуються свої секрети. Передові технології ледь встигають придумувати, а Мобіл вже готує права на їх придбання.

Технологію виробництва масел Мобіл можна представити так:

  • добуту нафту доставляють на заводи;
  • тут її очищають, обессоливают, нагрівають і розщеплюють на складові;
  • потім додають різні присадки, але обов’язково з урахуванням вимог до того чи іншого регіону.

Особливу увагу варто приділити виробництву синтетичного масла, в основі якого лежать спеціальні вуглецеві компоненти. Розщеплені спочатку на частинки етилену, а потім збудовані заново в ланцюжки молекул, але вже з додаванням водню і вуглецю, що становлять мастила Мобіл являють собою сверхмасло, відрізняється ідеальною чистотою і дозволяє експлуатувати ДВС на межі можливого.

Цікаво, що якість випущених марок масла можливо тестувати в тісній співпраці з професійними гонщиками. Ці масла проходять важкі випробування на спортивних полігонах і, понюхавши пороху», потім продовжують свою місію в серійних двигунах автомобілів.

В’язкість

Як і будь-яке інше масло, Мобіл має свої категорії в’язкості.

В’язкість SAE Марка
0-W/20 Мобіл 1 Адванс Фул Економ енергозберігаюче (ідеально підходить для автомобілів Форд і Крайслер) СНП* – це масло є спеціальним і в кожний автомобіль не йде.
0-W/30 Мобіл 1 FE (розроблено для застосування в останніх версіях бензинових і дизельних ДВЗ) СНП*
0-W/30 Mobil SHC Формула LD (всесезонка преміум класу, розроблене спеціально для моторів Ауді останньої версії VAG з системою WIV) СНП*
0-W/40 Мобіл 1 (стандартне масло для екстремальних і важких умов експлуатації) всесезонка СНП*
5-W/20 Мобіл 1 енергозберігаюче (призначене для ДВС з нормами ILSAG GF-4)
5-W/30 Мобіл Супер FE Спеціалі (призначення Форд та інші марки авто)
10-W/40 Mobil Super 1000 X1 (всесезонка для бензинових і дизельних агрегатів) МНР***
10-W/40 Мобіл Супер S (стандартне масло зі спеціально підібраним пакетом присадок) змішане МНТ*** СНП*

Підбиваючи підсумок

Як бачимо, в обох виробників свої достоїнства. Але ми привели вище тільки думка самих виробників, залишивши наостанок найсмачніше. Як на практиці, в наших російських умовах показали себе ці масла?

Перший удар по самолюбству припав на Кастрол, який вважають (і не безпідставно) заповненим різними присадками (визначити це можна по темряві масла). У нас таке масло до заміни не рекомендується, так як воно швидко згорає, в чому неважко переконатися, якщо зняти ГБЦ автомобіля, раціон якого становить виключно Кастрол. А ось Мобіл в цьому плані тільки хвалять.

Якщо трохи бути уважним, то спостерігаєш таку ситуацію: практично у всі гарантійні автомобілі в дилерських центрах ллють не що інше, як Мобіл, хоча в рекомендаціях і значиться чорним по білому – Кастрол.

З іншого боку, знаходяться автомобілісти, які обома руками за Кастрол. В основному, це жителі північних регіонів Росії, де дуже холодно і запуску мотора приділяється більша увага. Так от, Кастрол в цьому плані показав себе краще Мобіл. Крім того, масла Кастрол дешевше Мобіл, а це, часом, розцінюється, як явна перевага.